PSG sai kaitsjate mõõduvõtuks kujunenud matšis kaks järjestikust tagasilööki (0)

Dominique Janssen (vasakul) realiseeris penalti kindlalt ning tagas Wolfsburgile minimaalse edu. Foto: Scanpix / imago images / Eibner

Naiste Meistrite liiga viimane veerandfinaalpaar mängis välja seni kõige tulisema vastasseisu: kuigi lõpuvile järel säras tablool juba tuttav 1:0, siis PSG-Wolfsburg matši võlude-valude eest kandis hoolt mitu penaltiolukorda üle vaadanud VAR.

Parc des Princes'il toimunud vastasseis võttis esialgu koduvõistkonna näo. Kui esimese hooga suruti Saksamaa tipp oma poolele kaitsesse ning tagasihoidlikult pandi proovile ka Merle Frohmsi, siis mida aeg edasi, seda söakamalt suutis ka Wolfsburg mängu sekkuda. Nii pendeldas kaalukauss kord ühele ja siis teisele poole, jättes vaheajaks kõik kaardid avatuks.

Duelli murdepunkt hakkas lahti rulluma 54. mänguminutil, kui mööda vasakut äärt kiiruse üles võtnud PSG äärekaitsja Sakina Karchaoui vastase karistusalasse murdis ning Marina Hegeringi sekkumise järel murule langes. Peakohtunik Rebecca Welchile sellest piisas - penalti. Löömiseks siiski ei läinud, sest VAR ketras olukorra läbi ning teleka ees käinud vilenaine mõistis, et välejalgne Karchaoui läks pisut kalastama.

Loetud minutid hiljem oli otsustav sagin aga teises karistusalas, kui mullu toimunud EM-il parimaks noormängijaks nimetatud Lena Oberdorfi pealelöök tabas Elisa De Almeida kätt. Esialgu märkamatuks jäänud olukorra võttis VAR eeskujulikult ette, Welch sai taaskord õhku kasti joonistada, lõigu joosta ning kaaluka otsuse vastu võtta - penalti.

PSG-le mõjus see laastavalt: esiteks - avapoolajal suud pruukinud kaitsjal oli üks kollane all, käega mäng tõi teise ning viimane pooltund möödus vähemuses; teiseks - kaitseliini tugitala Dominique Janssen realiseeris penalti kindlalt.

Kahel korral Meistrite liiga finaali jõudnud prantslannade mäng esialgu küll ülemäära ei kannatanud ning mitmed vahetused (eriti just taanlanna Amalie Jörgensen Vangsgaardi toomine) tõid särtsu juurde. Samas ei jõutud teisel poolajal mitte ühegi väravat ohustanud pealelöögini. Mõistetavalt võeti lõpuminutitel pigem rahulikumalt - minimaalset kaotusseisu saab kordusmängus ju lappida küll.

Samamoodi värskemaid ning väledamaid jalgu nii Jule Brandi kui Sveindis Jane Jonsdottiri näol juurde toonud Wolfsburg noolis enamat, kuid rahuldus ka 1:0 võiduga. Heites pilgu ajalukku, siis Wolfsburgi jaoks on ka selline seis justkui kindel: kui juba avamängust on võit kirja saadud, siis järgmisesse vooru on jõutud alati ehk 100% kordadest.

Samal ajal on üldseis põnev, sest kõik veerandfinaali avamängud on lõppenud tulemusega 1:0. Minimaalse edu on peale Wolfsburgi saanud ka Müncheni Bayern, Barcelona ja Chelsea. Korduskohtumised peetakse järgmise nädala kolmapäeval ja neljapäeval.

PSG - Wolfsburg 0:1 (0:0)