Stardipakud on Kaljul pronksikarva, aga keskmike seast välja rabelemiseks tuleb Kuressaarele kätte maksta (0)

Nõmme Kalju mõistab teravalt alustada. Kuidas seda teravust aga lõpuni hoida? Foto: Mauri Levandi

Hooaja eel tiitlist rääkinud ja minimaalselt medalimõtetega alustanud Nõmme Kalju leidis end avaringi järel viiendalt kohalt, paar vooru hiljem oldi juba tabeli teises pooles ja isegi pronks näis kaugele libisevat. Iga võit, tulgu ta kui tahes raskelt, on seetõttu hinnaline, aga selleks tuleb hakata hästi mängima 90 minutit, mitte kõigest 30 või 45.

Olgu põhjuseks paljuräägitud füüsilise vastupidavuse, vaimutugevuse või lihtsalt õnne puudumine, aga Kalju ramm lihtsalt ei kesta mängude lõpuni. Kui Premium liigas jaotatakse punkte avapoolaegade eest, oleks Kalju kindlal kolmandal kohal - Florast nelja ja Levadiast kolme punkti kaugusel, Tallinna Kalevist aga üheksa punktiga ees. Tegelikkuses jäädakse kahele esimesele alla juba vastavalt 19 ja 17 punktiga, pronksikohta hoidvast Kalevist ollakse aga hoopis nelja punktiga maas.

Vähemalt sama kõnekas on Kalju väravate vahe - avapoolaegade lõikes seni 11:4, teistel poolaegadel aga 7:14. Viimane number ehk 14 on teiste poolaegade arvestuses kogu liiga tagantpoolt kolmas näitaja ning ehkki eelmises voorus pääseti Pärnu Vapruse vastu napi 1:0 võiduga, oldi ka seal viimasel veerandtunnil külaliste täieliku surve all.

Kuressaare on seevastu tänavu ainus meeskond, kes pole endiselt esimese 30 minutiga ainsatki väravat löönud. Väravaid on neil vaja aga hädasti, sest viimasest kuuest liigamängust on tabelisse kirja läinud vaid kaks viigipunkti. Viimati hoiti Levadiat kodus pikalt nullil, aga veerand tundi enne lõppu murdis Rasmus Peetsoni suurepärane kauglöök luku lõpuks lahti ja Ioan Yakovlev vormistas seejärel saarlaste 0:2 kaotuse.

Kuressaare viimane võit pärineb mai algusest, kusjuures Vapruse alistamisega pandi toona punkt neljamängulisele võiduseeriale. Selle sisse mahtus ka Kaljust jagu saamine, kui Mark Anders Lepiku ja Sander Lahe väravatest võideti kodus 2:0.

Saarlastel on eelmise vooru mängukeelust jälle vabad nii Märten Pajunurm kui ka Andrei Smirnov. Kalju saab tagasi punase kaardi tõttu eelmist kohtumist kõrvalt vaadanud Ilja Antonovi, ent kollased kaardid jätavad pealtvaatajaks Igor Subbotini. Nikita Andrejev sai eelmise vooru eel esmakordselt pikemalt meeskonnaga valmistuda, ent otsib jätkuvalt parimat koosseisu. Eelmises voorus tõusis väravalööjaks penalti realiseerinud Olivier Rommens, kes vahepeal mitu mängu pingil istus, seniavanemata mehi jagub Kalju ridadesse aga küllaga. Kes seekord jokkeriks tõuseb ja millised trumbid on Roman Kožuhhovskil vastuseks lauda käia?

Kalju peatreener Nikita Andrejev: "Pärnu vastu saime väga vajaliku võidu ja selle emotsiooniga on hea edasi minna, oleme valmis!"

Poolkaitsja German Šlein: "Tabeliseis ei ole kiita ja läheme mängule kõik ühe eesmärgiga! Ootame fänne staadionile, et punktid koju jätta."

Kuressaare abitreener Jan Važinski: "Paari päeva jooksul peame taastuma ja valmistuma raskeks kohtumiseks Kalju vastu. Mängudistsipliin ja terve võistkonna reageerimine on kõige tähtsamad."

Poolkaitsja Pavel Dõmov: "Ootame taas rasket mängu tugeva vastasega. Oleme keskendunud protsessile ja enda mängule, kuid austame samal ajal ka Kaljut."

18 (5 võ, 3 vi, 7 ka), vv 16:24
9 (2 võ, 3 vi, 3 ka), vv 9:9 Punktid kodus/võõrsil 14 (4 võ, 2 vi, 1 ka), vv 9:6

23.07. vs Paide (k)

(k) - kodus; (v) - võõrsil; võ - võidudvi - viigidka - kaotused; vv - väravate vahe; * - karikamäng

Statisti(k) - kodus; (v) - võõrsil; võ - võidudvi - viigidka - kaotused; vv - väravate vahe.

Coolbeti koefitsendid:

Kalju võit - 1,7
Viik - 3,85
Kuressaare võit - 4,50

Huvitavaid fakte:

• Kuressaare võitis Kaljut liigahooaja esimeses omavahelises mängus 2:0 (33. Mark Anders Lepik, 60. Sander Laht). See jäi Kalju eelmisele peatreenerile Kaido Koppelile viimaseks mänguks nõmmekate juhendajana.
  • Läbi aegade on 39 omavahelisest meistriliiga mängust lõppenud 31 Kalju võiduga, 6 viigiga ja 2 Kuressaare võiduga.
  • Kuressaare peatreener Roman Kožuhhovski eelmiseks koduklubiks oli Kalju.
  • Kuressaare on teeninud (ja realiseerinud) tänavu meistriliigas kõige rohkem penalteid - 4. Kalju on teeninud (ja realiseerinud) 2 penaltit.
  • Kalju poolkaitsja Ilja Antonov on korjanud kõige rohkem kollaseid kaarte - 10.
  • Kuressaare on ainus meeskond, kes pole üheski mängus esimese 30 minuti jooksul skoorinud.
  • Kuressaare on teeninud võõrsil 80 protsenti oma võitudest. Kalju on saanud kodus 40 protsenti oma võitudest.
  • Kuressaare omab meistriliiga pikimat käimasolevat võiduta seeriat, olles hetkel ilma võiduta 6 mängu järjest.