Luup peale | Paide oli Legioni murdmisega raskustes, kuid sai sellega lõpuminutitel hakkama (galerii!) (0)

Evald Tipneri karikavõistluste teises veerandfinaalis oli lähedal lisaaja tulek, kuid 89. minuti lõpus muukis Paide Linnameeskond Tallinna Legioni väravaluku lahti ning võitis 2:0.

Linnameeskond jõudis karikavõistlustel nelja parima hulka esmakordselt pärast 2017. aastat. Poolfinaali pääsemine on paidelaste jaoks tähtis võitluses Eesti kolmanda eurosarjakoha nimel, kuna väljalangemise korral oleks jäänud poolfinaaliks konkurentsi vaid üks tiim, kelle karikavõit tagaks Paidele koha Euroopas.

89. minutil Andre Frolovi pealelöök blokeeriti, kuid pall põrkas Nikita Kondratski kaudu Deabeasele, kes saatis 15 meetrilt hea madala löögi tagumise posti äärde - 0:1.

Seejärel tormas Legion suurte jõududega rünnakule, et proovida järelejäänud aja jooksul kaotusseisust välja rabeleda, aga Sergei Mošnikov, Kristofer Piht ja Deabeas pääsesid kolmekesi ohtlikule kontrarünnakule. Mošnikov võitis õhuvõitluse ning sai palli vedanud Pihtilt selle karistusalasse jõudnult tagasi ja suskas alla nurka - 0:2.

Tähelepanekuid mängust:

1. Paide mäng oli pikalt ümmargune

Paide teenis esimese üheksa minutiga kolm nurgalööki. Kümnendal minutil tõi Ivans Baturins pantrihüppega lähimast ristnurgast välja Siim Lutsu pealelöögi. Veel sama minuti sees andis Herol ohtliku tsenderduse, mida pääses Abdul Razak Yusif peaga ründama, Baturins jõudis õigel ajal vajaliku nurga ära katta ja püüda.

Seejärel muutus aga Paide ründemäng pikaks ajaks aeglasemaks ja ümmargusemaks. Pallivaldamist domineerisid Karel Voolaidi hoolealused endiselt kindlalt, kuid Legioni kaitseplokk püsis hästi. Palju käis mäng läbi ääremängija Deabease, keda aga Daniil Pankov edukalt takistas.

Uuesti intensiivistus Paide mäng teise poolaja keskel. Head võimalused avanesid 0:0 viigiseisul Frolovil, kelle pealöök ebaõnnestus, ning Pihtil, kelle soorituse viiekasti nurgast Baturins tõrjus.

2. Legioni probleemiks väravate löömine

Legion oli kaitsefaasis soliidne, kuid ei suutnud ise Mihkel Aksalu väravat ohustada. Deniss Belovi hoolealused püüdsid palli võites otsida kiiret sirgjoonelist lahendust ettepoole, aga tipuründajale Filipp Drabinkole pallid kohale ei jõudnud.

Selle hooaja kolme ametliku kohtumisega on Legion löönud ainult ühe värava. Järgmiseks vastaseks on Premium liigas tiitlikaitsja Tallinna Levadia, nii et resultatiivsuse kohene parandamine saab olema keeruline.

3. Saag sai varakult vigastada

Tänase võidu juures on Paide jaoks kõige murettekitavam ründaja Kaimar Saagi vigastus. Saag, kellelt oodatakse sel hooajal meeskonna suurima väravaküti rolli, vahetati Kristofer Pihti vastu välja juba 13. mänguminutil.

Ründaja, kes suutis väljakult lahkuda sörkjooksusammul, osutas füsioterapeudiga rääkides oma vasakule jalale. Peatreener Voolaid ei osanud pärast lõpuvilet veel öelda, milline on Saagi vigastuse tõsidus.

4. Mängu parim - Sergei Mošnikov

Mošnikovi sissevahetamise järel muutus Paide ründemäng teravamaks. Tema läbisöödust pääses Piht karistusalas ohtlikult löögile, tema ise lõi kohtumise teise värava. Avavärava toonud rünnaku algfaasis andis Mošnikov hea pika söödu ettepoole Edgar Turile.