Luup peale | Mängukeelu alt vabanenud Lipp kergitas kübarat ja vedas Kuressaare seitsmendaks (3)

Kuressaare sai Premium liigas olulise võidu, kui alistas võõrsil Pärnu Vapruse 4:0 ja kerkis liigatabelis seitsmendal kohale. Hooaja lõpetab finaalmäng Viljandi Tulevikuga.

Kuressaare otsustas mängu saatuse Vapruse vastu juba esimesel poolajal, kui kangelaseks kerkis Otto-Robert Lipp. 20-aastane ründaja lõi kaks esimest väravat ja andis kolmandale resultatiivse söödu. Lisaks skooris Lipp teisel poolajal, kui vormistas lõppseisu tsenderdusest, mis maandus Vapruse väravas.

"Pigem oli see tsenderdus ja tuul kandis selle postist sisse. Päris lahe värav! Ega ma ei saanud isegi aru, et see pall sisse kukkus, aga kui kohale jõudis, siis tõstsin käed üles," kommenteeris Lipp mängujärgses intervjuus oma kolmandat ja Kuressaare neljandat väravat.

Enne seda oli Lipp võidule korraliku vundamendi ladunud. Ta lõi juba kuuendal minutil Kuresaare esimese värava, kui realiseeris Rasmus Saare tsenderduse, ja suurendas kaheksa minutit hiljem eduseisu, kui lahendas Märten Pajunurme söödu. Lisaks andis Lipp kolmandale väravale resultatiivse söödu, kui 24. minutil sahistas Mattias Männilaan.

Kuigi mäng oli tehtud, siis teine poolaeg ootas ees. See kulges pigem sündmustevaeselt, kui välja arvata Lipu tsenderdus, mis vormistas lõppseisu. Otto-Robert Lipp tegi Premium liigas karjääri esimese kübaratriki ja tassis saarlased seitsmendale kohale. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Kurele piisab viimases mängus viigist

Enne Pärnus toimunud mängu oli selge, et Premium liiga seitsmenda koha omanik selgub 19. novembril ehk 30. voorus, aga Kuressaare sättis võiduga ennast mugavasse olukorda.

Kui saarlased võidavad viimase matši või mängivad otsustavas lahingus võõrsil Viljandi Tulevikuga viiki, kuulub seitsmes koht neile. Ja see on nende jaoks väga-väga oluline.

Kuidas nii? Kuressaare möödus liigatabelis Tulevikust, keda edestatakse nüüd - enne omavahelist mängu - ühe punktiga. Kui saarlased suudavad viimases mängus allajäämist vältida, on seitsmes koht kindlustatud. Kui Tulevik võidab, siis on parim lihtsurelik Viljandi, mitte Saaremaa meeskond.

2. Mängu parim - Otto-Robert Lipp

Kas siin on vaja selgitust? Pigem mitte, sest ... 4:0 võidmängus kolm väravat ja üks resultatiivne sööt. Hiljuti Tallinna Florat kahe väravaga kostitanud 20-aastane Otto-Robert Lipp vabanes mängukeelu alt ja kergitas Pärnus kübarat! Fenomenaalne esitus!

3. Kes saab väravalööjate edetabelis viienda koha?

Henri Anier (Paide Linnameeskond) on löönud 23, Zakaria Beglarišvili (Tallinna Levadia) 22 ja Rauno Sappinen (Tallinna Flora) 21 väravat. Nende vahel selgub, kes on Premium liiga parim väravalööja. Lisaks on neljandal kohal 15 väravat löönud Robert Kirss (Tallinna Levadia).

Aga kes on järgmised? Viiendal kohale konkureerib mitu mängijat, sealhulgas Kuressaare ründaja Mattias Männilaan ja kaitsja Märten Pajunurm. Lahing on pingeline, kuid eelisolukorras on FC Flora mängija, kellel rohkem kohtumisi jäänud. Viskame pilgu peale.

Kaimar Saag (Viljandi Tulevik) ja Sergei Zenjov (Tallinna Flora) on löönud 12, Tristan Koskor (Tartu Tammeka), Aleksandr Šapovalov (Tallinna Legion) ja Mattias Männilaan (Kuressaare) 11 väravat. Märten Pajunurm (Kuressaare) on üheksa tabamuse peal.

Kõik peale Zenjovi mängivad liigatabeli alumises pooles ehk nendel on saldo kasvatamiseks jäänud vaid üks kohtumine. Kui Zenjov endale mängukeelde või vigastusi ei korja, siis tal on koguni viis kohtumist.

Protokoll

Pärnu JK Vaprus - FC Kuressaare 0:4 (0:3)
6., 14., 69. Otto-Robert Lipp, 24. Mattias Männilaan

Väravasöödud: 6. Rasmus Saar, 14. Märten Pajunurm, 24. Otto-Robert Lipp, 69. Sander Laht
Realiseerimata penalti: 39. Mattias Männilaan (Ott Nõmm tõrjus)
Hoiatused: 47. Virgo Vallik, 74. Magnus Villota, 82. Reno Mark
Mänguolud: +5, selge sügisõhtu, muruväljak heas seisukorras