Suurte poiste liivakasti jõudmiseks tuleb vaigistada puhanud suurüllataja (0)

Elu võimalus - teistmoodi ei saa Manchester City eurohooaega iseloomustada. Kõik muu on juba ammu võetud, nüüd on aeg selle ühe ja ainsa, ihaldatud Meistrite liiga karika jaoks.

Inglismaa meistritiitleid on City võitnud viimase kümnendi jooksul juba neli tükki, teisei kohti veel peoga peale, rääkimata kodustest karikatest. Hõbevara on oma auhinnakappi tassitud viimase kümne aastaga 14 ühiku jagu ehk kahe võrra rohkem kui kogu eelneva ajaloo jooksul kokku.

Ent kõige olulisemat pole. Kahel eelmisel aastal jäi laeks just veerandfinaal, nelja parema hulka jõuti küll 2016. aastal, ent siis sulges finaaliukse Real Madrid. Nüüd võeti 16 seas samalt vastaselt magus revanš, järgmisena seisab teel Lyon.

Ehk meeldinuks Cityle isegi rohkem, kui vastu tulnuks Juventus, sest nene suur soov on mitte ainult võita, vaid tõestada - oleme sama suured nagu need, kel aastakümneid pikem edulugu ette näidata. Nii olnuks ehk isegi magusam panna raskemas tabelipooles selili järgemööda Real, Juventus ja Bayern. Ent nüüd tuleb "leppida kõigest Lyoniga".

Premier League'is ammu teise koha kindlustanud City mängis viimaseid voore juba puhtalt üheainsa eesmärgiga: hoida vormi Meistrite liigaks. Avakatse põhjal see ka õnnestus, sest Reali vastu saadud edu õnnestus kodus kaitsta ja Madridi hiiu üle võeti võit nii 90 minuti lõikes kui ka kokkuvõttes. Ainsa tagasilöögina selgus, et juuni põlvelõikusel käinud esiründaja Sergio Agüero ei saa ikkagi otsustavateks kohtumisteks terveks, kuid City pink on väga pikk.

"Kõike võib juhtuda, aga me oleme valmis. Muidugi on meie õlul võidusurve, aga teistel võistkondadel on samamoodi," sõnas City peatreener Pep Guardiola. "Ühemänguline veerandfinaal on midagi teistsugust, aga oleme selliste mängudega tänu kodustele karikasarjadele harjunud. Teisi võimalusi pole - sa kas saad edasi või kukud välja."

Mängueelsel pressikonverentsil küsiti temalt ka, kas City on nüüd seesuguste mängude võitmiseks küpsem. "Mul on alati olnud raske mõista, kuidas küpsus on tulemustega seotud. Kui Madridis võitsime, olime küpsed. Kui Tottenhamile ühe sentimeetri tõttu kaotasime, olime ebaküpsed," viitas Guardiola eelmise hooaja draamale, mil suluseisu tõttu jäi veerandfinaalis napilt lugemata City võidutabamus. "Ma ei ole kunagi oma mängijatest nii mõelnud."

Garcia: tegime kahe kuu pikkuse ettevalmistuse

Kaheksandikfinaalis kaks korda Juventust üllatanud Lyoni Olympique on Meistrite liiga poolfinaalis varem mänginud vaid korra. 2010. aastal saadi seal lüüa Bayernilt, mis tähendab, et City seljatamise korral avaneks neil revanšivõimalus. Ja kui oled auti löönud Itaalia meistri, asi see siis Inglismaa hõbedast jagu saada?

Kui City puhul võib jäädagi võimalikke võtmemängijaid üles lugema, sest mängu võib ära otsustada kes tahes, siis Lyonil on asi selgem. Suured lootused lasuvad Memphis Depay õlgadel, seni on hollandlasel kuue mänguga kirjas kuus väravat. Väike ehmatus elati üle mängueelse päeva treeningul, kus vigastusega vajus murule Hossam Aouar, kuid temagagi peaks laupäeva õhtuks kõik korras olema.

Peatreener Rudi Garcia märkis, et uute reeglite valguses on oluline just teise ešeloni panus. "Viimased 15-20 minutit Juventuse vastu olid keerulised, aga tänu viiele lubatud vahetusele saad sa peaaegu poole meeskonna jagu värskeid jalgu väljakule tulla. See ongi edu saladus: pead mängima 16, mitte 11 mehega. Pingilt sekkujate roll on seetõttu väga tähtis. Sama kinnitasid meile kaks esimest kaheksandikfinaali, sest võiduvärava lõid just vahetusmehed," rõhutas Garcia.

Kuna Prantsuse liiga katkestas hooaja märksa varem kui teised Euroopa tippliigad, peljati, et neil napib mängupraktikat ja võimet vastastega sammu pidada. Lyoni duell Juventusega ja PSG edasipääs on aga viidanud, et ehk on hoopis Prantsusmaa klubid värskusest kasu lõiganud. Lyonil on lisaks all penaltiseeriaga lõppenud kodune karikafinaal PSG-ga ehk kokku juba 210 minutit tipptasemel jalgpalli. "Meie saladus peitub kaks kuud kestnud hooajaeelses ettevalmistuses. Nüüd oleme valmis vilju lõikama," oli Garcia enne Guardiolale vastu astumist enesekindel.

Soccernet.ee teeb Meistrite liiga otsustavatest mängudest tekstipõhise LIVE-ülekande. Tule ja räägi kaasa!