Ott Järvela | Eesti Jalgpalli Liidu vastutustundetu ükskõiksus vaktsineerimise osas osutab apoliitilisuse hülgamisele (29)

Hetk oktoobri alguses toimunud Eesti - Valgevene MM-valikmängult. Foto: Oliver Tsupsman

Pikki aastaid oma apoliitilisust rõhutada armastanud Eesti Jalgpalli Liit (EJL) on koroonaviiruse vastu vaktsineerimise osas võtnud sedavõrd leige joone, mis tähendab Eesti poliitilisesse reaalsusesse asetatuna, et apoliitilisusest on järel riismed.

Tegevus või hoiak, mis on apoliitiline ajahetkel A, ei pruugi seda olla ajahetkel B, sest poliitika teemad ja teod muutuvad aja jooksul. Maailm liigub edasi, sündmused arenevad ja teemaväljad muutuvad. Organisatsioon, kes soovib apoliitilist joont hoida, peab enda positsiooni vastavalt ühiskonnas toimuvatele protsessidele korrigeerima. EJL paistab olevat sellest loobunud, mis võib tähendada jalgpalli jaoks keerulisi suhteid avaliku sektoriga.

Mitte ükski reegel ega seadus ei keela Eesti meistrivõistluste kohtumistega jätkamast. Ometi otsustas Eesti Jalgpalli Liit esmaspäeval need Premium liigast allpool peatada. Kahjuks on tegu järjekordse näitega, kus alaliit näitab koroonaviiruse vastu vaktsineerimise vastu üles ükskõiksust.

Kui meistrivõistluste peatamise põhjuseks oleks toodud soov vähendada viiruse levimise ohtu, võinuks seda sammu mõista. Tõsi, see läinuks risti vastuollu jalgpalliliidu senise koroonapoliitikaga, mis seisnes mängimises igal võimalusel ja nii palju kui võimalik.

REKLAAM

2020. aastal oldi Euroopa üks esimesi võistlusrütmi naasnud alaliite ning mullused meistrivõistlused viidi raskuste ja kriitikute kiuste läbi ootamatult ulatuslikult. Tippliigade kalendrit tuli veidi kärpida, aga madalamad liigad mängiti lõpuni. See oli saavutus, mille üle jalgpalliliit oli uhke ja põhjusega.

Võrreldes 2020. aasta sügisega on 2021. aasta oma hoopis teistsuguse koroonavarjundiga. Põhjuseks vahepeal tasuta ja vabalt ligipääsetavaks muutunud vaktsiinid, mis on teadlaste kinnitusel turvalised ja tõhusad. Ning ainuke võimalus ühiskonnaelu avatuna hoidmiseks.

"Me peame võitlema mitte ainult nendega, kes pole ühtki süsti saanud, vaid motiveerima ka neid, kes on saanud vaktsiini talvel, et nad teeksid tõhustusdoosi, et viirus ei leviks," ütles eelmisel nädalal "Ringvaates" Lääne-Tallinna keskhaigla juhatuse esimees Arkadi Popov.

Jalgpalliliit põhjendas aga meistrivõistluste peatamist asjaoluga, et võistkonnad ei saa enam kasutada vaktsineerimata mängijaid.

Ükskõiksus, leigus, passiivsus

Jalgpalliliidu viimaste kuude sammud on olnud vaktsineerimise suhtes lubamatult ükskõiksed, leiged ja passiivsed. Las jääda teiseks korraks arutelu, kas see, kui tehakse kõik, et vaktsineerimata inimestele erisusi ei kehtestata, mida üldiselt on otsustatud ühiskonna toimimiseks teha, on kõigest ükskõiksus või midagi enamat. Liigume konkreetsete näidete juurde.

Esiteks on oldud endiselt valmis lükkama edasi kohtumisi, kui võistkonnas on kasvõi üks mängija, kes on sunnitud lähikontaktsena isoleeruma. See on olnud vale lähenemine, sest lähikontaktsus on iga inimese vaba valik.

