VAATA JÄRELE | Eesti leppis Leedu vastu kahetisi tundeid tekitava viigiga (galerii!) (33)

Eesti U17 koondis sai Balti turniiril esimese punkti, kui Tamme staadionil tehti 1:1 viik Leeduga.

Leedu oli avapoolajal kergelt domineerivam pool, kuid teisel 40 minutil võttis ohjad juba selgelt üle Eesti. Mitmed suurepärased võimalused avanesid Aleksandr Šapovalovile, kelle löögid täna täpsed ei olnud. Korra paukus võimsalt Nikita Ivanovi vasak jalg, kuid tema kuul lendas põiklatti.

Mängu käigule vastupidiselt läks hoopis Leedu mängu juhtima, kui 69. minutil põhjustas leedukate kiirrünnaku järel Miikael Roos penalti, mille Gustas Jarusevicius realiseeris. Eesti sai teenitud värava kätte 75. minutil, mil karistuslöögi suunas peaga väravasse Rasmus Kallas.

Päeva teises mängus kohtub Läti kell 17 Võrus Soomega. Läti alistas avavoorus 2:1 Leedu, Soome oli 2:0 üle Eestist.

Protokoll:

30. juunil kell 13.00 Tartu Tamme staadionil

Leedu U17 – Eesti U17 1:1 (0:0)
69. pen. Gustas Jarusevicius - 75. Rasmus Kallas

Hoiatused: 18. Eimantas Dzinga, 26. Vaidas Magdušauskas, 80+4. Saulius Vikertas - 2. Rasmus Kallas, 18. Richard Tohver, 49. Tristan Toomas Teeväli, 68. Miikael Roos
Mänguolud:
Pealtvaatajad:
Peakohtunik: Roomer Tarajev
Abikohtunikud: Kristjan Kruk, Andrus Õun
Neljas kohtunik: Raiki Mänd

Leedu: Dominykas Valeckas, Eimantas Dzinga (54. Grantas Jaseliunas), Titas Buzas, Kristupas Keršys (70. Saulius Vikertas), Motiejus Slivka, Arnas Spycius (70. Nedas Jurgis Šimkutis), Matijus Remeikis, Vakaris Skibiniauskas, Artemijus Tutyškinas, Moteijus Burba, Vaidas Magdušauskas (54. Gustas Jarusevicius).
Varus: Geraldas Širvinskas, Tim Burkert, Grantas Jaseliunas, Saulius Vikertas, Gustas Jarusevicius, Deividas Dovydaitis, Nedas Jurgis Šimkutis, Ervinas Vilkaitis, Aleks Okolovic.

Eesti: Maico Rimmel, Rasmus Kallas, Daniil Sõtšugov, Sander Alex Liit, Taaniel Usta (51. Aleksandr Šapovalov), Rocco Robert Shein (74. Andrei Smirnov), Tristan Toomas Teeväli (51. Karl Gustav Kokka), Richard Tohver (60. Daniil Tarassenkov), Sten Jakob Viidas (51. Daniil Kuraksin), Aleksandr Nikolajev (60. Miikael Roos), Henri Leoke (60. Nikita Ivanov).
Varus: Georg Mattias Lagus, Miikael Johann Raassalu, Erko Jonne Tõugjas, Maksim Paskotši, Miikal Roos, Karl Gustav Kokka, Daniil Tarassenkov, Andrei Smirnov, Aleksandr Šapovalov, Nikita Ivanov, Danil Kuraksin, Martin Vetkal.

Mängu eel:

Eesti alustas eile turniiri 0:2 kaotusega Soomele, Leedu kaotas Võrus peetud mängus 1:2 Lätile. Seega vajavad mõlemad meeskonnad Balti turniiri esikohalootuste säilitamiseks tänasest mängust võitu.

Ilmselt teeb Eesti U17 koondise peatreener Norbert Hurt eilsega võrreldes koosseisus hulganisti muudatusi, sest kolmapäeval Soccernet.ee-le antud intervjuus märkis ta: "Usaldame kõiki mängijaid ja tagame, et nad saaksid mängukogemuse. Enamgi veel – minuteid tulebki jagada, sest pole mõistlik kedagi üle koormata."

