Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

Link kopeeritud

Viidase ja Kokkola teekond lõppes nukralt, eemaldamine rikkus Sinjavski klubi mängu

Kristjan Jaak Kangur pilt
Kristjan Jaak Kangur

Sten Jakob Viidase klubil ei õnnestunud kõrgemasse liigasse pääseda. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Soomes sai kurva lõpu KPV ja Eesti noortekoondislase Sten Jakob Viidase katse uueks hooajaks esiliigasse tõusta.

Tugevuselt kolmandas liigas ehk Ykkönenis põhiturniiri viimase vooruga liigavõidu ja otsepääsme eduseisust maha mänginud Kokkola Pallo-Veikot oli teinud esimeses üleminekumängus Käpylä klubiga 1:1 viigi. Teine kohtumine kaotati aga võõrsil 0:2, tagatipuks lõpetati ka vähemuses, ja kokkuvõttes säilitas KäPa seega koha esiliigas.

Põhiturniiri viimase kohtumise lisaminutitel punase kaardi teeninud Viidas üleminekumängudes kaasa ei teinud. Paide Linnameeskonnast selleks hooajaks KPV-sse laenule saadetud Viidase arvele jäi hooaja jooksul 25 liigamängu ja 13 väravat, mis andis talle lõpuks kogu liiga arvestuses väravalööjate tabelis neljanda koha. Neli karikakohtumist tõid veel kolm tabamust lisaks.

Tšehhi kõrgliigas sai Vlasii Sinjavski tööandja Slovacko võõrsil kindla 0:4 kaotuse Libereci Slovanilt. Mängu saatus otsustati poole tunni möödudes, kui 0:1 taga olnud Slovacko jäi keskkaitsja Stanislav Hofmanni eemaldamise järel kümnekesi. Poolaja lõpuks oli seis juba 0:3 ja teisel poolajal lisas kodumeeskond neljandagi tabamuse. 90 minutit mänginud Sinjavski sai 43. minutil kollase kaardi. Liigatabelis on Slovacko kaheksas, neist ühe punkti vähem kogunud Slovan on täpselt nende selja taga.

Vietnami kõrgliigas tegi Ho Chi Minh City 0:0 viigi Quang Namiga. Erik Sorga sai kirja 90 minutit. Viiest mängust ühe võitnud ja kaks viigistanud City on 14 meeskonna konkurentsis 10. tabelireal.

Martin Vetkal jälgis pingilt, kuidas Brommapojkarna mängis Rootsi kõrgliigas viimaste minutitega edu maha ja kaotas 1:2 Kalmarile. 66. minutil juhtima läinud kodumeeskond lasi vastastel värava lüüa 85. ja 88. minutil. Liigatabelis on Brommapojkarna 16 meeskonna konkurentsis kümnes.

Viimases koondiseaknas vigastuse tõttu enneaegselt platsilt lahkuma pidanud Maksim Paskotši vaatas kõrvalt koduklubi Grasshoppersi 0:3 kaotust Lausanne'ile. 11 mängust seni vaid kaks võitnud Grasshoppers on Šveitsi kõrgliigas tosina meeskonna hulgas eelviimasel ehk 11. kohal.

Samuti vigastust raviv Artur Pikk oli pealtvaataja rollis, kui Opole Odra jäi Poola esiliigas koduplatsil 0:2 alla tabeli teisele meeskonnale Legnicale. Seni 14 mängust vaid kaks võitnud Odra on tabelis tagantpoolt kolmandal ehk 16. real.