Mudaliiga ootab? Leedu kaotas väiksele saareriigile ning langes grupi viimaseks (7)

Fääri saared said täna kätte olulise võidu. Foto: Scanpix / Liselotte Sabroe / AFP

Rahvuste liiga C-divisjonis jooksid täna platsile Leedu pallurid, kes läksid kokku Fääri saartega. Erinevalt Eestist ja Lätist - kes mängivad D-divisjonis - pidid aga leedukad leppima napi kaotusega. Olulise võidu sai kirja ka Iirimaa, kes alistas naabersaarel paikneva Šotimaa.

Nagu juba mainitud sai, siis on Leedu ainus Balti riik, mis pole veel ühtegi hooaega nii-öelda mudaliigas veetnud. Samas ei saa öelda, et langemisest väga kaugel oleks oldud, kuna turniiri avahooajal pääseti ainult tänu süsteemimuudatusele ning eelmine hooaeg tõusti viimaste matšidega Kasahstanist mööda.

Tänavu kipub aga ka Leedu teekond D-tasandi suunas liikuma. Esimestest matšidest saadi kuivad 0:6 ja 0:2 kaotused vastavalt Türgilt ja Luksemburgilt ning nüüd mindi kokku Fääri saartega, kes polnud samuti eelmistest matšidest ühtegi punkti saanud. Kollasärkide mäng algas isegi hästi, kuna juba kuuendal minutil mindi juhtima, kuid ...

20. minutil skooris vastaste kapten Viljormur Davidsen penaltipunktilt ning poolaja lõpus viis Jakup Andreasen fäärid juhtima. Teine poolaeg oli Leedu kontrollivam, kuid liialt häid võimalusi neil ei tekkinud. Seega kaotatigi ülioluline matš ja nüüd tuleb loota, et kodus ollakse saareriigi vastu paremad. Siinkohal on paslik mainida ka seda, et tegelikult ei tähenda neljandaks jäämine kohe D-divisjoni: sarnaselt Eestile tuleb neil siis mõõtu võtta ühe teise neljandaks jäänud koondisega.

Sarnaselt Fääri saartele sai täna olulise võidu kirja ka teine saareriik. Nimelt õnnestus Iirimaal saada suur 3:0 võit šotlaste üle. Nemadki olid enne tänast nullil nii punktide kui ka väravate arvestuses ehk triumf kergitas nad koheselt tabelis paremale kohale.