Ning kui Euroopa tippjalgpallis ja ka mujal tippspordis on vaikimisi lähenemiseks olnud, et koroonaviirusega nakatumine on samasugune õnnetu juhtum nagu vigastada saamine või mõnda muusse tõppe haigestumine, mida ikka ette tuleb ja mis võistluskalendrit ei mõjuta, siis EJL seda teed läinud ei ole.

Septembris oli Tartu Tammeka juba asunud teele Pärnusse, kui tuli teade, et mäng jääb Vapruse meeskonnas tekkinud koroonakolde tõttu ära. "Minu arust ei tohiks selliseid asju läbi lasta. See on jama. Kindlasti oleks pidanud mängima," kommenteeris Tammeka ründaja Tristan Koskor juhtumit nädal aega hiljem.

Koskor kehastas terve mõistuse häält – muidugi pidanuks mäng toimuma, sest ühe mängija haigestumine on jalgpallis tavaline asi ning teiste lähikontaktsus iga mängija risk ehk vaba valik. Kui Novak Djokovic end ei vaktsineeri, peab ta Austraalia lahtiste eel 21 päeva karantiinis istuma. Kui Kyrie Irving ei vaktsineeri, siis ta Brooklyn Netsi eest platsile ei saa.

Kui jõudsid kätte Eesti koondise oktoobrikuised kodumängud Valgevene ja Walesiga, otsustas EJL pakkuda pealtvaatajatele luksuslikumat sorti kiirtesti. Hind küll 12 eurot, aga kehtivus 48 tundi koos digilukku märkimisega. Confidos testida soovijatele pakuti soodushinda. Sõnum vaktsineerimata inimestele oli: tulge julgelt ja anname teile tõendi, mida saate kasutada ka järgmistel päevadel.

"Meie jaoks on oluline, et staadionile on oodatud kõik," lausus alaliidu president Aivar Pohlak mängukavas. Paljud meelelahutusüritused, sealhulgas spordivõistlused olid selleks ajaks kohapealse kiirtestimise võimaluse pakkumisest loobunud.

Väärtuskonfliktides tulebki valida pool

Ning nüüd, kui seoses kohutavalt halvaks muutunud epidemioloogilise olukorraga kohaldati piirangud vaktsineerimata inimestele, tegi jalgpalliliit otsuse, kus kannatajaks on vastutustundlik osa ühiskonnast ehk vaktsineeritud. Neil oleks võimalik võistlustega jätkata, kogeda mängudest saadavaid emotsioone ja sportlikku rahulolu. Aga jalgpalliliit ei luba.

Sportlikust ebavõrdsusest rääkides proovitakse looritada oma pikaajalist ükskõiksust vaktsineerimisse. Esiliiga-klubi Tartu Welco tegevjuht Edgar Leht ütles Õhtulehele tabavalt: "Mängijatel on nüüdseks olnud ca pool aastat aega end vaktsineerida. Kes seda teinud ei ole, on võtnud teadliku riski, et mingi hetk ta võib-olla ei mängigi ja vaatab kodus telerist, kuidas teised seda teevad."

Jalgpalliliit pole aru saanud, et vaktsineerimine on küsimus, kus neil on moraalne kohustus valida pool. Kuni laupäevani oli tegemist valikuga skaalal vastutustundlik – vastutustundetu. Pärast ühe erakonna liikmete tegevust Vabaduse väljakul sai jalgpalliliidu esmaspäeval tehtud otsus juurde ka mõõtme skaalal poliitiline – apoliitiline.

Eriti pärast laupäeva on selge, et EJL-i rõhutatud ükskõiksus vaktsineerimise suhtes on vastutustundetu ja poliitiline. Kaitsepookimise toetamine ja ergutamine oleks aga vastutustundlik ja apoliitiline. Kuidas nii? Sest üks tähtis osa vastutustundlikkusest on ka sihiteadlikult ebakonstruktiivse segmendi määratlemine ning valimist eemaldamine.

