Mullusest õppinud Paide tahab olla võitlejahingega ja ei survesta end kohalise eesmärgiga (5)

Foto: Liisi Troska

Möödunud aastal nii noorenduskuuri kui treenerivahetuse läbi teinud Paide Linnameeskond on mullusest õppinud ning mõelnud ka neljanda koha peale, kuid ei pane omale positsioonide tagaajamisega pingeid.

Paide astus eelmisel hooajal väga suure sammu professionaliseerumise suunas, kuid liigas tuli kogenematute meestega kõvasti kooliraha maksta ja alles viimase vooruga võideldi omale välja kuues koht. Vjatšeslav Zahovaiko teisel hooajal tahetakse olla kõvad võitlejad, et tõestada end nii oma kogukonnale kui ka iseendale.

Infoneti ja Sillamäe Kalevi kadumisega on tabeli neljas koht uutele kosilastele avatum kui kunagi varem, ent Paide ei survesta end. Kui täidetakse oma väiksed eesmärgid igapäevase higivalamise ja võitlemisega, joonistub neist lõpuks kokku ka suurem pilt, mis peaks meeltmööda olema kogu tiimile.

Treeningutes on gaasipedaali põhjas hoitud

REKLAAM

Juba detsembri keskel treeningutega alustanud Paide on talvel sammu edasi astunud nii kvantiteedis kui kvaliteedis. Alates jaanuarist on neil olnud igal nädalal seitse treeningut ja lisaks üks mäng. Topelttrennid ootasid mehi teisi- ja neljapäeviti. Seda põhjusel, et noored kehad tugevaks saada. "Mulle sai tegelikult eelmisel aastal selgeks, et peame kindlasti juurde panema jõusaali poolt, sest noortel meestel oli füüsiline pool nõrk ja see andis ka mängudes tunda," rääkis peatreener Zahovaiko.

Ta tunnistas ausalt: "See oli kindlasti minupoolne viga, et me ei toonud seda jõusaali eelmisel aastal sisse. Aga kuna see oli minu jaoks ka esimene aasta, siis ma väga ei julgenud gaasi põhjas hoida. Nüüd oleme hoidnud. Oleme jõusaalis kõvasti vaeva näinud ja ka väljaku peal on treeningud olnud mahukamad ja tempokamad. Võrreldes eelmise aasta sama ajaga olema füüsiliselt kindlasti paremad."

Paide esindusega igapäevaselt töötavad mehed Vjatšeslav Zahovaiko, Jüris Sahkur, Raiko Karpov, Marek Niit ja Erki Kesküla. Foto: Paide LM Facebook

Paide meeste arenenud füüsise taga on Eesti kõige kiirem mees - 100, 200, 300 ja 400 meetri jooksu rekordiomanik Marek Niit (30). "Õige inimese otsingud olid keerulised, aga lõpuks mul on hea meel öelda, et leidsin ta," ütles Zahovaiko. Niit on aastaid õppinud ja treeninud USA-s ja kuna sprindis on olulised plahvatus ja jõud, on saarlasest esisprinter selles valdkonnas ülimalt tugev.

Paide kapten Andre Frolov täiendas: "Päris kergejõustikuga me nüüd ei tegele, aga jõusaalis kõik need tehnilised harjutused - seal on tal väga palju teadmiseid." Taastumise osas on uue mehena abiks ka füsioterapeut Raiko Karpov (26), nii meistri- kui esiliigast tuntud endine ründaja.

Treeningmänge pidas Paide kokku kaheksa ja kuigi neist võideti vaid viimane ning seda väga suurelt, siis vastased olid kõik peale selle ühe tugevad. Kaheksast mängust seitsmes jõuti väravani ja mitmel korral anti hea seis ära vahetuste tegemise järel. "Paljud mängud olid sellised, kus mängisime kahe koosseisuga ehk täitsa erinevad meeskonnad olid väljakul. Meil oli kohati väga noori poisse ka sees, 16-aastaseid. Saime väga häid kogemusi," sõnas Frolov. Uut kvaliteeti lisasid kohtumised välisklubidega. 2016. aasta Soome meistril Mariehamnil käidi koguni ise külas ja kaotati eduseisust 1:2.

