Luup peale | Kalju erakordne rumalus maksis Tuleviku vastu võidu (2)

Nõmme Kalju oli kodus Viljandi Tuleviku vastu 2:0 võidus kinni, aga rumala mängulõpuga kingiti Tulevikule 2:2 viik.

Kolme keskkaitsjaga mängule tulnud Nõmme Kalju võttis avaminutist alates kontrolli ning surus stabiilselt esimesed pool tundi. Tulemus saabus 15 minuti möödudes, kui Janar Õunap Peeter Kleini karistusalas maha võttis ja Igor Subbotin kindlalt penalti realiseeris.

Avapoolaja lõpus tekkisid ohtlikud võimalused ka külalismeeskonnale, ent pall võrku ei jõudnud. Seevastu kohe pärast vaheaega lõi teise Sander Puri, kes realiseeris Kaspar Pauri suurepärase eeltöö ja Igor Subbotini ebaõnnestunud löögi järel tulnud söödu. Nagu sel hooajal kombeks, siis ei õnnestu ka Kalju penaltite realiseerimine just kuigi hästi ning sinna nimekirja pääses uue mehena Max Mata.

Mängu lõpp kuulus aga Viljandi Tulevikule, kelle eest lõi esimese tagasi Kaimar Saag ning teise lisaminutitel vahetusest sekkunud Indrek Ilves. Kaks meeskonna kaptenit vedasid Tuleviku põhjast välja. Soccernet.ee tegi kohtumisest järgmised tähelepanekud:

1. Kalju riskis ja lõikas näppu

Kui tavapäraselt asetab Kalju platsile neli kaitsjat ning kaitsva suunitlusega poolkaitsja Reginaldi, siis täna olid lood natuke teisiti. Kolmeses kaitseliinis olid keskkaitsjad Vladimir Avilov, Mikk Reintam ja Maximiliano Ugge; nende ees seisis Deniss Tjapkin. Vigastatud Andri Markovitši ja pingile jäetud Aleksandr Kulinitši asemel pidid äärtelt tagasi töötama Sander Puri ja Kaspar Paur, kelle profiil on siiski selgelt ründav.

Nii tekkiski Viljandi Tulevikule palju suurepäraseid variante ning 85. minutil lõi Kaimar Saag esimese peaga ära. Huvitaval kombel pakuti Tulevikule võimalusi just peaga, kuigi Kaljul oli platsil kolm suurepärast õhuvõitlejat.

2. Europeo lõpetanud Kalju ärkas värske peaga, aga lõpuks jõudis pohmell siiski kohale

Kui FC Flora ei suutnud pärast Frankfurdi Eintrachti ja Pisaga kohtumisi Tartu Tammeka vastu absoluutselt hakkama saada, siis Nõmme Kalju näitas, et neid Euroopa liigast väljalangemine niivõrd rivist välja ei löönud ja sarnasest europohmellist oli asi kaugel. Nagu Facebookis enne mängu lubati, siis kapsa ja kasemahla pealt pohmelli ei tule. Nii esialgu oligi. Tõsi, erinevalt Florast ei pidanud Kalju sel nädalal korjama tuhandeid reisikilomeetreid.

Mäng oli stabiilselt nende kontrolli all ning kiirelt kasutati relva, mis Tuleviku vastu sel aastal ikka väga palju pauku teinud. Tuleviku jaoks oli tänane hooaja 23. kohtumine ning Janar Õunap kinkis vastasmeeskonnale juba kümnendat korda penalti, mis tavapäraselt ka realiseeritud on. See ladus vundamendi, millele Kalju oleks võinud võidu rahulikult lõpuni ehitada.

Paraku hakati aga mängu lõpus tegelema rumalustega - kui Tulevik ajas mängutempot üles ja nii tekkisid neile järjestiku võimalused, siis oleks võinud oluliselt kogenum Kalju tempot tappa. Paraku mingil imelikul põhjusel hakati ka ise kolmandat väravat jahtima ning nende rünnakud kestsid kõigest kümmekond sekundit. Pallivaldamisest ning mängu tapmisest polnud haisugi.

3. Tulevik sai olulist lisajõudu

Viljandi Tuleviku eest tegi täna oma hooaja esimese mängu Gerdo Juhkam, kes aasta esimeses pooles Austrias tööd tegi. Kui ta eelmise hooaja lõpus klubist lahkus, siis mängis ta enamasti keskkaitsjana, aga oma universaalsust on mees ka varem näidanud. Täna möllas ta enamasti ääre peal ja eriti esimesel poolajal riputas ka mitu suurepärast tsenderdust kasti.

4. Mängu parim - Indrek Ilves

Tuleviku raudvara sekkus mängu vahetusest ning tekitas Kalju karistusalas palju furoori. Ühe suurepärase võimaluse suutis viimasel hetkel Sander Puri klaarida, aga lõpuks rammis ta ise palli väravasse.