Väärtuskonfliktide puhul poole valimine ei tähenda poliitiliseks muutumist, vaid vastutustunnet. Eesti – Valgevene mängu eel Aleksandr Lukašenka kuritegeliku režiimi vastu protesti avaldanud inimeste värava taha jätmine kuniks nad olid võtnud seljast Valgevene vabastusliikumist sümboliseerinud valge-punased tunked, oli jalgpalliliidult ju poliitiline, mitte apoliitiline samm. Kui Põhjamaade jalgpalliliidud avaldasid kevadisel FIFA kongressil üheskoos muret inimõiguste olukorra üle MM-i võõrustavas Kataris, siis Eesti sinna seltskonda kahjuks ei kuulunud.

Valgevene ja Katar on olulised teemad, aga ei oma siiski otsest seost meie igapäevaeluga. Vaktsineeritus omab. Sellest sõltub Eesti inimeste elu ja tervis.

Nagu üks siinkirjutaja tuttav meditsiinitöötaja märkis: "Jalgpalliliit teeb sama vea, mis suur osa ühiskonnast, pidades vaktsineerimist kõigest individuaalseks õiguseks ja vastutuseks, mille üle igaüks peab iseseisvalt ja endast lähtudes otsustama. Vaktsineerimine on võistkondlik sport ja me vastutame ühiselt. Seda tuleb teha meeskonna/ühiskonna nimel."

* * *

Muuseas, kogu eelneva arutluskäigu ümberlükkamine on EJL-i jaoks väga lihtne, sest peaaegu kõik toodud argumendid on võimalik asetada ka teistsugusesse konteksti, mis omakorda muudab ka järeldusi.

Tegemist ei olegi faktilise olukorraga (a la kas pall on üle väravajoone või mitte), vaid siin maksab eelpool välja toodud asjaolude sülemi tekitatav tunne. Aga väärtusküsimused ongi ju tundelised küsimused.

* * *

Parandus kell 12.03. Artikli esialgses versioonis seisis: "Väärtuskonfliktide puhul poole valimine ei tähenda poliitiliseks muutumist, vaid vastutustunnet. Eesti – Valgevene mängu eel Aleksandr Lukašenka kuritegeliku režiimi vastu protesti avaldanud inimeste värava taha jätmine oli jalgpalliliidult ju poliitiline, mitte apoliitiline samm."

See oli ebatäpne, EJL-i sõnul lubati protestijad staadionile pärast seda, kui nad olid võtnud seljast valge-punased tunked, mis sümboliseerivad Valgevene vabastusliikumist. Teksti on vastavalt muudetud.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

oysters   •  
(84.50.66.***)
Jalgpalliliit lasi minu arvates käest suurepärase võimaluse anda oma panus praeguse keerulise olukorra lahendamiseks - kutsuda üles kõiki vaktsineerima. Eesti tuntuim jalgpallur Ragnar Klavan on juba tegelikult avalikult oma kogemusest viirusega rääkinud ja tõdenud, et jah, tegemist ei ole nohuga. Miks mitte tema näidet ära kasutada ja olla päriselt (mitte pelgalt defineerides) ühiskonna ehitaja rollis?
Madis35   •  
(90.191.134.***)
Keegi teab, milline on "jalgpalliperekonna" (you know what I mean) üldine hoiak vaktsineerimise suhtes?
rudolff   •  
(46.131.53.***)
Sry aga üldises plaanis ei nõustu absoluutselt selle kirjatükiga. Jah meistrivõistlused oleks võind lõpuni mängida oma vaxitud mängijatega. Mõned mängud, elame üle need keetulised ajad.
Aga see krdi vastutustunde jutt ajab oksele juba. Krt tehke silmad lahti, vaadake mis maailmas tegelt toimub. Asi on normaalsusest ja loogikast juba niivõrd kaugel, et siin mingi krdi süst meid elusees tagasi tavarütmi ei too. Riburadapidi tulevad asjad välja ja kohtuveskid piisavalt aeglased ja vaja ka ajalooliselt rasked otsused vastu võtta AGA see kõik tuleb välja. Anname veel aega. Ott hetkel Sa ju reaalselt lõhetad ühiskonda selle jutuga, mõtetu targutaja ausalt
trk   •  
(88.196.190.***)
Üks täpsustav küsimus, kas Vapruse-Tammeka mängu toimumist takistanud lähikontaktsete reegli on kehtestanud EJL või Vabariigi valitsus?
sanderk   •  
(77.223.33.***)
to Madis35
Foorumis keegi kirjutas, et on antivaxxer, ma ise täpselt ei tea. Küll on teada, et Isa lennukiga ei lenda, sest Jumal ei loonud inimest lendamiseks ja Laps on Ekre liige.

