Väravatesadu Münchenis: kolm väravat löönud Bayern kaotas punkte, aga säilitas liidrikoha (0)

Kingsley Coman andis kolm resultatiivset söötu ja Thomas Müller lõi kaks väravat. Foto: Scanpix / Alexander Hassenstein / Reuters

Saksamaa Bundesliga liider ja valitsev meister Müncheni Bayern korraldas lähikonkurendi RB Leipzigiga kodusel Allianz Arenal väravatesaju, kui suurimad tiitlinõudlejad leppisid 3:3 viiki.

Leipzig oli algul paremini mängus sees ning Marcel Sabitzer kolistas kohe Bayerni latti. Leipzigi juhtvärav sündis avapoolaja keskpaigas kontrarünnakust, kui Christopher Nkunku pääses Manuel Neueriga üks-ühele - Neuer tormas karistusalast välja, Nkunku mängis Neuerist mööda ning lükkas tühja. Seejärel ärkas Bayern, kes haaras omakorda Jamal Musiala ja Thomas Mülleri tabamustest (mõlemale väravale andis resultatiivse söödu Kingsley Coman) juhtohjad, kuid eduseis ei püsinud kaua, sest järgmisel Leipzigi rünnakul skooris Justin Kluivert.

Teine poolaeg algas samamoodi nagu esimene ehk Leipzig oli palju parem. Juba kolmandal minutil oli vasakul äärel ära unustatud Angelino, kes tsenderdas karistusalasse, kus oli markeerimata Emil Forsberg, kes omakorda peaga sahistas. Leipzigi unelmate algus poolajale. Ülejäänud poolaeg kuulus aga Bayernile, kelle viigivärav sündis alles 75. minutil, kui kolmanda väravasöödu andnud Coman leidis suurepärase tsenderdusega karistusalast Mülleri, kes ei eksinud. Bayern noolis küll neljandat väravat, aga häid võimalusi ei avanenud ning rohkem väravaid ei löödud.

Bayern ja Leipzig on nüüd kõikide sarjade peale kokku kohtunud 11 korda. Statistika on endiselt selgelt Bayerni kasuks, sest Saksamaa hiid on saavutanud viis võitu ja viis viiki ning saanud ainult ühe kaotuse. Eelmisel hooajal lõppesid mõlemad omavahelised mängud viigiga.

Bayern kaotas küll punkte, aga säilitas Bundesligas liidrikoha, sest on nüüd kümne mänguga kogunud 23 punkti ning edestab Leipzigi kahe silmaga. Leipzigi võidu korral oleks tabeliliider vahetunud. Dortmundi Borussia (10 mängu) ning Leverkuseni Bayer (9 mängu) kaotavad Bayernile nelja punktiga. Wolfsburg (10 mängu) jääb maha juba viie silmaga.

Müncheni Bayern - RB Leipzig 3:3 (2:2)
30. Jamal Musiala, 35., 75. Thomas Müller - 19. Christopher Nkunku, 36. Justin Kluviert, 48. Emil Forsberg