Meeskond sai sügavuse, aga vigastused teevad muret

Mullustest põhitegijatest on talve jooksul klubist lahkunud vastavalt Florast ja Kaljust laenul olnud väravavaht Magnus Karofeld ja äärekaitsja Martin Mägi. Lisaks lõpetati koostöö oma pikaaegse leegionäri Jasper Uwaegbulamiga, kes oli vahepeal koguni Paide klubis treenitud mängijaks (KTM) saanud.

Asemele on samas toodud kogu liiga üks legendaarseimaid ründajaid Tarmo "Karu" Neemelo (36), Serie A-s pingil istunud 20-aastane Itaalia väravavaht Andrea Liotti, Sillamäe Kalevi tähtmängija Oleksandr Suhharov, talendikas Eesti puurilukk Kristjan Tamme, veel mõned kohalikud noored ja 20-aastane Elevandiluuranniku välejalgne äärepoolkaitsja Yann Michael Yao.

Tarmo Neemelo Paide trennis. Foto: Brit Maria Tael

"Karu puhul on tegu sellise jõuga ees, et ta võib kasvõi 10 minutit mängida, ta annab juba siis muutuse mängupilti. Liotti on passi järgi küll noor poiss, aga itaallasele omaselt väga häälekas ja täiskasvanulik. Suhharovi tulekuga lappisime selle kaitseliini kokku omal - väga hea täiendus. Yao lisab atraktiivsust meie mängu juurde - hästi tehniline ja huvitava pagasiga tüüp," iseloomustas keskpoolkaitsja Frolov.

Zahovaiko: "Mulle valmistab väga suurt headmeelt, et meil on täna seis selline, et on ka pink olemas. Sisemine konkurents on tõusnud, mängijaid on palju ja kõik on näljased. Trennis käib kõva andmine, keegi lõdvalt asju ei võta. Poisid on ise ka aru saanud, et kui sa korra lõdvalt võtad, siis on uus mees kohe olemas."

Hiljuti saadi aga tõsine tagasilöök, kui klubis kaks hooaega mänginud Peterburi Zeniti kasvandik Nikita Novopašin üliränga põlvevigastuse sai. Tema ei alusta kindlasti hooaega ja kuna ta leping kestab suveni, ei pruugi teda rohkem üldse Paide särgis näha. "Minu jaoks on sellel ettevalmistusperioodil täpselt nagu medalilgi kaks poolt - ühel poolel läks kõik plaanipäraselt, sel teisel poolel on aga negatiivne pitser, kui kaotasime Mariehamnis oma põhikeskkaitsja," lausus peatreener.

Lisaks Novopašinile on probleemid ka teise kaitsjast põhimehe Michael Lilanderiga (20), kes vajab seljavalu likvideerimiseks operatsiooni. See tähendab, et ta on minimaalselt kaks kuud väljakutelt eemal. "Väga tõsine kaotus meile!" ei teinud Zahovaiko probleemist saladust. Kaitsjatest käis detsembri lõpus operatsioonil ka Martin Kase, kes on parimal juhul kuu aja pärast valmis meeskonda aitama. Tallaaluse lihasega on muresid Neemelol, kes loodetakse hooaja alguseks ikkagi korda saada.

Michael Lilander läheb järgmisel nädalal operatsioonile ja jätab hooaja alguse vahele. Foto: Brit Maria Tael

Mured keskkaitsjatega tähendavad seda, et Paide võib võtta väikese riski ja palgata Poola kõrgliiga kogemusega 29-aastase Elevandiluuranniku kaitsja Boliguibia Ouattara, kes pole end Paidele korraliku vastase vastu treeningmängus näidata saanud. "Me pole lootusetus seisus, et ei ole üldse kedagi mängu panna. Aga eelistaksime, et oleks üks lisakäik veel juures," rääkis Paide president Veiko Veskimäe keskkaitsja otsingutest.

"See [Novopašini vigastus] juhtus halval ajal, sest hooaeg on algamas ja meil pole aega testida. Peame võtma otsuse vastu mingite muude argumentide alusel. Õnneks ei pea ta igal juhul olema selline 100-protsendiline vend. Võime endale lubada ka natuke möödapanekut või eksimist selle valiku tegemisel," lisas klubijuht. Paidel on küll ka noori, aga neid ei soovita panna surve alla - koormuste üleminek peab neil olema järk-järguline, peab saama roteerida ning neid ei saa panna fakti ette, et tuleb igal juhul 36 mängus kaasa teha.