to trk
Alates sellest kui vaktsiinid kättesaadavad, siis täiskasvanud sümptomiteta vaktsineerituid lähikontaktseks ei loeta, sellest ka "lähikontaktsus on vaba valik"

to Ott
5+
TheBroEx   •  
(83.191.200.***)
Väga hea artikkel! Need kõik antivaxxerid ja lihtsalt mitte uskujad ning räuskajad, kuidas see kõik on sunniviisiline, siis EI. Ei ole sunniviisiline!!!! Lõpetage see jura ajamine ära. Keegi ei ole teid süstlaga taga ajanud, keegi ei ole teile trahvi teinud või vangi pannud, kuna süst tegemata. SEE ONGI VABATAHTLIK, aga lihtsalt siis kurat see ongi teie otsus ja peate ka arvestama, et teil lihtsalt on vähem valikuid ja võimalusi! Aga see ei muuda seda sunniviisiliseks. Teised tahavad ka elada oma elu edasi ja käia ning olla...Neil ongi see võimalus olemas. Kui autoga tahad liigelda ja sõita, siis sa ikka lähed ja teed load ju ära autokoolis. Kui ei tee, siis on see sinu valik, et sa ei saa sõita (või siis rikud seadust). Sinu valik on ka saada teatud töö kvalifikatsioon, kui lähed õpid koolis/ülikoolis vastavaid asju. Kui sa ei lähe ega õpi, siis see on ka sinu valik, et sa ei saa kandideerida teatud spetsiifilistele tööle! Nii lihtsalt on. Kui sa ei usu lennukitesse või kardad, siis saad sõita ka laevade ja autodega mööda maad. On ka sinu vaba valik, kas nüüd lendamine on ka sunniviisiline? Peate kurat mõistma, et see kõik ongi sinu vaba valik nii ka vaktsineerima, aga peate ka mõistma, et kui ei tee, siis on ka teatud piirangud nagu muude asjadega meie elus ja pole mõtet jura ajada. Muude asjadega lepite ja nüüd sellega ei suuda leppida, et teil piirangud? Ja ei taha ühtegi kommentaari MULLE vastamas, et oi, vaktsiinid on mürk, enamik nagunii vaktsiinitud inimesed haiglates jne... NO EI OLE. See suhe on 70/30. vaktsineerimata inimesed jäävad haigeks 2/3 rohkem kui vaktsineeritud, nad satuvad haiglasse 2/3 rohkem kui vaktsineeritud ja nad ka surevad rohkem kui vaktsineeritud. Ma ei taha ka kuulda mingist sõbrasõbra emast või tädi pojapojast, kes sussid vaktsiiniga üles väidetavalt viskas. Ma olen juba näinud erinevatel oma lähedastel erinevaid etappe. On 6 inimest, kellest 2 vaktsineerimata ja 4 vaktsineeritud ning neist neli vaktsineeritut põdesid kergelt läbi (vanused neil olid 55+). Aga vaktsineerimata inimestest üks lõpetas haiglas ning kujunes kopsupõletik lisaks ja teine põdes kodus raskemalt. Vanused neil mõlemal 30. Mul varsti juba selline tunne, et kes ei vaktineerigi, siis palun mängi ruletti, aga lihtsalt loodan, et minu sugulased ei ole nende hulgas, kes on seal 30% hulgas.
-mirko-   •  
(213.168.2.***)
Kiidan ka hea artikli eest, kuid veelgi enam selge seisukoha omamise/edastamise eest!
V V   •  
(91.129.104.***)
Juba kolmas kord sel aastal saan Otti kiita hea ja korraliku artikli eest!
jkj   •  
(46.131.48.***)
Tegelema peaks vanakeste ja riskirühmade vaktsineerimisega. Kuna Ott ülekaalulisuse pärast riskirühmas, siis saan aru tema murest, aga noortele kas ikka vaja seda peale suruda. Isegi kui kõik noored ära vaxivad, vanakesed aga mitte, siis olukord ei parane, riskirühm satub ikkagi haiglasse.
Jaan95   •  
(136.228.197.***)
