Tammeka pigistas Tuleviku vastu kolm punkti välja (lisatud galerii!) (0)

Tartu Tammeka sai kolmemängulise koduseeria lõpetuseks ka publikule rõõmu pakkuda, kui Viljandi Tulevik 2:1 alistati.

Mängukeeldu kandnud kapten Kaarel Kiidroni puudumisel oli Tammeka kaitse tavapärasest ehk veidi rabedam ja kümne minuti möödudes pääses Gerdo Juhkam - sel korral poolkaitsja - paremalt jooksu. Tammeka päästis halvimast Karl Vaabel, tõrjudes üks-ühele olukorra.

Küllaltki võimalustevaese alguse järel avas lukud Sander Kapper, murdes paremalt äärelt karistusalla. Tammeka ääremängija tegevus tõmbas Tuleviku kaitsjate tähelepanu ja Tristan Koskor unustati penaltipunktile, kust väravakütt meelsasti Kapperi söödu realiseeris.

1:0 eduga Tammeka siiski poolajale minna ei saanud, kuigi võimalusi tuli tikutulega otsida. Ühe Silver Graubergi eksimuse palli lennu lugemisel karistas aga ära Viljandi paremäär Roger Teor, söötes värava ette Tanel Langile, kes tabloole viigi tõi.

Riietusruumi kaasa pakitud värav aga ainult ässitas tartlasi ja teise poolaja alustuseks mindi kohe taas ette - Graubergi mõõdetud nurgalöök leidis üle pika pausi algkoosseisu kuulunud Martin Jõgi, kes Tammeka 2:1 ette viis.

Jõgi sai korra veel kaugelt proovida ja siis terava nurga alt posti lüüa, aga mida mäng edasi, seda rohkem hakkas Tulevik uuesti hambaid näitama. Kuigi viimasel veerandtunnil prooviti ka kaksiktornidega, ei jõudnud pallid regulaarselt Kristen Kähri ja Jarmo Ahjuperani. Et ka Tammeka jättis hiilgavad šansid kasutamata, lõppes mäng neile 2:1 võiduga.

Mängu parim - Sander Kapper

Kapper oli Tammeka paremal äärel pidevalt ohtlik, kummitades esmalt Oskar Berggrenit ja tema vigastuse järel Siim Saart. Plusspoolele saab kanda ka kollase kaardi vältimise, olles ligi 70 minutit õhukesel jääl. Võinuks kalliks maksma minna, kui mõned minutid enne lõppu kuldse võimaluse raiskas, kuid täna pääses.