Teistpidi loodetakse vältida ka seda, et noored täitsa pingile konutama jäävad ja seetõttu läheb ilmselt veel enne hooaja algust mitu verinoort vutimeest teistesse klubidesse laenule. "Põhjus on väga lihtne. Alates sellest aastast on meie duubliks meie enda noored kasvandikud, kes on kõvasti pingutanud ja väärivad oma võimalust. Sellest tulenevalt peame nende mänguaja tasakaalus hoidma. Minu sooviks ei ole meie oma noorte poiste mänguaja ära võtmine," selgitas Zahovaiko. Premium liigas juba mänguaega teeninud meestest on lahkumas ka praegu vigastusest taastuv väravavaht Sten-Marten Vahi, sest uued kiiprid Liotti ja Tamme on tasemelt lihtsalt üle.

KTM-reegel on peavalu

Kuigi Paides mängib väga palju noori, siis uuest aastast karmistunud KTM-reegliga, mille kohaselt peab kaks sellist meest korraga väljakul olema, ollakse korralikult hädas. "Oleme liigas mõnes mõttes unikaalne klubi. Meie päris tegevus algas tänaseks 7-8 aastat tagasi. Enne seda seda tehti kõike ühe meeskonna või võistkonna baasil. Noortesüsteemi ei olnud, oli üks võistkond," lausus Veskimäe.

Magnar Vainumäe on Paide üks vähestest KTM-idest. Foto: Brit Maria Tael

Ta jätkas: "Kui klubi arendamise suuremalt ette võtsime, siis sellel ajal alustanud noored hakkavad nüüd jõudma esinduse piirimaile, aga selleni on ka veel üks-kaks aastat minna, enne kui nad on valmis mängima meeste tasandil. Meie jaoks on see täna probleem, aga oleme üritanud seda probleemi eri viisidel lahendada.

Tervikuna arvan, et see KTM-reegel on mõistlik, aga tuleb väga täpselt vaadata, et see ei hakkaks segama klubi arengut. Et [noored] klubid ei oleks sunnitud mängima ainult KTM-idega, kui neid ei ole jõutud sinna veel kasvatada. Kui klubi on mõistlikult arendatud ja tugeval vundamendil, siis tegelikult ei tohiks see mitte mingi probleem olla, sest sul tulevad ju enda kasvandikud kogu aeg alt peale ja nad on kõik KTM-id."

Praegu Paide esindust juhendav Zahovaiko ei ole aga nii leebe, sest tema valikus ei ole lihtsalt piisavalt vastava kategooria mehi. KTM-id on täna Lilander, Neemelo, Magnar Vainumäe ja suurem osa U21 võistkonna mängijatest. Kuna Lilander ja Neemelo on vigastustega kimpus, on Zahovaiko ahastuse äärel: "Täielik peavalu! Ma ei tea, kes sellest võidab. Kas võidab liiga või konkurendid? Nemad kindlasti. See on tõsine probleem!

Need reeglid on minu jaoks, see on puhtalt minu isiklik arvamus, liialt karmid. Liigale see kasuks ei tule. Ma pean vaatama ka tulevikku, pikemat perspektiivi ja kui mul on KTM-id vigastustega väljas, siis ma pean võtma duublist noore, kes alles teeb neid pisikesi samme Esiliiga B tasemel, ja tema niimoodi tanki panema – see on karm!

Eelmisel aastal olime põhimõtteliselt samas seisus. Me oleme noor klubi praegu ja me ei saa seda protsessi kiirendada. Oleme ise ka kõvasti juurde pannud oma tasemes ja siis peame paluma vanadelt mängijatelt, kes on ammu oma elu sedasi seadnud, et ei treeni enam nii palju ja mängivad oma lõbuks teises liigas, et nad tuleksid ja aitaksid. Loomulikult on nad tublid, tulevad meile vastu ja aitavad, aga no kuskilt ikkagi midagi hakkab kärisema tänu sellele."