To: jkj Paljude vanakeste vaktsineerimine on väheeffektiivne. Nende immuunsussüsteem on juba vilets. Vaktsiin eriti ei suuda seda parendada. Seepärast peavad ka nende kontaktsed olema vaktsineeritud.
Virtuoso   •  
(88.196.81.***)
Ott, palun kirjuta edasi jalgpallist, mitte ära kirjuta asjadest mille moraalsete tahkude mõistmiseni sa ei küündi. Jalgpalli Liit tegi ainuõige ja sirgeseljalise otsuse ning seda kindlameelsust saab ainult kiita. Võiksin sulle ju öelda, et jalgpalli mängimine on sama vabatahtlik kui oma vanaemale külla minek. Võid ju seda veidi edasi lükata ja kui koroonat kardad on võimalik ennast ka pidevalt testida. Ära sunni valikuid mis sulle meeldivad teistele peale ja teised ei pea sulle teistsuguseid peale sundima. Valitsus otsustas karistada osa inimesi selle eest, et ei soovi neid teadmata pikaajaliste mõjudega asju endasse süstida. Jalgpalliplatsil saavad siiski üldjuhul kokku terved ja tugevad inimesed. Need kes kardavad haigeks jääda ja teisi nakatada, siis neil on ju see võimalus teha pidevalt teste ja mitte ronida peale mängu koheselt suuremasse seltskonda ninapidi kokku. Pole sunniviisiline! Kiirtestid kõikidele mängijatele enne mängu oleks piisav vastutuse võtmine.
Risto Mõttus   •  
(93.106.173.***)
Väga vastutustundetu on survestada noori sportlasi läbi jalgpalli vaksineerima. Leian et vaktsineerima peaksid ikkagi vanemad ja nõrgema tervisega inimesed. On ju selge et levitavad ja põevad seda viirust mõlemad. Eile Belgia teavitas et tuleb kasutusele võtta karmid piirangud kuna 85% vaksineeritust ei ole ikkagi piisav. Täna kirjutas Iltalehti et Ameerikas alustatakse varsti neljandate doosidega. Teadlased ja arstid on juba öelnud et viirusest me lahti ei saa ja sellega tuleb elada. Kas tõesti leiate et on normaalne vaktsineerida noored ja terved sportlased kellel suurem võimalus vaktsiinist kahjustus saada kui haigusega haiglasse sattuda. Mis saab lõpuks nende tervisest ja immuunsüsteemist ? See tähendab et järgmine aasta sama jama ning noored peaksid tegema juba kolmanda ja neljanda doosi. Arstid ka selle välja öelnud et läbi põdemisel hilisemalt palju parem kaitse viiruse eest. Omast kogemusest võin öelda et U14 vanuseklassis Soome top 6 võistkonna kapten sai tugevad vaktsiini kahjustuse ja pidi 10 nädalat palliplatsilt eemal olema. Selliseid juhtumeid põhjamaades palju ja tänu sellele noori vaktsineeritakse seal nüüd ühe doosiga.
R21   •  
(84.52.39.***)
TheBroEx- väidad, et vaktsineerimine ei ole sunniviisiline aga kuidas sa siis seletad nt seda, et Politsei- ja piirivalveameti peadirektor on õelnud, et mingid politseinikud kes aasta lõpuks ei ole vaktsineeritud kaotavad töökoha? Tundub, et sa ei siiralt ei usu ka, et mingitele inimestele on vaktsiin teinud rohkem kurja kui see haigus võinuks teha, sest see on mingi antivakserite ja lamemaalaste väljamõeldis. Sina seisukohad on nii karmid ja õiged, et päris koomiline.
Kristo Koppel   •  
(176.46.79.***)
Jumala nõus artikliga. Ja mis kuradi jama see lauluga Koit on enne koondisemänge? Milleks seda joga lastakse? Herr füürer loodab, et me muutume vaikselt ekreiidiks kõik? Iga korraga määndub paar ajurakku Martini-kujuliseks.
Oliver Sults   •  
(46.131.46.***)
Jep! Nagu nad rääkisid! Maailm ei ole enam kunagi endine.

