Premier League lõpetas: City 100, Salah parim, Chelsea Euroopa liigas (1)

Premier League'i viimaseks vooruks oli lahtiseks jäänud veel kaks otsa, kuid mõlemal puhul oli stsenaarium enam-vähem etteaimatav. Üllatusi kokkuvõttes ei sündinudki, küll oli voor mitmes sümboolses mõttes tähendusrikas.

Kui tabeliseis midagi liigset põnevat viimaseks vooruks ei lubanud, siis statistiliselt oli mängupäev oluline. Nimelt jõudsid Arsenal, Liverpool, Manchester United, Tottenham, Chelsea ja Everton - ainsad meeskonnad, kes on alates 1992. aastast kõrgliigas mänginud - 1000. Premier League'i mänguni.

Täna oli esimeseks natukenegi lahtisemaks küsimuseks, kes pääseb Manchester City, Manchester Unitedi ja Tottenhami kõrval neljandana Meistrite liigasse. Suurfavoriit sellele oli Liverpool, kes pidi esinelikus koha kindlustamiseks vältima kaotust Brighton & Hove'i vastu.

Liverpooli üleolek kordagi kahtluse alla ei sattunud. Juba poolajaks oli seis 2:0 ning lõppskooriks kujunes 4:0. Värava ja väravasöödu sai kirja Mohamed Salah, kes täna krooniti ka Premier League'i hooaja parimaks mängijaks. Salah lõi sel hooajal 32 liigaväravat, mis on 38-mänguliste Inglismaa kõrgliiga hooaegade rekord. Oma Premier League'i debüütväravaga sai lõpuks maha ka noor ründaja Dominic Solanke.

Ragnar Klavan jäi täna kogu kohtumiseks varumeeste pingile. Kokku pääses ka ühe värava löönud Klavan platsile 19 liigamängus 1448 minutiks, millest 16-s alustas ta algkoosseisus. Võrdluseks eelmisel hooajal alustas ta 20 mängitud kohtumisest 15 algkoosseisus ja teenis 1405 mänguminutit.

Isegi kui Liverpool oleks Brightoni vastu libisenud, poleks midagi hullu olnud. Nimelt lõpetas Chelsea oma Premier League'i hooaja 0:3 kaotusega Newcastle'i vastu ning saab tuleval hooajal mängida Euroopa liigas.

Väljakukkumistsoonis oli küsimuseks, kas Swanseal õnnestub võrreldes Southamptoniga teha tagasi kolm punkti ning väravate vahe -9. Selle lootuse kustutas eos juba Swansea ise, kes jäi alla Stoke'ile. Wales on siiski kõrgliigas esindatud ka järgmisel hooajal, sest esiliigast tõuseb üles Cardiff City.

Southampton ise kaotas Gabriel Jesus'i 94. minuti väravast meistriks tulnud Manchester Cityle. Pep Guardiola hoolealustest sai seega esimene ühel hooajal 100 punktini jõudnud meeskond.

Arsene Wenger lõpetas oma 22 aastat kestnud ajastu Arsenalis võidukalt, kui viimases voorus saadi lõpuks kätte oma 2018. aasta esimesed võõrsilpunktid - skooriga 1:0 alistati Huddersfield. Tottenham ja Leicester lõid kahe peale kokku üheksa väravat. Tottenhami 5:4 võit jagab selle hooaja resultatiivseimate mängude edetabelis esikohta.

Burnley - Bournemouth 1:2 (1:0)