Tammekal avaneb kodumängu Kohtla-Järvele liigutanud Transi vastu revanšivõimalus (0)

Narva Trans ei ole tänavu koduväljakul mängida saanud. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Tartu Tammekal avaneb revanšivõimalus, kui Premium liigas minnakse vastamisi Narva Transiga, kellele teisipäeval karikavõistluste veerandfinaalis 0:2 kaotati. Trans jahib liigas kolmandat, Tammeka esimest võitu.

Karikmängus löödi väravad 83. ja 88. minutil vahetusmeeste poolt. Arseni Kovaltšuk avas skoori ja Gleb Pevtsov vormistas lõppseisu, seejuures mängis Trans alates 45. minutist Irie eemaldamise tõttu kümnekesi. Mängu peakohtunik Martti Pukk jagas koguni 11 kaarti, neist seitse Transile ja neli Tammekale. Lisaks Iriele eemaldati avapoolaja lõpus Transi president Nikolai Burdakov.

Trans mängis esimesed liigamängud võõrsil, kui Legion alistati 2:0 ja Kuressaare 2:1. "Kodumäng" karikavõistlustel toimus Tallinnas Sportland Arenal ja tänane "kodumäng" on kavas Kohtla-Järve kunstmurustaadionil, sest Narvas on endiselt väga talvised ilmastikuolud ja sealne Kalev-Fama staadion ei ole mängukõlblik.

Tammeka ei kaotanud ühtegi hooajaeelset kontrollmängu, kuid samasugune hoog ei ole veel Premium liigasse edasi kandunud, sest meeskond on Miguel Santose juhendamisel võiduta. Lisaks kaotatud karikamängule on liigas 0:4 alla jäädud Tallinna Florale ja 1:1 viik tehtud Legioniga.

Kui Trans suudab Tammeka alistada ja Aleksei Eremenko käe all täiseduga jätkata, siis kaotab Tammeka kolme vooru järel Transile kaheksa punktiga. See oleks ohusignaal Tammekale. Kui Tammeka saab Transist jagu, siis väheneb vahe kahepunktiliseks.

Transi peatreener Aleksei Eremenko: "Kuna mängisime sama meeskonnaga karikavõistlustel, siis on aega kõike analüüsida, kus me ei olnud väga head ja kus on vaja korrigeerida. Ma arvan, et laupäeval tuleb hoopis teistsugune mäng. Loomulikult soovime kolm punkti võtta, sest milleks muidu üldse väljakule minna."

Transi ründaja Gleb Pevtsov: "Valmistume mänguks hea tujuga, soovime võiduseeriat jätkata ja võtta veel kolm punkti. Mängime minu kodulinnas Kohtla-Järvel, seega tahan kutsuda mängule kõiki selle linna jalgpallifänne, aga ka meie poolehoidjaid Narvast. Teie toetus on meile väga oluline!"

Tammeka peatreener Miguel Santos:" Järjekordne raske mäng Narva vastu. Karikamängus pidime kahjuks tunnistama nende paremust, aga Narva mäng polnud piisavalt veenev. Läheme kolme punkti järele."

Tammeka keskkaitsja Gerdo Juhkam: "Ees on ootamas järjekordne raske mäng Narvaga. Meil on olnud aega, et korralik vigade parandus teha. Meeskonnavaim on hea ja läheme Narva vastu kindlasti kolme punkti järele."

Piletiinfo: täispilet 4 eurot, kuni 18-aastased ja pensionärid 2 eurot, alla 7-aastased tasuta, hooajapilet 20 eurot.

17.04. vs Kalju (k)

(k) - kodus; (v) - võõrsil; võ - võidud; vi - viigid; ka - kaotused; vv - väravate vahe; * - karikamäng.

Coolbeti koefitsiendid:

Transi võit - 1,80
Viik - 4,00
Tammeka võit - 4,10

Huvitavaid fakte:

• Trans võitis Tammekat sel teisipäeval karikavõistluste veerandfinaalis 2:0 (83. Arseni Kovaltšuk, 88. Gleb Pevtsov), Transi poolkaitsja Bi Sehi Elysee Irie sai 45. minutil punase kaardi.
  • Eelmise liigahooaja esimese omavahelise mängu võitis Trans 2:1 (60. Aleksandr Zakarljuka, 62. Gleb Pevtsov - 31. Tristan Koskor), teise võitis Tammeka 3:2 (32. Andre Paju, 67. Tanel Tammik, 79. Kevin Mätas - 57. Nikita Zagrebelnõi, 89. pen. Aleksandr Zakarljuka) ja kolmanda Tammeka 2:1 (37. pen., 59. Tristan Koskor - 30. Mihhail Belov).
  • Kokkuvõttes on Trans võitnud 66 omavahelisest meistriliiga mängust 38 ja Tammeka 17. Viiki on lepitud 11 korda ning väravate vahe on Transi kasuks 147:80.
  • Kaitsja Kevin Aloe siirdus talvisel üleminekuperioodil Tammekast Transi.
  • Trans on löönud tänavu meistriliigas 75% oma väravatest viimasel veerandtunnil.
  • Tammekale on löödud kõige rohkem väravaid väljastpoolt karistusala - 2.
  • Transi väravavahil Aleksei Matrossovil on parim tõrjeprotsent - 86.
  • Trans omab meistriliiga pikimat käimasolevat võitude seeriat, olles hetkel võitnud 3 mängu järjest.