Üks Vassiljev näitas suunda, teine lõi penalti sisse ja Šamorin pääses karikas edasi (Anierile Meistrite liigas kaotus) (0)

Vladimir Vassiljevi juhendataval Šamorinil läheb Slovakkias praegu väga hästi. Foto: STK Šamorin

Vladimir Vassiljevi juhendatav STK Šamorin pääses Slovakkia karikavõistlustel neljandasse ringi ehk 1/16 finaali, alistades penaltiseerias Nove Zamky FKM-i. Täpse penalti saatis teiste seas vastaste võrku Šamorini poolkaitsja Nikita Vassiljev.

Alioune Sylla viis Slovakkia esiliigas kaheksa vooru järel teist kohta hoidva Šamorini veerandtunnise mängu järel juhtima, kuid teisel poolajal õnnestus tugevuselt kolmandas liigas mängival kodumeeskonnal vastata. Edasipääseja saatuse otsustas penaltiseeria, kus ka Šamorini mehed korra vääratasid, ent vastased eksisid viiest löögist lausa kolmel. Võitu andis tõhusa panuse peatreeneri noorem vend, kogu kohtumise kaasa teinud Nikita Vassiljev, realiseerides Šamorini kolmanda löögi.

Tervenemise järel taas koondisekutse saanud ründaja Henri Anieri tööandja Lee Man jäi Aasia Meistrite liiga tugevuselt teisel tasandil võõrsil 1:3 alla Singapuri mullusele pronksiklubile Tampines Roversile. Kuigi võõrsil asuti juba 4. minutil juhtima, õnnestus vastastel avapoolaja üleminutitel teenida penalti ja seis viigistada. Teise poolaja keskel lõi kodumeeskond kümne minuti sees kaks võidu otsustanud väravat.

Anier mängis Lee Mani eest 90 minutit. Lüüasaamine pani Hongkongi meeskonna raskesse seisu, sest neil on nüüd Meistrite liiga teise tasandi G-alagrupis kahest mängust kaks kaotust. Ülejäänud kaks grupikaaslast ehk Vietnami meister Nam Dinh ja Tai hõbedaklubi Bangkok United tegid omavahel väravateta viigi, mis tähendab, et mõlemal on tabelis neli punkti, Tampines Roversil kolm ja Anieri tööandjal on nulli peal. Lee Man peab järgmise kohtumise koduväljakul Tai klubiga 24. oktoobril.

Poola esiliigas mängis Artur Pikk 90 minutit, kui Opole Odra tegi kodus 1:1 viigi Pruszkowiga. 11 vooruga on Odra saanud kirja kaks võitu ja kolm viiki, mis annab neile 18 meeskonna konkurentsis 14. tabelikoha.

Naiste Soome meistriliigas sai väärt võidu Katrin Kirpu tööandja Aland United, alistades kodus 2:1 tabelijuhi HJK. Sel hooajal alles teist korda kaotust tunnistanud HJK vastu sekkus Eesti koondise ründaja mängu 74. minutil, kui kõik väravad olid juba löödud. Võidust hoolimata lõpetab Aland United hooaja tõenäoliselt neljandana, sest mängida on veel vaid kolm vooru.

Kirpu koondisekaaslane Vlada Kubassova sai puhkust ehk jälgis pingilt, kuidas Ferencvaros purustas Ungari kõrgliiga järele peetud kolmanda vooru mängus koguni 10:0 tabelis kuuendal real asuva Viktoria FC. Ferencvaros on kuuest mängust saadud kuue võiduga esikohal, samuti täisedu omavat Györi ETO-t edestatakse tänu paremale väravate vahele.