Vjatšeslav Zahovaiko. Foto: Gertrud Alatare

Üks reegel, mis tänavu pehmenes, on välismängijate piirang. Sel hooajal võib platsile joosta viis välismaalast mulluse nelja asemel. Zahovaiko sõnul tegi see nende elu kergemaks, aga vaid põhjusel, et eestlastest vutimehi on klubi jaoks keerulisem palgata kui välismaalaseid.

"Isiklikult meeldiks mulle väga kohalikke mängijaid arendada, aga paraku on meil selline takistav reegel nende mängijate hankimisel: kui mängija leping ühe klubiga saab läbi, siis uus klubi peab maksma eelmisele tema aastapalga, mis on täiesti absurdne olukord. Kuuldavasti õnneks järgmisel aastal kaotatakse see reegel ära, aga tänu sellele oleme pidanud vaatama Eestist väljapoole. Seetõttu tõime endale väravavahi, ääreründaja ja äärekaitsja välismaalt ning nüüd kaalume ka keskkaitsja võtmist sealt," avaldas juhendaja.

Eelmine aasta õpetas, et rahal ei tohiks olla võimu

Paide Linnameeskond viis aasta eest esindusmeeskonnas läbi noorenduskuuri, misjärel sai varasematest amatööridest tingimuste mõttes küllalt suures mahus professionaalsed või vähemalt poolprofessionaalsed mängijad. Otsuse taga oli tõsiasi, et klubi enda noortesüsteem hakkab jõudma esinduse lävele ning sellest tulenevalt sooviti, et esindusmeeskonnal oleks piisavalt hea kvaliteet, tase ning ülesehitus. Teisisõnu koht, kuhu jõuda ja kus oleks motivatsiooni edasi pingutda.

"Sellepärast selle noorenduskuuri ette võtsime ja eelmine aasta oli mõeldud sisseelamisena. Sai toodud palju poisse, kes olid Premium liigas vähe minuteid saanud või kes polnud neid üldse saanud ja arvan, et see hooaeg läks täpselt selliselt, nagu eeldasime. Mängisime väga häid mänge ja mängime väga kehvasid mänge, mis oligi noore satsi puhul igati arusaadav," tõdes klubi president.Paide Linnameeskonna president Veiko Veskimäe. Foto: Liisi Troska

Kui mullu sai omale väga suure tähelepanu rahalistesse raskustesse sattunud Sillamäe Kalev, kes lõpuks litsentsi kaotas ja tänavu tugevuselt neljandal liigatasemel mängib, siis tegelikult tekkisid ka Paidel kogu nende muudatuste juures hooaja esimeses pooles finantsasjadega väikesed probleemid. Veiko Veskimäe soostus esmakordselt sel teemal avalikult rääkima:

"Jah, tõesti, eelmine aasta oli selline kahetsusväärne juhtum, et ühe toetajaga, kellega olime erinevaid kokkuleppeid sõlminud ja kes tahtis ka klubi juhtimises osaleda, tuli lõpuks välja, et see koostöö ei klapi meil kuidagi ja seda me ei jätka. See oli meile tõesti raske, aga tegime teatud korrektiivid ka klubi kulude osas - nii palju, kui neid oli võimalik teha, et mitte seda toimivat ja ülesehitatud süsteemi löögi alla panna. Tänaseks oleme jällegi kindlamas positsioonis ja näeme, et klubi arengule see liiga drastilist jälge ei jätnud."

Mida see kogemus klubile õpetas? "Seda, mida me tegelikult teadsime ka enne ja mis on meie väärtuseks olnud algusest peale nii klubis kui ka minu kui ettevõtjana meie ettevõtete juures: rahal ei tohiks olla võimu," vastas Veskimäe, kes ärimehena toetab oma klubi nii tee-ehitusfirma Verstoni kui ka ehitusettevõtte Haart nime alt.

Ta lisas: "Meie lähtepunkt, mida oleme toetajatele rääkinud, on kogu aeg olnud see, et püüame tõesti teha endast parima, et klubi edasi arendada. Oleme lubanud olla täiesti läbipaistvad. Meil on palgalised inimesed, aga need, kes on toetajad, neil ei ole klubi juures mingeid hüvesid.

