Memo | Real lükkas Liverpooli külma rahuga kiige pealt maha (1)

Carlo Ancelotti näitas Jürgen Kloppile jälle koha kätte. Foto: Scanpix / JAVIER SORIANO / AFP

Äärmiselt kõikuvat hooaega tegeva Liverpooli kiikumised Meistrite liigas said selleks hooajaks (ja võimalik, et ka järgmiseks) kiigutud. Real Madridi vastu 1/8-finaali avamängus 2:0 eduseisust 2:5 kaotuse vastu võtnud inglased jäid kordusmängul Santiago Bernabeul ime kordasaatmisest kaugele.

Darwin Nunes jättis 7. minutil kasutamata võimaluse Liverpooli tagasitulekule alus laduda ning seejärel haaras ohjad enda kätte kodumeeskond. Mängupildi järgi võinuks arvata, et hoopis Real Madrid vajab kolme väravat, sest nad pommitasid väravale igast positsioonist ja vaid Alisson Beckeri hiilgetõrjed hoidsid Liverpooli mängus.

Avapoolaja teises pooles rollid vahetusid. Thibaut Courtois pidi kõik oskused mängu panema, et Darwin Nunese ja Cody Gakpo üritused nurgalöögiks tõrjuda, ning vaheajale suundumise ajaks oli löögistatistika juba sisuliselt võrdne.

Teiseks poolajaks taastas aga Real täieliku kontrolli, omades rohkem ja paremaid võimalusi mänguskoor avada. Liverpool viis suuri jõude ette, kuid mingit tulu sellest ei tõusnud, vaid hoopis Real leidis üha rohkem ees ruumi. Pärast parajat raiskamist pani lõpuks 78. minutil palli võrku Karim Benzema, kusjuures selleks hetkeks ei olnud Liverpool teisel poolajal ainsatki pealelööki sooritanud. Soccernet.ee tähelepanekud:

Pöördehetk | 7. minuti võimalus. Reali keskkaitsja Antonio Rüdigeri eksimus lubas Liverpoolile varase võimaluse tagasitulekut alustada. Darwin Nunez pääses Thibaut Courtois'ga silmitsi, kuid ei suutnud palli väravavahist mööda toimetada.

Kui sellele mängule oli üldse mõni alternatiivne stsenaarium, siis pidanuks see algama sealt. Varane külm dušš võinuks hispaanlased ehk kõikuma lüüa, ent selle asemel pakatas Real enesekindlusest ja Liverpooli mängust puudus see säde, mis võinuks suure jalgpalliime sütitada.

Üllatus | Meistrite liiga ilma Liverpoolita? Pärast kuut järjestikust hooaega Meistrite liigas, mille jooksul mängiti kolm korda finaalis, ähvardab Liverpooli uueks hooajaks klubijalgpalli suurimalt areenilt kõrvalejäämine. Premier League'is ei võitle Jürgen Kloppi hoolealused mitte tiitli eest, vaid esinelikusse pääsemise nimel ja hetkel lahutab neid sellest kuus punkti.

Meistrite liiga pilet ongi jäänud suurimaks "trofeeks", mille nimel Liverpool sel hooajal võitleb, sest konkurentsist kukuti välja ka mõlemas koduses karikasarjas.

Staar | Carlo Ancelotti. Real Madridi kogenud peatreener tuletas kordusmängu eel meelde eelmise hooaja vastasseisu Chelsea'ga, mil nad oleks äärepealt suure edu maha mänginud. Ta nõudis oma meeskonnalt intensiivset jalgpalli ja oma mängu mängimist ning just sellise häälestusega mehed väljakule ka astusid.

Muidugi oligi see väga vähetõenäoline, et Liverpool seisu ümber pöörab, kuid kes osanuks oodata seda, et sellises situatsioonis on hoopis Real see, kes enamuse ajast initsiatiivi hoiab? Real tegi väljakul kõike sellise külma rahu, enesekindluse ja keskendatusega, et kordagi ei tekkinud tunnet, et külalistel võiks üldse mingit lootust tekkida.

Papa Carlo teab täpselt, kuidas oma meeskonda sellisteks olukordadeks ette valmistada, sest tema pikk karjäär sisaldab ka valusaid õppetunde. 2004. aastal kaotas tema juhitud Milan kordusmängus Deportivo La Corunale 0:4, olles võitnud avamängu 4:1. Ning aasta hiljem kaotati mälestusväärses finaalis just Liverpoolile, olles avapoolajal saavutanud 3:0 edu. Tulest ja veest läbi käinud juhendajat on keeruline millegagi üllatada.

Ilus hetk | Alissoni tõrjed. Liverpooli toetajate lootuskübemed hõljusid pikalt õhus vaid tänu Alisson Beckeri imelisele tõrjetööle. 14. minutil tegi ta suurepärase reaktsioonitõrje Vinicius Juniori lähilöögile. 20. minutil tõrjus ta Eduardo Camavinga kauglöögi ristnurgast latti. Ning teisel poolajal võttis ta ära Federico Valverde üks-üks-olukorra.

Tsitaat | "Ma teadsin, et Liverpooli keskkaitsjad mängivad lahtiselt, nii et väljaku keskel on võimalus, ja me kasutasime seda värava olukorras." Ametlikult mängu parimaks valitud Karim Benzema Marcale.

Real Madrid - Liverpool  1:0 (0:0), kahe mängu kokkuvõttes edasi Real 6:2