Soccernet.ee avaldab vaktsiini teemal arvamusartikl.

Mis järgmiseks? Kinnisvara? Atsiaturu analüüs? Makromajanduslikud sisekaemused?

I came here for soccer only!
Che   •  
(84.250.233.***)
Hää artikkel Ott! GG
A. Polõnski   •  
(88.196.48.***)
Üle pika aja artikli autoriga peaaegu ühel meelel. Lisaks mitu head, selgitavat kommentaari nupu all. Ei olegi enda poolt midagi lisada.

Samas kahju, et uusmarksistidele Koit ette jääb... Andetu punakõnts pole kunagi osanud teistimõtlejatega teisiti suhelda kui vaid Mauseriga.
Wingback   •  
(213.180.19.***)
EJL - suurim häbiplekk sellel aastal teiepoolt! Tänud Ott!
Wingback   •  
(213.180.19.***)
EJL liidu sponsorid võiksid ka peatada EJL toetamise, kuniks selline seis jätkub!
sanderk   •  
(77.223.33.***)
to Wingback
45 euro eest on võimalus LHV aktsionäride koosolekul selline ettepanek igaühel teha.
purgeenius   •  
(88.196.180.***)
Mulle Ott Soccernetis meeldis!
Kahju nüüd kuu minek 😔
Boii   •  
(84.50.247.***)
Sellise soperdise peale ei olegi midagi muud teha, kui lihtsalt naerda kõva häälega.
nonoh   •  
(84.50.91.***)
Virtuoso, Risto ja R21. Esiteks, kamba peale valeväide, et (noortel) inimestel on suurem oht saada vaktsiinitüsistusi, kui koroonatüsistusi. Statistiliselt ei ole see õige. Teiseks, viirus on tulnud, et jääda. See on ilmselge. Meid aitab läbipõdemine. Aga läbipõdemine on ohtlik (ja haiglassüsteemile maru koormav). Seepärast on vajalik läbipõdemine teha võimalikult valutuks ja kontrollituks ehk selliselt, et keha on juba haigusega tuttav - ehk tarvilik on vaktsineerida. Vaktsineerid ära ja põed märksa kergemalt. (lisaks aitab vaktsineerimine masshaigestumist ka vältida, sest viirus nakkab väiksema tõenäosusega, aga see ei ole pikaajaline strateegia, vaid lühiajaline eesmärk, et mitte haiglaid üle ujutada ja et inimesed saaksid pädevat arstiabi, mis aitab koroonasuremust kontrolli all hoida).
Wingback   •  
(213.180.19.***)
Taavi jaoks on see surmasüst. Sellisega võibki ainult peaga vastu seina joosta.
lennuk   •  
(90.190.39.***)
@Taavi Eestist tehtud üle miljoni süsti u 800k inimesele. Varsti siis meid väga palju järgi pole, kui tegu surmasüstiga. Ja mis erikoht see Pärnu on, et just seal noored terved mehed surevad ja eriti karmide kõrvalmõjudega on? Kas selle kohta statistikat või täpsemat infot ka näha saab kuskil?
Rein   •  
(85.253.80.***)
Mis Jumal huvitav seda sulle küll ütles? Taara?
Peapiiskopp Viilma näiteks laseb ennast vaktsineerida isegi kolmanda süstiga.
Madis35   •  
(90.191.134.***)
Taavi lubas suure suuga ühes teises jutluses (mis toimetuse poolt õnneks varsti kustutati), et tema ega tema pere mitte iial koroonasse ei haigestu. Meest sõnast! Elame-näeme.
Muide, sõna "narratiiv" on tal põhimõtteliselt sidesõnaks saanud, seda ei võta enam keegi tõsiselt.
Maaren Olander-Doyle   •  
(86.99.226.***)
Lisan omalt poolt lihtsa mõtteaine siia -
Elan Araabia Ühendemiraatides (Dubais).
Me oleme siin maailma kõige kõrgema vaktsineeritute hulgaga + maskikohustus avalikus ruumis on koroona algusest peale (jah, ka lapsed kannavad koolis maske ja keegi ei virise ja pole ära surnud selle pärast).
Siin on 9+ miljonit inimest ja uusi koroona positiivseid tuleb päevas 60-100 vahel!
Minu arust üsna must-valge, et vaktsiin ja mask aitavad ja meie naudime oma elu siin täiega, elu käib normaalses rütmis, mis siis, et maskiga, tunneme end siin turvaliselt. Vähemalt on lapsed koolis, inimesed tööl ja meelelahutus olemas neile kes soovivad!
Häbi on vaadata, mis nõme kraaklemine Eestis käib!

