Luup peale | Reali kahurid tõrkusid 89 minutit, aga Bernabeu maagiat see ei takistanud (0)

Nii lõi Rodrygo teise palli City puuri. Foto: Scanpix / AP Photo / Bernat Armangue

Manchester City oli Santiago Bernabeul 90 minutit kinni teises järjestikuses Meistrite finaali pääsmes, aga Real tegi veel ühe pöörase tagasituleku. Kodust 4:3 võidu kaasa võtnud City läks ka kordusmängus juhtima, ent Reali 90. ja 90+1. minuti tabamused viisid mängu lisaajale, kus Karim Benzema penalti võitja saatuse otsustas.

Pikka aega ei saanud Reali kardetud ründemehed üldse palli raamide vahele. Esimese 18 minutiga pääses Benzema kaks korda ja Vinicius Junior ühe korra lubavast kohast löögile, aga kõik löögid lendasid üle. City jõudis lähemale ja neile langes ka avapoolaja parim võimalus, kui Kevin De Bruyne söötis 20. minutil Bernardo Silva viiekastinurga lähistelt löögile, aga Thibaut Courtois suutis esipostist tõrjuda.

Teise poolaja avavilest möödusid vaid loetud sekundid, kui Real jõudis viie sööduga ülihea võimaluseni, aga viielt meetrilt täiesti vabalt löögile pääsenud Vinicius ei saanud ka seda Dani Carvajali tsenderdust postide vahele.

Pärast seda ehmatust haaras aga kontrolli taas City, kelle ladus söödumäng näis Reali vaimu tasapisi lämmatavat. Seda enam, kui 73. minutil kerkis Bernando Silva kerkis keskringist kasti lähistele ning lükkas söödu paremale, kust Riyad Mahrez palli vaimustava ühepuutelöögiga etteristi lajatas - 0:1!

Mitte miski ei ennustanud Reali tagasitulekut, sest meeleheitliku üritamise tulemuseks olid hoopis Jack Grealishi kaks suurepärast võimalust vahet veelgi käristada. Tema esimese ürituse suutis aga Ferland Mendy joonelt päästa ning teise tõrjus Courtois õhkõrna, aga ilmselt üliolulise puutega.

Ometi läks nii, nagu Meistrite liiga tänavustel sõelmängudel juba uskumatul moel tavaks saanud - Real tegi kodus lõpu eel imet! 90. minutil suunas Benzema tsenderduse tagapostist värava ette, kust vahetusmees Rodrygo oma meeskonna esimese raamilöögiga seisu viigistas -1:1! Ning minut hiljem suunas sama mees peaga püüdmatult võrku Carvajali järjekordse suurepärase krossi - 2:1!

Rodrygo hoolitses ülejäänud lisaminutitel ka Reali kolmanda raamilöögi eest, aga seekord õnnestus Edersonil pall tõrjuda. Teises väljakuotsas sai hea võimaluse ka Phil Foden, kui Fernandinho üllatas hispaanlasi karistuslöögi kiire lahtimänguga, aga pall lendas üle lati.

Kohe lisaaja alguses tegi otsustavad liigutused ära Benzema, kes võitis 93. minutil penalti, kui Ruben Dias tema vastu sekundimurdosa hiljaks jäi, ja realiseeris selle ise ülitäpse löögiga posti kõrvale- 3:1! City sai seejärel kerge surve peale, aga nad jõudsid vaid ühe sulaselge võimaluseni üldseis viigistada, kui Courtois vastas 105+2. minutil Fodeni pealöögile supertõrjega ning Fernandinho ei suutnud "lauapalli" tagapostist tühja väravasse lükata.

Lisaaja teine pool õnnestus Realil pea täielikult ära tappa, mänguseisak järgnes mänguseisakule ning City ei saanudki oma mängu enam korralikult jooksma. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Walkeri taha midagi ei jäänud

Koosseisuvalikute osas pakkus kõige rohkem kõneainet Kyle Walkeri alustamine Manchester City paremkaitses, olgugi et ta naasis vahetult kohtumise eel treeningutele, olles enne seda kolm nädalat eemal olnud. Mingil määral oli Pep Guardiola jaoks tegemist sundkäiguga, sest John Stones sai avamängus vigastada ning teda asendanud Fernandinho jäi seal noore ja väleda Vinicius Juniori takistamisel hätta.

