Viie värava päev: hävitustööga said maha Maardu, Kalev ja United (galerii!) (1)

Esiliiga teine voor jätkus täna pärast kahekuist pausi - kummalisel kombel lõi kolmes mängus neljast üks meeskond viis väravat. Vastamisi läksid Maardu Linnameeskond ja FCI Levadia U21, Tartu Tammeka U21 ja Tallinna Kalev ning Nõmme United ja Pärnu Jalgpalliklubi.

• Vaata Liisi Troska galeriid Nõmme United - Pärnu JK mängust siit või artikli alt!

Eelmise hooaja lõpus ka Premium liiga üleminekumänge mänginud, kuid seal Kuressaarele siiski alla jäänud Maardu asus Vladislav Ogorodniku väravast juhtima kümnendal minutil. Veidi enne pooltunni täitumist duubeldas eduseisu kapten Ilja Zelentsov ning loetud minutid hiljem lisas oma esimese värava ka Roman Sobtšenko.

Kui veidi üle tunni oli mängitud, lõi veel mullu Premium liigas Narva Transi eest pallinud Sobtšenko ka oma teise värava. Sellega oli mäng juba kindlalt tehtud, kuid Maardu lisas kaks minutit enne normaalaja täitumist ka viienda - penalti realiseeris Vitali Gussev. Levadia lõpetas kohtumise ka vähemuses, sest vahetult enne penaltit teenis punase kaardi vahetusest sekkunud Andrei Grigorjev.

Kalev läks vanameister Ats Purje ja Alger Džumadili väravate toel poolajapausile 2:0 eduseisus, kuid Egert Naruson vähendas pärast vaheaega kiirelt kaotusseisu ühele väravale. Siiski lõid Ramol Sillamaa, Purje ja Markus Vaherna viimase paarikümne minutiga veel igaüks ühe värava ning Kalev sõidab Tallinnasse tagasi kolme võidupunktiga.

Kohtumine Nõmme ja PJK vahel kujunes täielikult Robi Saarma peoks - mullu üle poole hooajast vigastuse tõttu vahele jätnud 19-aastane ründemängija avas skoori juba neljandal minutil ning lisas teise värava veidi pärast pooltunni möödumist. Seejärel lõi Henri Leoke seisuks juba 3:0.

Teise poolaja esimese kolmandiku möödumise eel lõi Saarma aga kahe minutiga veel kaks väravat ning kindlustas sellega Unitedile purustava 5:0 võidu. Nelja löödud väravaga tõusis ta hetkel ka Esiliiga parimaks väravakütiks.