Penaltiseeria tõi TVMK-le teise järjestikuse Superkarika (täiendatud) (5)

TVMK alistas Flora nii karika- kui ka superkarikafinaalisFC TVMK alistas tänases Superkarikafinaalis pärast 1:1 lõppenud normaal- ja lisaaega penaltiseerias FC Flora 3:2 ning noppis võidu teist aastat järjest.

Flora läks vanameister Martin Reimi tabamusest küll 65. minutil juhtima, kuid TVMK suutis veel päris viimasel hetkel mängu tagasi tulla.

Kohtumise kolmandal üleminutil teenis Flora leedulasest leegionär Tomas Sirevicius punase kaardi ning TVMK lätlasest ründaja Viktors Dobrecovs lõi seejärel penaltist seisuks 1:1.

2x15 minutit lisaaeg väravalisa ei toonud nind nii selgitati paremus penaltiseerias, kus TVMK võttis 3:2 võidu. Ebaõnnestunud Meistriliiga hooaja kõrval võidutses TVMK sel hooajal seega nii karika- kui ka superkarikafinaalis. Ning mõlemal korral just Flora vastu.

Flora asub kohe ründama

Kohe algul pani surve peale Flora võistkond ning nende esimene võimalus tekkis juba teisel minutil, kui meeskonna kapten Martin Reim andis hea söödu Gert Kamsile, kes palli ka värava poole läkitas. Kindlalt mängis aga väravasuul olnud TVMK teine valik Antons Trifonovs.

Kohe järgmisel rünnakul jäi natuke puudu, et Ken Kallaste oleks pääsenud väravavahiga üks ühe vastu. Jooksu peale antud sööt jäi U19 koondislasele veidi tugevaks, mistõttu ka Kallaste lööki ei tulnud.

Paar minutit hiljem pidi Trifonovs järjekordselt mängu sekkuma. Seekord näitas head tehnikat Hollandis mänginud Sergei Mošnikov, mängides mööda kolmest TVMK mängijast ning saates seejärel palli värava tagumise ristnurga poole. TVMK venelasest väravavaht suutis aga napilt oma näpud vahele lükata, tõrjudes soorituse nurgalöögiks.

TVMK lõhub järjekindlalt mängu

Kui Flora üritas rohkem rünnata, siis TVMK eelistas palli puhtaks löömist ning vaikselt keskväljal veeretamist. Ühtegi korraliku võimalust neil avapoolajal ei tekkinudki. Paar korda sai Tarmo Neemelo peaga löögile, aga need pallid noppis Aksalu kindlalt.

Poolaja lõpul tekkis Floral veel üks võimalus, kui Jevgeni Novikov kaugelt õnne proovis. Tema löök aga ei kujutanud endast mingisugust ohtu ning pall lendas vähemalt kolm meetrit väravast mööda.

TVMK parim võimalus tekkis aga koheselt pärast teise poolaja algust. 51. minutil pääses Tarmo Neemelo hästi peaga löögile, saates palli värava parema alanurga suunas. Väga hea tõrje tegi aga Aksalu lükates kätega selle nurgalöögiks.

Flora tõstab tempot

Flora oli teisel poolajal jällegi ründavam pool ning tekitas palju võimalusi, millest ükski aga kuidagi väravasse minna ei tahtnud.

Paremuse pani aga 66. minutil maksma Flora kõige kogenum mängija. Keskväljal valdasid florakad hästi palli ning suutsid selle ka keskväljamootor Reimile toimetada. Endine Eesti koondise kapten tulistas palli 25 meetrilt püüdmatult Trifonovsi seljataha. Igati teenitud värav selle aasta pronksi võistkonnale.

Peale väravat hoidis Flora endiselt survet peal ning paar head võimalust suudeti veel tekitada. Kümme minutit enne normaalaja lõppu sooritas Kams hea löögi karistusalast, mille aga Trifonovs jällegi tõrjus. Minut hiljem sai vahetusest sekkunud Enver Jääger penaltipunktilt täiesti üksi löögile, aga kehv pallipuude saatis kera kõrgelt üle värava.

Dramaatiline viigivärav

Alles lisaminutitel suutis TVMK oma mängu käima saada ning lisatud kolme minutiga suudeti päris palju võimalusi tekitada. 93. minutil oli nurgalöögijärgses olukorras Flora kastis suur segadus, mille lõpptulemusena saatis mängu vilistanud Aivar Israel platsilt leeduka Tomas Sireviciuse. Väidetavalt oli ta väravat käega tõrjunud. Kaks minutit raviti olukorras viga saanud Trifonovsi ning seejärel sai penaltit lööma minna Viktors Dobrecovs. Aksalu sai küll löögile käe vahele, aga sellest ei piisanud, et pall välja tuua. TVMK oli matši viigistanud.

Lisaaeg ohtlike olukordi ei toonud, mis tähendas seda, et mängijad pidid penalteid lööma. Flora poolelt ei suutnud täpsed olla ei Martin Reim, Jevgeni Novikov ega Teet Allas. See tähendaski, et järjekordselt oli finaalis olnud võidukas TVMK, kes juba teist aastat järjest Superkarika koju viis.

Väravad: 90.+5. pen. Viktors Dobrecovs - 65. Martin Reim
Hoiatused: 30. Jevgenijs Kacanovs, 92. Nikolai Mašitšev, 121. Tarmo Neemelo - 90.+1. Teet Allas, 118. Jevgeni Novikov
Eemaldamine: 90.+3. Tomas Sirevicius
Mängupaiga olud: Õhutemperatuur +2, vahelduva pilvisusega ilm; väljak heas seisukorras.

FC TVMK: Antons Trifonovs, Vladislavs Gabovs, Tomas Rimas, Jevgenijs Kacanovs (60. Vladislav Gussev), Kert Haavistu (70. Nikolai Mašitšev), Andrei Borissov, Viktors Dobrecovs, Gintas Širmelis (57. Andrei Kostin), Eduard Sarajev, Andris Kuvšinovs, Tarmo Neemelo.
Varus: Vitali Teleš, Andrei Antonov, Nikolai Mašitšev, Mikk Haavistu, Andrei Kostin, Anton Paitsev, Vladislav Gussev.

FC Flora: Mihkel Aksalu, Teet Allas, Kauri Siim, Martin Reim, Sergei Mošnikov (68. Enver Jääger), Ken Kallaste, Gert Kams (82. Vjatšeslav Zahovaiko), Alo Bärengrub, Tomas Sirevicius, Jevgeni Novikov, Mihhail Ištšuk (19. Martin Vunk).
Varus: Pavel Londak, Vjatšeslav Zahovaiko, Enver Jääger, Martin Vunk, Rain Tölpus, Karl Palatu, Heikki Talimaa.