Luup peale | Paide ja Trans jätsid kolme langenuga lahingus võitja selgitamise järgmiseks korraks (2)

Alassana Jattat ähvardab vigastuspaus. Foto: Liisi Troska

Paide Linnameeskonna ja Narva Transi kohtumine, mis pidanuks olema Premium liiga 5. vooru nael, oli esimese kolmveerandtunni põhjal hinnates senise hooaja igavaim mäng.

Teisel poolajal võeti siiski tempo üles, kuid see väljendus pigem jõulises võitluses kui mängu ilus. Nii oli 0:0 tulemus igati loogiline, paraku lahkusid mõlemad meeskonnad lahinguväljalt märkimisväärsete kaotustega. Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

1. Kaitse peab, aga rünnak vajab lihvimist.

See tõdemus kehtib mõlema meeskonna kohta. Paide on lasknud endale lüüa viie mänguga vaid ühe värava ja Trans kaks, mis näitab kaitsetöö kõrgtaset. Ent võib-olla just seetõttu nulliti eriti esimesel poolajal teineteise tugevusi sedavõrd edukalt, et ohtlikke võimalusi kummagi värava all peaaegu ei tekkinudki.

Ka teisel poolajal sündisid kõige ohtlikumad olukorrad kauglöökidest, kuid kõik need vihisesid väravast mööda – Paidel napimalt, Transil kindlamalt – või osutusid pehmeteks, mille püüdmisega Mait Toomil ja Marko Meeritsal muresid polnud. Kui aga arvestada, et mõlema meeskonna koosseis kahe hooaja vahel kõvasti muutus, saab kokkumäng rünnakul hooaja jooksul ainult paremaks minna.

2. Kaotusehirm kammitses mõlemat.

Paide läks mängule vastu väga ettevaatlikult ja avapoolaega domineeris pigem Trans. Teisel poolajal ja eriti mängu lõpus vajusid külalised aga aina sügavamale kaitsesse, mis näib ka olevat Transi uue peatreeneri Dmitrijs Kalašnikovsi selge eesmärk – enne kaitse paika, siis vaatame, kuidas rünnaku käima saame. Materjali ründamiseks on mõlemal meeskonnal, ent eriti Transil paistis viimase paarikümne minuti jooksul kuklas tiksuvat teadmine, et lüüasaamise korral käriseks vahe tabelis juba märkimisväärseks.

3. Viik küll, aga valusad kaotused ka.

Trans jäi kohe teise poolaja alguses ilma Abdoulaye Diallost, kes lahkus siiski platsilt omal jalal. Sama palju õnne polnud Paidel, sest hooaega teravalt alustanud ründaja Alassana Jatta väänas kokkupõrkes Roman Nesterovskiga tugevalt hüppeliigest ega suutnud väljakult ära tulles jalale toetuda. Videokordusi vaadates võib gambialast ähvardada märkimisväärne vigastuspaus ja arvestades, et Paidel puudub hetkel trauma tõttu ka Yann Michael Yao, on Vjatšeslav  Zahovaikol nuputamist, et Kevin Kauberile vääriline ründepartner leida.

Mõlema meeskonna seis võinuks tegelikult olla hullemgi, kui Henri Välja jalg oleks 60. minutil tabanud Vadim Mihhailovi jalga veidi kõrgemalt. Juri Frischer näitas Paide poolkaitsjale kollast kaarti, mis võinuks vabalt olla ka punane, Mihhailov pääses aga tõsisest vigastusest.

4. Neemelo faktor töötab endiselt.

Tarmo “Karu” Neemelo tuli mängu küll alles 83. minutil, ent järgnenud veerandtunni jooksul suutis ta Transi kaitses korralikult kaost külvata. Seekord ei suutnud vanameister küll ise väravat lüüa ega ka kaaslastele vajalikku eeltööd teha, kuid Trans oli tema takistamisega selgelt hädas. Tõsi, osalt võis see sündida ka põhjusel, et Diallo vigastuse tõttu oli vaja keset kohtumist kaitseliini muuta ja nii tekkis Neemelo katmisel üksteise mittemõistmisi, kuid sellisel määral mängu mõjutada suudavad Premium liigas jätkuvalt väga vähesed vahetusmehed.

5. Mängu parim – Andre Frolov.

Raske ja teiste suhtes isegi ebaõiglane on sellises mängus kedagi rohkem esile tõsta, sest kõik platsil olnud mehed võitlesid vihaselt. Ent Paide kapten oli üks neist, kes vähemalt püüdis teisel poolajal teha kõik, et kodumeeskond väravani jõuaks, katsudes mitu korda õnne ka kauglöökidega. Ühte neist, mis napilt väravast mööda vihises, võib pidada Paide ehk isegi parimaks võimaluseks.