Noortekoondis jõudis Balti turniiril naiste kangelasteo kordamisele lähedale, aga üks minut jäi puudu (mäng täispikkuses!) (1)

Eesti tuli raskest seisust peaaegu välja, kuid andis lõpuks ikkagi võidu käest. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee (arhiiv)

Eesti U17 noormeeste koondis alustas Soomes peetavat Balti turniiri põneva mänguga Leedu vastu, tuli kaotusseisust välja ja läks juhtimagi, kuid pidi lõpuks leppima 3:3 viigiga.

Esimese pooltunniga jäädi kaheväravalisse kaotusseisu, sest Martynas Sturys avas juba 8. minutil skoori ja Dominykas Kviklys kahekordistas seejärel nurgalöögist leedukate edu. Ent sarnaselt eile kaheväravalise kaotuse võiduks pööranud naiste A-koondisele leidsid ka Eesti poisid raskes olukorras oma mängu ja 39. minutil vähendas Mihhail Jumankin pärast Maksim Kalimullini head eeltööd kaotusseisu minimaalseks.

Teisel poolajal jõudis Gregor Rõivassepp esmalt viigini, olles taas Kalimullini söödu järel värava ees õiges kohas. Kaheksa minutit hiljem oli Eestil ka veidi õnne, kui Kalimullini ja Tony Varjundi tegutsemise järel jäi leedulaste kaitsja palli puhtakslöömisega hätta ning Soome tippklubi HJK rivistusse kuuluv Stevin Kerge kasutas tekkinud võimaluse kiirelt ära. Seejuures olid nii eeltöö teinud Varjund kui ka värava löönud Kerge sekkunud mängu vaid hetk varem.

3:2 edu hoiti peaaegu lõpuni, aga neljast üleminutist oli täis tiksunud kolm, kui tsenderduse järel eksis väljatulekul Eesti väravavaht Joonas Sakkis. Leedulaste vahetusmees Emilijus Jermolajev jäi silmitsi tühja väravaga ning suunas palli rahulikult võrku, tehes lõppseisuks 3:3.

Koondise peatreener Ats Sillaste kiitis mängujärgses intervjuus võistkonna hingestatust, kuid tunnistas, et saatuslikuks said mängu alguses tehtud eksimused. "Kindlasti on praegu mängu osas kahetised tunded. Tegime enda elu mängu algusega raskeks. Suures plaanis meie mängupilt toimis, kui survestasime leedukaid kõrgelt ja erilist ohtu nad meie mängule ei kujutanud. Esimese värava puhul oli tegemist individuaalsete möödalaskmistega ja teine värav sündis puudulikust markeerimisest nurgalöögi olukorras," sõnas peatreener alaliidu pressiteenistuse vahendusel.

"Mänguliselt oli meil isegi rohkem väravavõimalusi kui vastastel ja õnneks suutsime enne poolajapausi ühe tagasi lüüa. Vaheajal sisendasime mängijatele, et kui ise usume, siis on kõik võimalik. Arvan, et kuni lõpuminutiteni tulime hästi toime. Viimase värava puhul võib öelda, et seal oli liigne agarus, kui kolm mängijat, kaasa arvatud väravavaht, läksid korraga palli peale. Sealt tuli pall läbi ja vastastel ei olnud raske see tühja võrku lükata," nentis ta.

"Kokkuvõtlikult ei ole mängijate võitlustahtele etteheiteid, aga individuaalsed eksimused tulid sisse. Ütlesin ka pärast poistele, et järgmises mängus on oluline algusest peale keskendumist hoida," sõnas Sillaste.

Turniiri teises mängus lähevad Sillaste hoolealused reedel vastamisi Lätiga, kohtumine algab samuti Eerikkiläs kell 17.30. Pühapäeval mängitakse kell 15.00 Soomega, see mäng peetakse Helsingis Töölö jalgpallikeskuses.

"Kulutasime täna Leedu vastu kõvasti energiat, et mängu tagasi tulla. Läti on kindlasti grammi võrra tugevam kui Leedu ja lihtsamat mängu sealt loota ei ole. Teeme omad järeldused ja arvan, et kui hoiame mänguplaanist kinni, siis õnnestume Läti vastu paremini," vaatas Sillaste järgmise kohtumise poole.