Luup peale | Vähe rahvast ja madal tempo, kuid Golovljovi viiendal üleminutil löödud värav kindlustas Transi kohta esikuuikus (0)

Piirilinna esindusklubi Narva Trans võõrustas Premium liiga 23. vooru raames Viljandi Tulevikku. Mängus oli palju - koht esikuuikus, mis lüüakse viimasest neljast varsti lahku. Väga madala publikuarvu ning veelgi madalama mängutempoga mäng otsustati viiendal üleminutil, kui vahetusest mänguga liitunud Eduard Golovljovi väravast võitis Trans 1:0.

Tähtsa mängu alguses tekitati kahe minuti jooksul mõlema värava ees teravust, kuid nii Transi puurilukk Maksim Pavlov kui ka Tuleviku Marten Ritson olid nendeks olukordadeks valmis. Järgneva ligi 40 minuti jooksul tekitati mõlema meeskonna poolt ohtlikke olukordi vähe ning maade jagamine toimus rohkem keskväljal, kus suurima võitluspaari moodustasid omavahel Transi kapten Irie ja Tuleviku poolkaitsja Nikita Komissarov.

Pärast vaheaega, kui mängijad riietusruumist välja tulid, tundus, et madal mängutempo, mis oli esimesel poolajal, jätkub ka teisel poolajal.

Mäng elavnes alles ligikaudu 60. minutil, kui Tuleviku kahest kuldsest võimalusest esimene tekkis Kaimar Saagil, kuid Transi noor väravavaht Pavlov sai viiekasti joonelt löödud pallile vahele ning minut hiljem tegi sarnase tõrje Tuleviku puurilukk Ritson, kes tõrjus Gleb Pevtsovi ohtliku pealelöögi.

Tuleviku teine kuldne võimalus avanes 80. minutil, kui Kristjan Kask oli Pavloviga üks ühele minemas, kuid Viljandi mängija tõstis palli väravast mööda.

Mängu lõpus paistis, et väravat ei ole mitte kusagilt sündimas ning mäng lõpetatakse väravateta viigiga, kuid Eduard Golovljovil olid teised kavatsused. Vahetusest sekkunud ründaja sai viiendal üleminutil väga täpse tsenderduse kasti ning suure osa mängust pingil istunud Golovljov surus peaga palli läbi Ritsoni käte ning venitas Transi edu Tuleviku ees viie punkti peale.

Tänane võit kindlustas Transi kohta esikuuikus ning piirilinna klubi noore väravavahi Maksim Pavlovi jaoks oli tegu neljanda mänguga kuuest, kus ta enda värava puhtana suutis hoida. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Võitlus kuuenda koha nimel puudus

Nüüdseks on teada, et peale kolmandat vooru liigatabel poolitatakse - kuus parimat jäävad omavahel madistama ning viimased neli jagavad maid teineteisega. Tänase mängu märksõna oligi "kuues koht", see peaks suureks motivatsiooniks kõigile olema, kes tiitli peale ei mängi.

Täna seda motivatsiooni ei leitud mitte kusagilt. Esimene poolaeg sisuliselt veeretati keskväljal lõpuni, sest kumbki meeskond vastase väravale ohtu ei kujutanud. Teisel poolajal püsis mängutempo madalana, mängijad vahepeal kõndisid palliga.

Õnneks alates 60. minutist hakkasid mõlemal meeskonnal mõned ohtlikud võimalused tekkima, kuid nullid püsisid kuni 95. minutini, kui Eduard Golovljov otsustas mängu saatuse.

2. 57 pealtvaatajat

Raske on selle mängu kontekstis publikuarvust mitte rääkida. Esimesel poolajal oli jalgpall.ee andmeil Kreenholmi staadionile mängu vaatama tulnud 46(!) inimest. See on väga-väga piinlik, et Premium liiga mängul on nii vähe rahvast mängu vaatamas.

Jah, erinevad koroonapiirangud on publikuarvu vähendanud kõigi klubide mängudel, aga mängujärgselt täiendatud rahvaarv 57 on siiski vähe, väga vähe. Tegu oli ikkagi selle nädalavahetuse ühe kõige tähtsama mänguga, sest kaalul oli koht esikuuikus.

Viimati oli nii vähe publikut 2018. aastal, kui Kuressaare võõrustas 22. septembril Levadiat. Publikuarvuks fikseeriti tollal 45.

3. Mängu parim - Eduard Golovljov

Narva Transi ründaja liitus mänguga 78. minutil vahetusest. Sel hetkel oli seis 0:0 ning väravat ei paistnud mitte kusagilt tulevat. Golovljov oli mängu parim, sest ta suutis midagi, mida teised terve mängu jooksul ei suutnud ehk lüüa värava, lihtne.