Ka mina ei ole saanud selle aja jooksul mitte ühtegi kulu kaetud klubi poolt, vaid vastupidi, ma olen oma ettevõtetega olnud üks põhipanustaja varasemalt ja olen siiani. Selles mõttes rahal ei tohiks olla võimu. Toetaja toetab klubi ja klubi on see, kes otsustab, mis on parim viis selle raha kasutamiseks. Antud toetajaga kippus asi minema sinnapoole, et ta tahtis läbi raha saada ka otsustusõigust ja see võinuks tähendada seda, et ühel hetkel see klubi kaob ära.  See tekitas meil klubis sees tol momendil päris palju segadust, aga võtsime kiirelt abinõud ja meetmed kasutusele ja taastasime olukorra."

Paide uued väravavahid Andrea Liotti ja Kristjan Tamme. Foto: Paide LM Facebook

Paide peatreener Zahovaiko kinnitas, et rahakott on klubis juhtkonna käes: "Mõningates asjades oleme omakeskis kokku leppinud ja mulle on teadustatud see rahaline maksimumpiir, millest pean kinni hoidma. Antud hetkel oleme piiri peal kenasti ja arvan, et saame hakkama."

Eesmärgiks see, et homne päev oleks parem kui eilne

Nii Frolov, Zahovaiko kui ka Veskimäe peavad kõik Paide tugevuseks võitlejahinge. Ollakse meeskond, kes pigistab endast kõik välja. "Poisid on väga kõvad võitlejad ja peame ikkagi väga palju pingutama, et kohalik kommuun võtaks meid omaks. Peame kogu aeg ja iga mäng tõestama, et mängime Paide ja selle klubi eest. Poisid ei anna alla - ükskõik mis olukorras!" ütles peatreener. Veskimäe lisas: "Tervikuna on meie suur tugevus, et meil on väga hea klubi. Tõesti. Väga ühtne, hea staff, noored mängijad, kel silmad põlevad, vanad mängijad, kelle rolli klubis hinnatakse, väärustatakse ja kellega arvestatakse. See sümbioos kokku: põlevad silmad, suur teotahe ja suured eesmärgid."

Kohaliselt ei ole klubi sees aga omale survet peale pandud, et ilmtingimata tuleb lõpetada neljandana. "Ma ei pane oma meeskonnale sellist survet, vaid oleme kokku leppinud, et pingutame iga päev ja läheme sellise mentaliteediga, et homne päev peab olema parem kui eilne," sõnastas Zahovaiko klubi eesmärgid.

Frolov lisas, et eelmisest aastast on neil olemas kogemus, et säilitada tuleb reaalne vaade asjadele: "Kuna see aasta on paar klubi ära kadunud, siis on näiliselt see neljas koht vaba ja seda me kindlasti püüame. Tahaks muidugi ka enamat, aga saame ka aru, et see on üliraske isegi nelja hulka jõuda. See eeldab, et sa pigistadki igast mängust maksimumi välja ja peame väga kõvasti töötama. Väga oluline on, et leiaksime stabiilsuse. Eelmisel aastal olime ülimalt ebastabiilsed – mängisime väga üles-alla."

Sander Sinilaid. Foto: Liisi Troska

Sarnaselt sõnastas eesmärgid ka klubi president Veskimäe. "Paide eesmärgiks 2018. aastal on see, et saaksime igast mängust minna ära selle tundega, et oleme andnud endast maksimumi. Et ei tekiks selliseid mänge nagu eelmisel aastal, kui saime Levadia käest 0:8. Kui sa saad 0:8, on selge see, et sa pole endast andnud maksimumi. Mängime meeste mängu mehiselt. See on peamine eesmärk. Ja teine eesmärk selle juures oleks see, et poisid areneksid edasi. Loomulikult see peaks tähendama seda, et mängime kõrgema koha peale, mängime stabiilsemalt ja mängime nauditavat jalgpalli," ütles ta.

Kas püütakse siis ikkagi neljandat kohta? Veskimäe: "Oleme kaugel sellest, et arvame, et me oleme sinna ainus pretendent. Kindlasti on sinna pretendente veel, aga loomulikult tänases situatsioonis ja klubi arengus me valetaksime, kui ütleksime, et me pole selle peale mõelnud. Kohaliseks eesmärgiks ütleksin ma, et kõik, mis on viiendast kohast tahapoole, oleks just mängijatele ja treeneritele endale pigem lati alt läbiminek. Aga meil ei ole kindlat kohalist eesmärki, et peame sinna jõudma. Hakkame mängima üks mäng korraga ja üritame panustada sealt iga mäng."

