Luup peale | Kalju reageeris piinlikule kaotusele jõudemonstratsiooniga (0)

Nõmme Kalju näitas enne suurrivaalidega kohtumist enda jõupotentsiaali, pühkides Viljandi Tuleviku enda teelt läbinisti võimsa esitusega.

Kalju haaras Viljandis initsiatiivi enda kätte kohe esimestel minutitel ega andnud seda sisuliselt lõpuvileni käest. Kolm väravat mõlemal poolajal - kübaratrikk Kaspar Paurilt, duubel keskkaitsjalt Pedro Victorilt ja üks lisaks Igor Subbotinilt - otsustasid võitja saatuse kiiresti. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Kalju vastas kriitikale edukalt

Kalju mängupilt on olnud kõikuv ning kui varemalt tõi see vähemalt tulemust, siis pärast viimatist allajäämist TJK Legionile teenis juba nii mõnigi mees konkreetset kriitikat. Täna näidati reaktsioonina väga keskendunud ja agressiivset mängu, mis otsustas võitja saatuse juba poolajaks.

Amir Natho oli üks meestest, kes silmnähtavalt hakkamist täis, hoolitsedes suure osa loovate lahenduste eest, aga edukalt toimisid ka ääred Kaspar Pauri ja Kaarel Usta näol ning samuti Sander Puri reidid sügavamalt keskväljalt. Kamba peale loodi poolajaks juba viis-kuus väga head võimalust, millest pooled kasutati ka ära, samal ajal kui Marko Meeritsa värav ei sattunud kordagi tõsisesse ohtu.

Võinuks arvata, et teisel poolajal Tulevik allatuult rünnates kosub, kuid kohe alguses sündis ka neljas värav ning kõik loksus edasi juba tuttavas rütmis, olgugi et aja kuludes jäi pinget mängust üha vähemaks. Karl-Romet Nõmm päästis viljandlasi korduvalt halvimast, kuid inetust skoorist polnud pääsu, samal ajal kui Meerits teises väljakuotsas pääseski kerge tööpäevaga.

2. Kristal otsib kooslust

Kalju peatreener Marko Kristal tegi võrreldes eelmise mänguga mitmeid muudatusi nii isikkoosseisus kui ka asetustes. Osati oli tegemist vastasest tulenevate meetmetega, kui Vladislav Veremejev ja Andreas Raudsepp konservatiivsete äärekaitsjatena ja Andri Markovitš agressiivse kaitseliiniesise patrullijana neutraliseerisid Tuleviku peamise relva - kontrarünnakud. Lisaks eelistati keskkaitses Ivan Lobaid Vladimir Avilovile.

Olulised muudatused leidsid aset ka rünnakul, sest nii Odilavio kui ka Aleksandr Volkovi puudumisel langes ründeraskus tavapäraste poolkaitsjate Natho ja Subbotini õlule. Nende kooslus toimis vägagi hästi ja olgugi et vastase näol ei olnud tegemist kõige kõvema pähkliga, võib seda lahendust kaaluda ka eesseisvates suurtes mängudes. Eriti kui Odilavio ja Volkov ikka veel päris mänguvalmis ei ole, sest kolmas puhas ründaja Jevgeni Demidov usaldati täna väljakule alles 5:0 eduseisul viimaseks veerandtunniks.

3. Tõehetked ukse ees

Kalju võib küll täna rõõmustada hooaja kindlaima esituse üle, kuid uuest nädalast algab nende kui tiitlinõudleja tõeline proovikivi - mängud otseste rivaalidega. Järjest oodatakse külla FCI Levadiat ja FC Florat, kaks vooru hiljem ka Paide Linnameeskonda.

Tulevikul omakorda jäid just seljataha kolm järjestikust mängu tiitlinõudlejatega, millest tänane osutus hooaja kõige tumedamaks päevaks, kuid olulised kohtumised on samamoodi tegelikult alles algamas. Kolmapäeval sõidetakse külla Narva Transile ja pühapäeval võõrustatakse FC Kuressaaret.

4. Mängu parim - Kaspar Paur

Kandidaate mängu parima tiitlile leidus tänases Kaljus mitmeid, kuid kübaratrikk on siiski piisavalt haruldane ja kõva sõna, et just Paur esiplaanile tõsta. Puri ja Natho olid samamoodi pidevalt pildis, kuid realiseerimise osas tegi Paur märksa nimekamatele meeskonnakaaslastele silmad ette.

31. mail kell 13.00 Viljandi linnastaadionil

Viljandi JK Tulevik - Nõmme Kalju FC 0:6 (0:3)
17., 62., 85. Kaspar Paur, 27., 45+2. Pedro Victor, 48. Igor Subbotin

Väravasöödud: 17. Kaarel Usta, 27. Amir Natho, 45+2., 48., 85. Sander Puri, 62. Igor Subbotin
Hoiatused: 13. Sander Kapper, 45+1. Tanel Lang
Mänguolud: +17, päikesepaisteline tuuline ilm; muruväljak heas seisukorras
Peakohtunik: Karl Koppel
Abikohtunikud: Neeme Neemlaid, Thor Vaas
Neljas kohtunik: Elar Tarkus

Tulevik: Karl-Romet Nõmm, Gerdo Juhkam, Marco Budic, Herol Riiberg (60. Kaimar Saag), Kristjan Kask, Nikita Komissarov, Mark Edur, Tanel Lang (89. Alex Roosalu), Sander Kapper (60. Jonas Tossou), Martin Allik, Pavel Marin.
Varus: Matheas Madik, Alex Roosalu, Kaimar Saag, Jonas Tossou, Galaye Gueye, Jeremiah Dabrowski.

Kalju: Marko Meerits, Ivan Lobai, Amir Natho, Igor Subbotin, Vladislav Veremejev, Kaarel Usta (46. Deniss Tjapkin), Pedro Victor (83. Mikk Reintam), Andri Markovitš (74. Jevgeni Demidov), Sander Puri, Kaspar Paur, Andreas Raudsepp.
Varus: Henri Perk, Aleksandr Kulinitš, Mikk Reintam, Vladimir Avilov, Deniss Tjapkin, Jevgeni Demidov, Kristjan Rattasepp.