Luup peale | Prantsusmaa avas Rahvuste liigas võiduarve, kuid edasipääsuks liiga hilja (0)

Prantsusmaa koondis väravat tähistamas. Foto / Scanpix / FRANCK FIFE / AFP
UEFA Rahvuste liiga esimese divisiooni A-alagrupi viienda vooru kohtumises alistas Prantsusmaa koduväljakul 2:0 Austria. Teenitud kolme punktiga tõusis Prantsusmaa tabelis kolmandaks, kuid eespool asetsevad Taani ja Horvaatia jäävad püüdmatusse kaugusesse.

Avapoolaeg Stade de France'il oli juba avavilest peale koduvõistkonna kontrolli all. Pikalt ei pidanud ootama, et võrgud sahiseks. 2. minutil pääses karistusalas löögile ei keegi muu kui Kylian Mbappe. Pealelöök oli täpne, pall maandus väravas, kuid suluseis oli tõsiasi – värav ei lugenud. Avaminutite olukord oli ehe indikaator eesootavale.

26. minutil näitas oma oskusi Olivier Giroud, mängides esmalt kokku Antoine Griezmanniga, seejärel Kylian Mbappega. Viimasena nimetatu jõudis söötude tulemusel väravaesisele, kuid Austria väravavahist Patrick Pentzist mööduda ei õnnestunud. Avatabamus oli endiselt ootel.

36. minutil terendas koduvõistkonnal taas väravavõimalus. Nurgalöögi järgselt lajatas Aurelien Tchouameni käärlöögiga palli värava suunas, aga Pentzi tõrje suunas mänguvahendi põiklatti. Latist kukkus pall Griezmannile, kuid ka tema ei suutnud nahkkera väravasse rammida.

Eelpool mainitud šanss ei jäänud esimese vaatuse viimaseks. Avapoolaja viimasel lisaminutil näitas vasakul äärel oma oskusi Mbappe, tsenderdades triblingu järel palli kasti. Seal oli Youssouf Fofana, kelle pealelöök totaalselt ebaõnnestus. Mõni hetk hiljem kõlas poolajavile. Pausile minnes püsis seis 0:0.

Teine poolaeg jätkus sealt, kus asjad pooleli jäid. 51. minutil pääses tulemusliku söödumängu järel löögile prantslane Jonathan Clauss. Kuigi võimalus oli ideaalne, keerutas 29-aastane paremkaitsja palli napilt väravast üle. Oli selge, et värav on õhus ning viis minutit hiljem see ka saabus.

56. minutil kaotas Müncheni Bayernis leiba teeniv Marcel Sabitzer keskväljal palli. Mänguvahendi omandanud Giroud söötis selle Mbappele, kes vuras üksi Austria kaitseliinist läbi ning virutas nahkkera jõuliselt Pentzi seljataha. Viimaks ometi avas koduvõistkond skoori, seis 1:0.

Väravakaas kukkus kolinal murule ja juba üheksa minutit hiljem suudeti eduseis kahekordistada. Antoine Griezmanni tsenderdus paremalt äärelt leidis üles Giroud', kes oli korrus kõrgemal Philipp Lienhartist. Giroud suunas palli peaga väravasse ning tabloo näitas seisu 2:0.

Mängu lõpp tõi veel võimalusi, kuid väravaid rohkem ei sündinud. Lõppseis 2:0 Prantsusmaa kasuks. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Vigastused, vigastused, vigastused

Tänane kohtumine saatis laatsareti nii Jules Kounde, David Alaba kui ka Mike Maignani. Neist esimene sai vigastada 21. minutil. Barcelonas palliv Prantsusmaa koondise keskkaitsja Kounde istus nõutult murule, eemaldas säärekaitsmed ning lahkus mängust. Koondise peatreener Didier Deschamps väitis, et tegu on lihasevigastusega, kuid probleemi tõsidust ta öelda ei osanud.

Kui Kounde lagunes avapoolajal, siis 69. minutil tabas sama saatus Real Madridi keskkaitsjat David Alabat. Ka tema sättis end mugavalt Stade de France'i murule istuma ning võeti vahetusse. Alaba situatsiooni teeb huvitavaks asjaolu, et Prantsusmaa ja Austria eelmise ringi 1:1 lahingus sai ta samuti vigastada.

Barcelona ja Real Madrid kohtuvad vähem kui kuu aja pärast, 16. oktoobril. Aeg näitab, kas Kounde ja Alaba jooksevad El Classico raames palliplatsile või peavad leppima tribüünilt jälgimisega.

Lisaks neile, lahkus avapoolaja järel platsilt ka Mike Maignan, kelle asemele toodi Alphonso Areola. Nii Maignani kui ka Areola õhtu möödus suhteliselt igavalt, sest kogu mängu jooksul ei tabanud ükski vastasvõistkonna pealelöök prantslaste väravaraame.

2. Prantslased hiilgasid voolava ja domineeriva vutiga

Prantsusmaa koondis illustreeris sisuliselt kogu 90 minutit, kuidas ilusat jalgpalli mängida. Suurepärased söödukombinatsioonid ja jalust rabavad triblingud osutusid vastasvõistkonna jaoks pidurdamatuks. Kuigi pallivaldamise protsent oli koduvõistkonnal kõigest (just nimelt, kõigest) 55%, siis pealelööke suudeti teha 22. Samal ajal suutsid austerlased mänguvahendit väravapoole teele saata vaid neli korda.

3. Mängu parim - Kylian Mbappe

Mbappe mäng ei olnud kindlasti ta elu parim, isegi mitte üks parimatest, kuid lisaks avaväravale paistis 23-aastane prantslane silma üleüldise teravusega, luues samal ajal oma olemasoluga võistkonnakaaslastele ruumi. Ta ehitas vasakult äärelt triblades korduvalt võimalusi, mis ükski ei päädinud väravaga. Samas, kui tiimikaaslastel oli pall, pidid Austria kaitsjad püsima valvsana, sest iga maha magatud hetk võib Mbappe puhul tähendada väravat.