Liiga tiitlifavoriitideks peavad Järvamaa klubi inimesed Nõmme Kaljut, FCI Levadiat ja FC Florat nagu kogu valdav üldsus. Tabeli keskosas ennustatakse tihedat võitlust Transi, enda, Tammeka ja Kalevi vahel. Samas tõdeti, et see, kes täna on paberi peal justkui viimane, võib vabalt olla liigas kuues ja vastupidi. "Ei tohi alahinnata kedagi. Kõik oskavad jalgpalli mängida ja täna on treeningprotsessid ka juba kõikjal nii üles ehitatud, et tehakse sisukat tööd, mitte lihtsalt ei visata palli väljaku peale, et nüüd mängige," sõnas Zahovaiko.

"Kõik tahavad kuskile jõuda ja midagi saavutada. Ei usu, et meil tuleb väga lihtsaid mänge ja seepärast ongi kõik ohtlikud vastased," lisas ta. Veskimäe soovis rõhutada: "Kindlasti mängib väga palju rolli kogemus. Paberi peal võib sul olla väga hea meeskond, aga kui sul tulevad vastu mehed Viljandist ja Tammekast, kel on igaühel 100 mängu Premium liigas seljataga, siis laias laastus on see meeskond samas olukorras, kus oli Paide 3-4 aastat tagasi, kus me olime täisamatöörid, aga meestel silm säras ja kõik olid alati valmis endast parima andma."

Foto: Imre PühvelMeeskonna staar - Andre Frolov

29-aastane keskpoolkaitsja liitus Paidega mullu, kui ta pikaaegne koduklubi Flora soovis läbida noorenduskuuri. Frolov on väljuhäälne ning ei pelga vastutuse võtmist. "Absoluutselt meeldib see. Minu natuur on selline. Mingit pinget ma sellest ei tunne, et pean seda üritust kuidagi vedama. Meil on neid vedajaid kõvasti," ütles kapten.

Tema kõrval kannavad raskel hetkel koormat ilmselt nii abikapten Sander Sinilaid kui ka klubiga liitunud ründaja Neemelo, kel on lausa veres mängudesse murrangu toomine. "Frolov on kaptenina riietusruumis suurem autoriteet. Meie raudvara Sinilaid on väga-väga hea võitlusvaimuga ja teinud oma arengus väga suure sammu nii vaimselt kui füüsiliselt viimase kahe hooajaga. Kui ta mingi hetk oli võimeline ühes mängus võtma kolm punast kaarti korraga, siis nüüd ta suudab olla nii professionaalne, pühendunud ja eesmärgipärane. Kindlasti Sander on üks selline vaikiv liider ja eeskuju oma tegudega.

Tarmo Neemelolt ootame loomulikult liidrirolli neil hetkedel, kui seda kõige rohkem vaja on. Ta on kindlasti valmis panustama neil momentidel," arvas Veskimäe.

Foto: Gertrud AlatareKellel silma peal hoida? Ander Ott Valge

Kuivõrd Paides on väga palju noori, on seal ka väga palju vutimehi, kellel silma peal hoida. Klubi ootab arengut paljudelt. "Kindlasti kõik need noored ei jõua sinna, kuhu nad soovivad või kuhu nad täna unistavad, aga usun, et suurem osa neist ikkagi jõuab. Ander Ott Valge võiks olla üks selline, kes juba paar aastat Premium liigas mänginuna võiks astuda suure sammu," sõnas Paide president.

Kõigest 19-aastane ründaja on tänavu talvel näidanud juba päris head väravavaistu, saades ettevalmistusperioodiga kirja seitse väravat. "Kõik, kelle olen valinud oma meeskonda, peaksid tegema kõva edusammu. Endise ründajana loodan, et minu ründajad on need, kes tassivad meeskonda. Nad peavad väravaid lööma! [...] Ander Ott on olnud viimastes mängudes väga resultatiivne, aga kindlasti peab ta oma mängu ka kriitiliselt vaatama - üsna palju häid momente jääb tal löömata," ütles Zahovaiko.

