Palace jõudis šoki kordamisele lähedale, aga mängis siis ise kõik maha (0)

Conor Gallagher tegi küll skoori, aga rõõmustamiseks polnud lõpuks ikkagi põhjust. Foto: Scanpix / Zuma Press / Paul Terry

Inglismaa kõrgliiga ainsas reedeõhtuses mängus tegid Brighton & Hove Albion ja Crystal Palace dramaatilise 1:1 viigi. Eriti vastuoluliseks kujunes avapoolaeg, kus mõne minuti jooksul oli põhjust kohtunikuga kurjustada mõlemal meeskonnal.

Kodumeeskond Brighton alustas tuliselt, ent luhtas ühe võimaluse teise järel. Veidi üle pooltunni oli mängitud, kui Will Hughes tiris karistusalas pikali Joel Veltmani ja videokohtunik suunas vilemehe Robert Jonesi ekraani juurde olukorda üle vaatama. Jones otsustas, et rikkumine oli penaltivääriline ja Pascal Gross asus lööma 11 meetri karistuslööki, ehkki Palace'i leer eesotsas peatreeneri Patrick Vieiraga protesteeris väga vihaselt.

Skoori avada ei õnnestunud Brightonil aga ka nüüd, sest Grossi keskele suunatud kehva löögi tõrjus Jack Butland. Järgnenud nurgalöögist saatis Brightoni esiründaja Neal Maupay palli ikkagi väravasse, ent Jones tõttas jälle ekraani juurde ja seekord ei soosinud otsus kodumeeskonda. Videokordus näitas, et Butland oli jõudnud palli napilt kahe käega enda valdusesse saada ning talle sisse hüpanud Maupay rikkus seetõttu reegleid - värav tühistati.

Brighton jätkas sealt, kus pooleli jäi, sest kohe teise poolaja alguses tabas Jakub Moderi löök Palace'i väravaposti. Palli ei saadud aga kuidagi võrku, korduvalt hiilgas ka pikalt vigastuste küüsis olnud Butland, kes alustas viimase nelja aasta jooksul Premier League'i mängu alles neljandat korda. 70. minutil paistis hoopis korduvat jalgpalliklassika, mida nähti Brightoni kodustaadionil juba mullu.

Ka toona kontrollis Brighton mängu, ent võiduvärava lõi viiendal üleminutil hoopis Palace'i ründaja Christian Benteke. Nüüd tõusis pildile Chelseast laenatud poolkaitsja Conor Gallagher, kes haamerdas võrku Joel Wardi ja Jeffrey Schluppi eeltöö.

Võitu Palace siiski ei saanud, sest 87. minutil mängiti edu eriti õnnetul kombel maha. Maupay saatis värava ette madala söödu, millel näis küll adressaat puuduvat, aga olukorda päästa üritanud Palace'i keskkaitsja Joachim Andersen suunas palli hoopis kogemata Butlandi selja taha. Lõpusekunditel pidi Palace rahule jääma, et punkte sootuks maha ei mängitud - esmalt lõi Danny Welbeck loetud sentimeetrite jagu üle ja seejärel oli õhus penaltihõngu, kuid VAR jättis Tariq Lamptey kukkumise 11 meetri karistuslöögiga premeerimata.

Viimaks kanti kodumeeskonna arvele 19 pealelööki, samas kui Palace tegi neid vaid kolm. Brightonit vedas alt realiseerimine, sest raamide vahele saadi vaid neli palli, Palace'i ainsast täpsest pealelöögist sahises aga ka võrk. Brighton jätkab liigatabelis 28 ja Palace 24 punkti peal, mis teeb mõlemast tublid tabelikeskmikud.

Brighton & Hove Albion - Crystal Palace 1:1 (0:0)