Peaaegu kõik meediaväljaanded ennustasid aga, et Guardiola asetab paremkaitsesse mängukeelu alt naasva Joao Cancelo, kelle ta otsustas lõpuks hoopis vasakkaitsesse asetada, jättes pingile Oleksandr Zintšenko. Walker pidas vastu ligi 70 minutit, misjärel tuli ukrainlane tema asemele ja Viniciuse pidurdamine jäi Cancelo hooleks.

Kui mängu eel nähti selles City jaoks võimalikku ohukohta, siis tagantjärele ei saa Guardiolale Walkeri usaldamise eest midagi ette heita.  Vinicius Juniori kiirus ja suur tahe vastaseid ette võtta tekitas küll omajagu ärevaid olukordi, aga lõppteravuseni ta enamasti ei jõudnud, sest võtmeolukordades pani Inglismaa koondise kaitsja oma kogemused otsustavalt maksma.

2. Põhikahurid tõrkusid, aga abiväed päästsid päeva

Vaheajaks olid mõlemad meeskonnad sooritanud kuus pealelööki ning head väravavõimalused jagunesid samuti enam-vähem pooleks, aga kui Thibaut Courtois pidi tegema neli tõrjet, siis Ederson mitte ainsatki. Teine poolaeg algas samas vaimus, kui Vinicius saatis hiilgava võimaluse väravast mööda, samas kui City testis pidevalt Courtois' võimeid.

89 minutit ja sekundid olid kulunud, kui Real lõpuks esimese raamilöögini jõudis, ja pall lõpetas väravas. Sama kordus minut hiljem. Normaalaja lõpuks oli Realil raamilööke juba ühtäkki kolm ning lisaaja viiendaks minutiks viis, millest koguni kolm olid jõudnud ka väravavõrku. Sellega oli töö tehtud ning rohkemat nad ei vajanudki.

Kui Vinicius Junior ei leidnudki lõppteravust üles ning Benzema sai pallid värava peale alles lisaajal, siis Rodrygo tõestas, et Reali ründemäng ei sõltu ainult nendest kahest põhikahurist. Kogu meeskond näis olevat juba usku kaotamas, ent vahetusmees pakatas energiast ja tema esimene värav äratas usu nii kaaslastes kui ka kodupublikus. Sellest impulsist piisas, et usk taastada, sest Real leidis end ühtäkki tuttavast olukorrast, kus järjekordne uskumatu tagasitulek terendas.

3. Bernabeu on tõesti üks maagiline koht

"Nüüd lähme Bernabeule ja vajame oma fänne nagu ei kunagi varem ja teeme midagi maagilist - võidame," ütles Benzema pärast 3:4 kaotatud avamängu, kus nad kolm korda kaheväravalise kaotusseisu minimaalseks kahandasid. Peatreener Carlo Ancelotti lisas: "Meil on palju enesekindlust ja me oleme elevil, sest Bernabeu on maagiline koht."

Täismaja 61 500 inimest tunnistas täna oma silmadega, et Santiago Bernabeu nimeline staadion on tõesti maagiline. Reali kolm kodust sõelmängu on kõik näinud pööraseid tagasitulekuid. Esmalt pööras Benzema kübaratrikk viimase pooltunniga PSG vastu kaheväravalise kaotusseisu võiduks. Seejärel viis Rodrygo hiline viigivärav käestlibiseva heitluse Chelsea'ga lisaajale, kus Benzema värav otsustas. Ning nüüd siis vajati Rodrygolt kahte veelgi hilisemat väravat, enne kui Benzema jällegi lisaajal võidu vormistas.

Sellise seeria järel ei jäägi Reali meeskonnal ja toetajatel midagi muud üle kui uskuda enda löömatusse, olgu selle taga siis üleloomulikud jõud või maksimumini venitatud enesekindlus. Meistrite liiga finaalis Real paraku kodupublikule enam toetuda ei saa, sest see peetakse 28. mail Stade de France'il. Vastaseks teadagi FC Liverpool.