Kindlasti tasub ründajatest jälgida ka kõigest 16-aastast Kristofer Pihti, kes on juba tänaseks näidanud, et kohaneb iga päevaga meestevutiga aina paremini.

Suurim küsimärk - kuidas kaitse pidama saadakse?

Suurim küsimärk on Paide puhul kahtlemata see, kuidas kaitse pidama saadakse. Nii eelmisel hooajal kui ka talvise ettevalmistuse jooksul lasti omale lüüa küllalt palju väravaid. Elu teevad keerulisemaks Lilanderi, Novopašini ja Kase vigastused. Nii näiteks on varasem ääreründaja Edgar Tur hooaega alustamas äärekaitsjana. Paremkaitssesse saadi küll Suhharov ning keskel on koondise vaatevälja kuuluv Sören Kaldma, ent tagaliin vajab stabiilsust ja kokkumängu. Seda traumade tõttu hetkel ei ole.

"Väike murekoht võib meil olla see kaitsepool. Oleme sellega nüüd jõudsalt tegelenud, et saaksime see aasta neid nullimänge rohkem ja taga oleks kindel. Kui tahame kõrgetele kohtadele mängida, siis kaitse on alus. Sellega me tegeleme," rääkis Frolov.

Klubi president Veskimäe näeb võimalikku ohtu ka vaimse poole peal, mis võib probleeme tekitada just siis, kui kaitset lukku ei saada ja tulemused kannatavad: "Kui mõelda konkreetselt sportlikku poolt ja seda aastat, siis ma muretsen, et poisid ise ja treenerid tahavad väga seda sammu edasi teha ja nad on selle nimel palju vaeva näinud, aga kui see ei ole nii lihtne - ja elus ei ole alati kõik väga lihtne -, et siis me suudaksime ikkagi pea püsti hoida ja saame aru, et see on kõik üks teekond. Nii kaua, kui suudame avatult ja selgelt asjadest rääkida ja meil on selge pilt silme ees, usun, et suudame kõik need tagasilöögid ületada."

Paide Linnameeskond
Peatreener: Vjatšeslav Zahovaiko
Abitreener: Erki Kesküla
Väravavahtide treener: Jüris Sahkur
Füüsilise ettevalmistuse treener: Marek Niit
Kapten: Andre Frolov, abikapten Sander Sinilaid
EJL-i stipendiaadid: Randin Rande, Magnar Vainumäe, Ander Ott Valge + 1 on veel selgumisel
Eelarve: esindus ca 400 000 eurot ja kogu klubi 725 000 eurot
Koduväljakud: Paide linnastaadion ja Paide kunstmuruväljak
Meeskonna värvid: sinine, punane ja valge
Duubelvõistkond: Paide Linnameeskond U21 (Esiliiga B)
Koduleht: paidelinnameeskond.ee
Esimene mäng: 27. veebruaril kell 19 vs. Viljandi Tulevik (Paide kunstmuruväljakul)
Esimene Soccernet.ee telemäng: 13. märtsil kell 18.30 vs. Pärnu Vaprus (Paide kunstmuruväljakul)

Koosseis:

Väravavahid: Kristjan Tamme, Andrea Liotti.
Kaitsjad: Oleksandr Suhharov, Kristjan Pelt, Martin Kase, Sören Kaldma, Edgar Tur, Johannes Kukebal, Michael Lilander, Rico Reinoja, Markus Allast, Märten Pajunurm.
Poolkaitsjad: Joel Kokla, Randin Rande, Magnar Vainumäe, Andre Frolov, Henri Hanson, Sander Sinilaid, Yann Michael Yao, Kenert Anniste, Henri Välja, Samson Iyede.
Ründajad: Kristofer Piht, Tarmo Neemelo, Ander Ott Valge, Ian-Erik Valge.

