Täitsa nagu Hollywoodis! Viienda liiga klubil rebiti unistus viimastel sekunditel käest (1)

Wrexham ja Sheffield United korraldasid vaatemängu, mille stsenaarium sobiks ka filmile. Foto: Scanpix / Zuma Press / CSM / Gary Oakley

Hollywoodi superstaaridele Ryan Reynoldsile ja Rob McElhennyle kuuluv Wrexhami jalgpalliklubi, mis mängib igapäevaselt Inglismaa tugevuselt viiendas liigas, oli karikavõistlustel lähedal järjekordsele üllatusele, kuid selleks hetkeks kümnekesi jäänud Sheffield United suutis viiendal üleminutil siiski 3:3 viigivärava lüüa. Viiendasse ringi pääseja selgitab seega korduskohtumine.

Walesis asuv Wrexham, kellel libises kevadel ülinapilt käest pääs League Two'sse ehk tugevuselt neljandasse liigasse, ent kes tänavu jälle tõusmiskursil liigub, oli neljandas ringis ainus võistlustulle jäänud viienda liiga klubi. Eelmises ringis oli suurüllatusena auti lükatud esiliigaklubi Coventry, veel mõne aasta eest Premier League'is pallinud Sheffield United oli aga kõvem pähkel. Külalised läksidki juba 61 sekundi järel Oli McBurnie tabamusest juhtima, lisaks pidi Wrexhami peatreener Phil Parkinson juba 11. minutiks vigastuste tõttu oma kolmest keskkaitsjast kaks välja vahetama.

Teine poolaeg algas seevastu koduvõistkonna jaoks palju paremini - James Jones viigistas väravaeelsest saginast ning peagi viis Thomas O'Connor juba Wrexhami juhtima. Oliver Norwood vastas siiski vaid mõni minut hiljem ja seis oli taas viigis. Kohe sai aga rumalusega hakkama noor Daniel Jebbison, kes läks keskjoone kandis sõlme Wrexhami kaitsja Ben Tozeriga, äsas talle jalaga ning neljandalt kohtunikult märguande saanud vilemees Dean Whitestone näitas Jebbisonile punast kaarti.

Wrexham suutis ühemehelise ülekaalu ära kasutada 86. minutil, kui meeskonna esiründaja Paul Mullin palli kolmandat korda külaliste väravasse saatis. Sheffield Unitedil oli aga veel midagi varuks - seitsmest lisaminutist viiendal jäi Wrexham hätta nurgalöögi klaarimisega, esimesena oli jaol John Egan ja surus palli jõuga üle joone. 3:3 viik tähendab, et sarnaselt veel vähemalt viiele karikapaarile selgitavad ka Wrexham ja Sheffield United 16 parema sekka pääseja välja veebruari algul peetavas korduskohtumises.

Wrexham - Sheffield United 3:3 (0:1)
50. James Jones, 61. Thomas O'Connor, 86. Paul Mullin - 2. Oli McBurnie, 65. Oliver Norwood, 90+5. John Egan

Eemaldamine: 71. Daniel Jebbison (Sheffield United)