Sisene
MM JÄTKUB
Kuigi Hollandi turniir
PÕNEVAT LUGEMIST
KATARI MM
VAR JA VOR
Tund aega tulevaste videokohtunike seltsis ehk Oh kuidas küll nad uuel hooajal hakkama saavad?
JANURUBRIIK
Suur õllejaht Katari MM-il. Kust õlut saab, palju maksab ja kes seda joob?
JUTUD ELUST JA JALGPALLIST
Pikk ette (ja MM-ile) | Aivar Pohlak Katarist, kultuurist, lendamisest, enesearengust, rünnakutest: mul on mõjukaid vaenlaseid
KODUMAINE VUTT
Pikem paus läbi, tule Soccernet.ee fänniturniirile! MIND Media teeb otseülekande
MM-PÄEVIK
OTSE KATLAST
Pikk ette (ja MM-ile) | Katarist eluga tagasi: Argentina fännid lõid metroo kõlama, lösutav Infantino tülgastas
PIKK ETTE
RISTNURK
SOCCERNET TV
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
36
31
4
1
94:21
97
2.
Tallinna FCI Levadia
36
24
7
5
74:25
79
3.
Paide Linnameeskond
36
19
8
9
84:37
65
4.
Nõmme Kalju FC
36
19
8
9
59:30
65
5.
FC Kuressaare
36
13
11
12
49:51
50
6.
Tartu JK Tammeka
36
10
9
17
38:57
39
7.
JK Narva Trans
36
10
8
18
43:58
38
8.
JK Tallinna Kalev
36
10
5
21
42:92
35
9.
Tallinna JK Legion
36
6
8
22
34:82
22
10.
Pärnu JK Vaprus
36
3
2
31
32:96
11
https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
97
Tallinna FCI Levadia
79
Paide Linnameeskond
65
Nõmme Kalju FC
65
FC Kuressaare
50
Tartu JK Tammeka
39
JK Narva Trans
38
JK Tallinna Kalev
35
Tallinna JK Legion
22
Pärnu JK Vaprus
11