Eeldatav algkoosseis hooaja alguses:

Paide Linnameeskonna eeldatav algkoosseis hooaja a - Football tactics and formations

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:

Joel Kokla (poolkaitsja, Nõmme Unitedist) liitus klubiga.
Andrea Liotti (Itaalia väravavaht, Monte Ciminist) liitus klubiga.
Tarmo Neemelo
 (ründaja, Nõmme Kaljust) liitus klubiga.
Kristjan Pelt (kaitsja, Nõmme Unitedist) liitus klubiga.
Oleksandr Suhharov (Ukraina kaitsja, Sillamäelt) liitus klubiga.
Kristjan Tamme (väravavaht, Levadiast) liitus klubiga.
Ian-Erik Valge (ründaja, Voltast) liitus klubiga.
Henri Välja (ründaja, Nõmme Unitedist) liitus klubiga.
Yann Michael Yao (Elevandiluuranniku poolkaitsja, FAC-ist) oli testimisel ja teenis lepingu.

Lahtine:

Boliguibia Ouattara (Elevandiluuranniku kaitsja) on testimisel.
Märten Pajunurm (kaitsja, Longwood Lancersist) on registreeritud ja kui ta tuleb ülikooli lõpetamise järel kevadel USA-st Eestisse, siis taasliitub klubiga.

Välja:

Artjom Badjuk (poolkaitsja) lahkus laenulepingu lõppedes klubist.
Magnus Karofeld 
(väravavaht) naasis laenulepingu lõppedes Florasse.
Kristofer Kartau (poolkaitsja) lahkus laenulepingu lõppedes klubist.
Kristjan Kurim (poolkaitsja) lahkus laenulepingu lõppedes klubist.
Martin Mägi
 (kaitsja) naasis laenulepingu lõppedes Kaljusse.
Jasper Uwaegbulam (Nigeeria ründaja) lahkus viie aasta järel klubist.
Sten-Marten Vahi (väravavaht) lahkub klubist.

Lahtine:

Markus Allast (kaitsja) on laenule siirdumas.
Kenert Anniste (poolkaitsja) on laenule siirdumas.
Rene Merilo (väravavaht) on laenule siirdumas.
Nikita Novopašin (Venemaa kaitsja) sai tõsiselt vigastada ja teda ei registreerita.
Rico Reinoja (kaitsja) on laenule siirdumas.
Kaarel Rumberg (väravavaht) on laenule siirdumas.

Hooajaeelsed mängud:

05.01. Paide Linnameeskond - Tallinna FC Flora (PL) 0:4
13.01. Paide Linnameeskond - JK Narva Trans (PL) 3:3 (Rande, Yao, Ander Ott Valge)
16.01. Paide Linnameeskond - Nõmme Kalju FC (PL) 1:6 (Neemelo)
25.01. Paide Linnameeskond - TPS (FIN) 3:5 (Sinilaid, Iyede, Piht)
28.01. Paide Linnameeskond - Tallinna FCI Levadia (PL) 1:3 (Yao)
03.02. Paide Linnameeskond - Tartu JK Tammeka (PL) 2:2 (Piht, Ander Ott Valge)
11.02. Mariehamn (FIN) - Paide Linnameeskond 2:1 (Ander Ott Valge)
16.02. Paide Linnameeskond - PSC (USA) 7:0 (Ander Ott Valge 4, Yao, Rande, Tur)

Võitviikkaotus.
PL - Premium liiga; FIN - Soome kõrgliiga; USA - Ameerika vutiagentuuri meeskond.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (5)

Registreeritud kasutajate kommentaare ei ole.

MUSTA MÕTISKLUSED
Kuidas tõestada Dortmundi edu?
MUSTA MÕTISKLUSED
PREMIUM LIIGA
VÄLISMAA
EILE VÄLJAS
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
REKLAAM
FÄNNITURNIIR 2018

Fänniturniir jõuab suure juubelini. Juba 22. detsembril Kalevi spordihallis!

SOCCERNET.EE - NÜÜD KA IPHONE'ILE!

Kui omad iOS-il põhinevat nutitelefoni, on sul nüüd võimalik kasutada Soccernet.ee pakutavat kogu ulatuses - tiri omale siit alla verivärske mobiiliäpp!

Androidi äpp ei ole samuti kuskile kadunud - kui Sinu telefonis veel ei ole, saad selle tirida Play Store'ist.

Jalgpall luubi all ja sinu taskus!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused toimuvad kahe hooaja vahel Eesti meistriliga klubides.

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee näitas lõppenud hooajal otsepilti kokku üle 80 mängust nii Premium liigas, Esiliigas, naiste Balti liigas kui ka mujal. Püsi lainel!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK