Vägeva lennuga Legion kindlustas hoolimata Kotenko supermängust tõusu Premium liigasse (0)

Legion mängib uuel hooajal Premium liigas. Foto: Andrei Smetana

Tallinna JK Legion vormistas kuus vooru enne Esiliiga hooaja lõppu ametlikult selle, mis on sisuliselt juba tükka aega selge olnud: tuleval hooajal mängitakse kõrgseltskonnas. Selleks piisas 2:0 võidust Tallinna FCI Levadia U21 meeskonna üle.

Mitmeid häid võimalusi omanud Legion suutis mängu saatuse lõplikult selgeks teha alles lõpuminutitel löödud väravast. Realiseerimine jäi kehvaks ning Levadia väravasuul tegi igati soliidse esituse Artur Kotenko, ent sellest hoolimata tuli avapoolajal vähemusse jäänud külalistel kaotusega leppida.

Kodumeeskond alustas kohtumist vastaste agressiivsest pressist hoolimata ohtlikult, kui Kotenko sunniti varajases faasis tõrjele. Peagi raksatas Rejal Alijevi ürituse järel pall latis ning Marek Šatov sai mõnelt meetrilt veel löögile, ent heast kohast lennutati nahkkera latist üle. Poolkaitsja Pavel Marin pidas sel hooajal oma teise kohtumise Levadia duubli eest ning tal tekkis avapoolajal ka hea šanss skoorimiseks, ent üritus jäi veidi ebatäpseks.

39. minutil andis Alijev vastaste karistusalas kavala söödu kõrvale Maksim Lipinile, kes pani pommlöögi teele, ent Kotenko vastas hiilgava tõrjega. 38-aastane väravavaht oli vahepealse aja jooksul juba mitmeid tõrjeid teinud, ent antud tõrje oli tõesti meistriklass. 43. minutil läksid asjalood hapuks külaliste jaoks, kuna jäädi vähemusse. Artjom Komlov, kes kuus minutit tagasi tõmbas vastase viiv enne karistusalasse jõudmist maha ning sai kollase kaardi, sõitis nüüd olukorda hiljaks jäänuna Vsevolod Zassuhhinile sisse ja sai rumala teise hoiatuskaardi ning kokku punase.

51. minutil asus Legion mängu juhtima, kui poolajal vahetusest sekkunud Kirill Vinogradov andis paremalt äärelt tsenderduse kasti, kus Marek Šatov peaga skooris - 1:0. Mõned minutid hiljem näitas Kotenko head reaktsiooni, lükates tugevast löögist tulnud palli üle lati. Levadial oli momente vähe, ent palli vallati siiski märkimisväärse osa ajast.

Nende parim šanss tekkis 73. minutil, kui Marin söötis palli otsajoone juurest Devid Lehterile, kel endal oli löögikoht olemas, ent otsustas passi edasi anda teiselpool kasti vabal positsioonil olnud Anton Krutogolovile, kelle üritus läks omade kahjuks aga üle jala. Väljakuperemeeste minimaalne edu oli libe seis, ent kolmandal lisaminutil otsustati mängu saatus, kui korneri järel söötis Andrei Sidorenkov palli kasti, kus Stefan Tšendei peaga kera raamide vahele saatis - 2:0.

Legion edestab nüüd teisel kohal olevat Pärnu Vaprust 21 punktiga, ent pärnakatel on mängida veel vaid kuus vooru ehk "laual" on 18 punkti. Teoorias võib Legionist veel mööduda ja Esiliiga võita FC Flora U21, kes kohtub homme Elvaga, ent kuna tegu on duubelmeeskonnaga, ei saa nemad Premium liigasse tõusta. Iseseisvatest klubidest on Elval võimalus Flora alistamise korral kerkida Legionist 20 punkti kaugusele, kuid sedagi vahet ei oleks neil enam võimalik viimase kuue vooruga tasa teha.

Hooaja eel endale kõrged eesmärgid seadnud Legioni tähelennu juures väärib märkimist, et veel eelmisel hooajal palliti Esiliiga B-s ja aasta varem II liigas. See tähendab, et astme võrra kõrgemale on nüüd tõustud suisa kolmel hooajal järjest.

Neli eelmist mängu järjest kaotanud, eelmises voorus otsese konkurendi Elva endast mööda lubanud ja tabelis korraks koguni viiendaks kukkunud Vaprus lõpetas põua võõrsil saadud 3:1 võiduga Kohtla-Järve JK Järve üle.  Kaotusseisu jäänuna viigistas Pärnu poolel seisu Rasmus Ilves ning teisel poolajal vedasid Kristen Saartsi kaks tabamust Vapruse võidule.

Võit tõstis Vapruse tabelis uuesti teiseks,  ent voor võidakse ikkagi lõpetada neljandal real - selleks peab homne Flora U21 ja Elva kohtumine lõppema emma-kumma võiduga või viigiga (viimasel juhul mööduks Pärnust Flora) ning Tartu Tammeka U21 peab samuti homme alistama Tartu derbis tabeli viimase meeskonna Welco. Viimast kohtumist näitab otsepildis ka Soccernet.ee.