Eile Soomelt saadud 0:2 kaotuse järel märkis Hurt, et peamiseks murekohaks osutus kaitseblokk, mis esimesel poolajal ei pidanud. Seeläbi saavutas Soome 1:0 edu, mis andis ohjad nende kätte. "Teisel poolajal, kui saime katise kontrolli alla, läks mäng ka meie poolt paremaks," sõnas Hurt.

Balti turniiri ajakava:

29. juuni 13.00 Eesti – Soome, Tartu Tamme staadion
29. juuni 17.00 Läti – Leedu, Võru linnastaadion
30. juuni 13.00 Leedu – Eesti, Tartu Tamme staadion
30. juuni 17.00 Soome – Läti, Võru linnastaadion
2. juuli 13.00 Eesti – Läti, Võru linnastaadion
2. juuli 13.00 Leedu – Soome, Tartu Tamme staadion

2020. aastal Eestis toimuvaks oma vanuseklassi Euroopa meistrivõistluste finaalturniiriks valmistuv  U17 koondis alistas tänavuse aasta alustuseks võõrsil Hollandi ning pidas seejärel kodus kaks mängu Prantsusmaaga, millest üks kaotati, teine aga võideti. Aprillis saadi Tallinnas peetud UEFA sõprusturniiril jagu nii Liechtensteinist, Fääri saartest kui ka Leedust, lüües ise kolme mänguga 14 väravat ning laskmata endale lüüa ainsatki.

Eesti U17 koondis:

Väravavahid 
Georg Mattias Lagus (03.03.2003) – FC Nõmme United 
Maico Rimmel (23.09.2003) – JK Tallinna Kalev (laenul Spartast)
Miikael Johann Raassalu (21.03.2003) – Viimsi MRJK

Kaitsjad
Miikal Roos (09.07.2003) – Tartu FC Santos
Aleksandr Nikolajev (23.06.2003) – Tallinna JK Legion
Rasmus Kallas (18.11.2003) – Paide Linnameeskond
Erko Jonne Tõugjas (05.07.2003) – FC Nõmme United
Maksim Paskotši (19.01.2003) – Tallinna FC Flora
Sander Alex Liit (11.04.2003) – FC Nõmme United
Martin Vetkal (21.02.2004) – JK Tallinna Kalev
Daniil Sõtsugov (15.01.2003) – JK Tallinna Kalev

Poolkaitsjad ja ründajad 
Henri Leoke (30.12.2003) – FC Nõmme United
Rocco Robert Shein (14.07.2003) – Tallinna FC Flora
Andrei Smirnov (28.06.2003) – Tallinna JK Legion
Danil Kuraksin (04.04.2003) – Tallinna FC Flora
Tristan Toomas Teeväli (19.05.2003) – JK Tallinna Kalev
Karl Gustav Kokka (18.02.2003) – FC Nõmme United
Nikita Ivanov (16.08.2003) – Tallinna JK Legion
Daniil Tarassenkov (25.02.2003) – Tallinna JK Legion
Andreas Kiivit (05.07.2003) – FC Elva
Taaniel Usta (17.02.2003) – Harju JK
Aleksandr Šapovalov (28.03.2003) – Tallinna FC Flora
Sten Jakob Viidas (24.02.2003) – JK Tabasalu
Richard Tohver (15.02.2003) – Kohtla-Järve JK Järve

Peatreener: Norbert Hurt
Abitreenerid: Mihhail Artjuhhov, Andres Oper
Väravavahtide treener: Andrus Lukjanov
Füüsilise ettevalmistuse treener: Raiko Kokmann
Spordipsühholoogia konsultant: Laur Nurkse
Füsioterapeut: Margus Parts
Mänedžer: Even Laanemaa

Leedu U17 koondis:

Väravavahid
1 Dominykas Valeckas (04.08.2003) – FK Vilnius
12 Geraldas Širvinskas (17.01.2003) – FA Žalgirietis

Kaitsjad
4 Tim Burkert (06.07.2003) – Sportfreunde FC (GER)
16 Matijus Remeikis (28.03.2003) – Panevežio SG
18 Artemijus Tutyškinas (08.08.2003) – FCB Escola (POL)
14 Motiejus Slivka (14.02.2003) – Panevežio SG
17 Vakaris Skibiniauskas (29.05.2003) – Panevežio SG
21 Aleks Okolovič (14.01.2003) – FA Žalgirietis

