VAATA JÄRELE: pöörane lõpp viis kaua kümnekesi võidelnud Transi karika veerandfinaali ja murdis Kalevi südame (2)

Narva Trans ja Tallinna Kalev pidasid Tipneri karikavõistluste kaheksandikfinaalis ülimalt dramaatilise heitluse, kust 2:1 võiduga väljus tänu seitsmenda üleminuti penaltile Trans. Seejuures mängis Narva meeskond juba alates 35. minutist vähemuses.

Esimene poolvõimalus avanes 7. minutil Kalevil, ent Aleksei Matrossov tõrjus Ats Purje löögi. 13. minutil sattus Matrossov väravast kaugele seiklema, aga Vadim Mihhailovil ei õnnestunud mängida palli vabale kaaslasele, kes saanuks pealelööki proovida. Mõni minut hiljem sai Trans kirja esimese raamidesse läinud löögi, mis siiski liiga suurt ohtu ei kujutanud, sest Irie veeretas palli Maico Rimmelile pehmelt sülle.

Mängitud sai pool tundi, kui Trans juhtima asus. Hugo Palutaja jäi karistusalas hätta Arseni Kovaltšukiga, kukutas Transi ääreründaja ja peakohtunik Kristjan-Eric Lääne näitas penaltipunktile. Deniss Dedetško tugev ja täpne löök ei jätnud Rimmelile vähimatki võimalust.

Mille Trans kätte sai, selle nad ka kiirelt maha mängisid. 34. minutil andis Irie kesise söödu Deniss Taradudale, Purje näppas palli vahelt ja ukrainlane rebis suuna väravale võtnud Kalevi ründaja maha. Lääne hindas olukorra ilmselge väravavõimaluse ärahoidmiseks ja karistas Transi keskkaitsjat punase kaardiga.

Kalevil oli Taraduda eemaldamise järel kohe ka suurepärane viigivõimalus, sest teenitud karistuslöögi lõi Ioan Jakovlev esmalt müüri, sai palli tagasi ja virutas selle siis ristnurga suunas teele – Matrossov tegi supertõrje. Pausile mindi siiski jätkuvalt Transi napis eduseisus.

Teise poolaja alustuseks pidi Matrossov lati alt tõrjuma Vadim Mihhailovi üle jala läinud tsenderduse, ent Trans suutis jätkuvalt ohtlikke olukordi tekitada. 62. minutil oldi kohtuniku peale väga kurjad, kui pall tabas karistusalas Kalevi kaitsja Tanel Tambergi kätt, aga Lääne ei näinud olukorras penaltiväärilist rikkumist.

Tunnise mängu järel viis Kalev pikka kasvu keskkaitsja Kaspar Lauri rünnaku tippu ja sellest hakkas tasapisi tulu tõusma. 77. minutil pikendas Laur peaga Jakovlevi tsenderduse Purje jalale, ent kogenud ründaja ei suutnud Matrossovit üle mängida. Lõplikult kandis lüke vilja alles esimesel üleminutil – Tamberg leidis pika palliga Lauri, kes suunas palli Purjele ja 1:1 viik oligi jalule seatud.

Juba näis, et ees ootab lisaaeg, ent kümnekesi mänginud Trans leidis endas veel jõudu lõpuspurdiks. Kohtuniku antud viiele üleminutile oli lisandunud juba kuueski, kui Daniil Ševjakov kukutas karistusalas Deniss Poljakovi ja Lääne määras taas Transi kasuks penalti. Dedetško saatis palli külmavereliselt võrku ja see jäigi mängu viimaseks pallipuuteks – Transile 2:1 võit ning edasipääs karikasarja veerandfinaali.