Luup peale | Üheksakesi lõpetanud Tottenham jätkas naeruväärset seeriat (0)

Inglismaa kõrgliigas oli Tottenhamil võimalus Meistrite liiga koht kindlustada, kuid selle asemel lõpetati Bournemouthi vastu üheksakesi ja 0:1 kaotusega.

Laupäevane väljasõit Lõuna-Inglismaale pidanuks Tottenhamile olema tujutõstja, mida pärast Meistrite liigas Amsterdami Ajaxile kaotamist hädasti vajati. Kodumeeskonnal ei olnud kaalul sisuliselt mitte midagi ja avapoolaega suutiski Tottenham domineerida, aga väravani ei jõutud. Juhtuma hakkas poolaja lõpus.

Esmalt läks närv mustaks Heung-min Sonil; kümnekesi jäänud Tottenham tegi poolajal kaks vahetust ja siis saadeti kahe minutiga duši alla ka Juan Foyth. Punktipäästeoperatsioon läks lõpuks samuti vett vedama, sest Nathan Ake lõi üleminutitel nurgalöögist ikkagi Bournemouthi võiduvärava. Soccernet.ee mõtted kohtumisest:

1. Kes tahab saada Meistrite liigasse?

Komejant jätkub. Viimasest viiest mängust on Tottenham teeninud 6 punkti, Chelsea 8 punkti, Manchester United 4 punkti ja Arsenal 3 punkti; samal ajal Manchester City ja Liverpool muidugi 15 punkti, aga näiteks Everton, Wolverhampton ja Leicester 10 punkti, isegi välja langenud Fulham 9 punkti. Arsenalist vähem on teeninud vaid Brighton (2) ja Huddersfield (0).

Vägisi kipub tunduma, et kõik jääb ikkagi viimasele päevale, kuigi teoorias on homme võimalik (Chelsea võidab, Arsenal-United kaotavad) asjad ära otsustada. Küll aga ei tasu neist kolmest ühegi peale panustada ja isegi need kaks õnnelikku, kes lõpuks Meistrite liigasse jõuavad, peaksid hooaja lõpus peeglisse vaatama.

2. Noori tasub usaldada

Bournemouthi loots Eddie Howe tüüris meeskonna neljandat hooaega järjest kindlalt püsima ja sai seetõttu veidi vangerdada: postide vahel ei seisnud esikinnas Artur Boruc või kogenud varumees Asmir Begovic, vaid 19-aastane iirlane Mark Travers, kes ei olnud tänavu kordagi isegi pingile mahtunud.

Travers, kellest sai Premier League'i esimene teismeline väravavaht pärast Joe Harti aastal 2006, ei mänginud teisel poolajal kahemehelises ülekaalus enam suurt rolli, aga hiilgas esimese 45 minuti jooksul - viis tõrjet on hooaja paremuselt teine näitaja esimeste poolaegade arvestuses. Loomulikult ka nullimäng. Pole paha!

3. Lihtsamaks ei lähe

Tottenhami ootab nüüd nädala keskel reis Amsterdami, kus Meistrite liiga poolfinaali kordusmängu alustatakse kolmapäeval Ajaxi vastu 0:1 kaotusseisust. Tänased punased kaardid seda mängu muidugi ei mõjuta ja avamängus tunti Sonist märgatavalt puudust, aga kingitusi Tottenhamile Hollandis vaevalt tehakse.

Seejärel ootab sõltumatult tulemusest otsustav lahing Inglismaa kõrgliigas, kus võidust piisab nelja sekka tulemiseks kindlasti; stsenaariumid viigi ja kaotuse korral sõltuvad rivaalide homsest punktisaagist. Tottenhami kasuks räägib asjaolu, et mängitakse kodus, külla tuleb aga Everton, kes loputas hiljuti Manchester Unitedit 4:0 ja jahib ise (võib-olla) kohta Euroopa liigas. Son jääb eemale. Harry Kane, kuidas sind vajatakse ...

Bournemouth - Tottenham 1:0 (0:0)