Poolkaitsjad
5 Grantas Jaseliūnas (07.01.2003) – SG-FA Šiauliai
6 Eimantas Dzinga (03.02.2003) – Panevežio SG
7 Saulius Vikertas (10.02.2003) – Marijampoles City
20 Ervinas Vilkaitis (24.04.2003) – FA Žalgirietis
11 Deividas Dovydaitis (26.01.2003) – SG-FA Šiauliai
23 Vaidas Magdušauskas (02.12.2003) – FK Banga
19 Motiejus Burba (10.08.2003) – Sevenoaks FC (ENG)
8 Titas Buzas (14.06.2004) – OS Belenenses (POR)
10 Kristupas Keršys (06.09.2003) – Slovan (SVK)
15 Arnas Spyčius (15.01.2003) – FA Žalgirietis

Ründajad
13 Nedas Jurgis Šimkutis (02.10.2003) – FM Klaipeda
9 Gustas Jarusevičius (23.05.2003) – FK Žalgiris

Peatreener: Audrius Statkevicius
Treener: Mantas Babianskas
Väravavahtide treener: Algirdas Surgautas
Kehalise ettevalmistuse treener: Šarunas Biciušas
Analüütik: Rokas Pranaitis
Arst: Gvidas Kaziunas
Mänedžer: Aleksandras Jefišovas

SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: LIISI TROSKA
SEOTUD LOOD
Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (33)

Registreeritud kasutajate kommentaare ei ole.

ŠKENDIJA - KALJU
Kas Nõmme Kalju suudab Apollo 11 missiooni 50. aastapäeval tõusta Eesti jalgpalli Neil Armstrongiks?
HETKEL KUUM
EUROSARJAD
VÄLJAST
RANNAKOONDISE KAKS VÕITU
SILM PEALE!
Flora keskvälja köögi vastu vahetanud Karl-Eerik Luigend: jalgpall ei olnud minu valik
SILM PEALE!
Flora keskvälja köögi vastu vahetanud Karl-Eerik Luigend: jalgpall ei olnud minu valik (10)
Mäletate veel sellist meest nagu Karl-Eerik Luigend? Endist noortekoondise kaptenit võis veel mõne aasta eest leida toimetamas FC Flora keskväljalt, nüüd aga hoopis klubi köögist.
 
Rauno Tutk: väljakul ei mõtle, et vastasele makstakse rohkem, las ta jookseb
SILM PEALE!
Rauno Tutk: väljakul ei mõtle, et vastasele makstakse rohkem, las ta jookseb (0)
Soccernet.ee jalgpallisaate "Silm peale!" 21. osa portreteerib Rauno Tutki, kes on jõudnud senise karjääri jooksul kanda kõrgliigas väga mitme Eesti klubi särki.
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
19
16
1
2
58:14
49
2.
Tallinna FCI Levadia
19
14
2
3
61:15
44
3.
Paide Linnameeskond
19
12
3
4
43:15
39
4.
Nõmme Kalju FC
19
11
6
2
33:16
39
5.
JK Narva Trans
19
4
8
7
24:24
20
6.
Tartu JK Tammeka
19
5
4
10
25:33
19
7.
FC Kuressaare
19
4
5
10
12:40
17
8.
Viljandi JK Tulevik
19
4
3
12
17:37
15
9.
JK Tallinna Kalev
19
3
3
13
14:48
12
10.
Maardu Linnameeskond
19
3
3
13
15:60
12
REKLAAM
 
Aksalu hoidis Hindrek Ojamaa koduklubi nullil
EESTLASED VÕÕRSIL
Aksalu hoidis Hindrek Ojamaa koduklubi nullil (0)
SILM PEALE!

Vaata siit saate "Silm peale!" viimast osa!

https://www.zone.ee/
PREMIUM LIIGA SUVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
49
Tallinna FCI Levadia
44
Paide Linnameeskond
39
Nõmme Kalju FC
39
JK Narva Trans
20
Tartu JK Tammeka
19
FC Kuressaare
17
Viljandi JK Tulevik
15
JK Tallinna Kalev
12
Maardu Linnameeskond
12
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK