Olic? Mandžukic? Ei, Horvaatia läbi aegade parim väravalööja Bundesligas on Kramaric! (0)

Andrej Kramaric. Foto: Scanpix / Jan Hübner / imago images

Hoffenheim sai Saksamaa kõrgliigas kohustuslikud võidupunktid, alistades Andrej Kramarici kahe värava toel kodumurul Kölni 3:0. Kramarici väravad lähevad Horvaatia jalgpalli ajalukku.

Hoffenheim otsustas mängu saatuse esimesel poolajal. Kramaric realiseeris seitsmendal minutil penalti, mille teenis Ihlas Bebou, kelle löök tabas karistusalas Sava Cestici kätt, ning 28. minutil säras Christoph Baumgartner. Köln ei suutnud teisel poolajal kaotusseisust välja rabeleda, vaid hoopis Hoffenheim lõi kolmanda värava, kui Kramaric ei eksinud 11 meetri karistuslöögil. Teise penalti põhjustas vahetusest tulnud Anthony Modeste, kes kukutas karistusalas Baumgartneri.

29-aastane Kramaric, kes mängib Hoffenheimis aastast 2016, on läbi aegade parim Horvaatia väravalööja, kes Bundesligas mänginud. Kramaric on löönud 74 väravat. Talle järgnevad selles arvestuses Ivica Olic (72), Mario Mandžukic (53), Mladen Petric (51) ja Ivan Klasnic (50).

Teise võidu järjest teeninud Hoffenheim kerkis Saksamaa kõrgliigas 11. kohale, edestades ohutsoonis asuvat Kölni seitsme punktiga. Köln on 18 meeskonna konkurentsis 16. kohal. Bundesligas langevad kaks viimast otse esiliigasse, 16. koht mängib üleminekumängudel.

Hoffenheim - Köln 3:0 (2:0)