Viimasel hetkel jõud ühendanud Vaprusel ja Tulevikul materjali jagub, ent sellest on vaja veel vormida oma nägu (0)

Mullu rivaalitsenud Vaprus ja Tulevik ühendasid jõud. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Pärnu JK Vaprus ja Viljandi JK Tulevik on otsustanud panna leivad ühte kappi ehk et tänavu võistleb naiste Meistriliigas uutmoodi Ühendnaiskond. Millise satsiga tegemist võiks olla, kui mitmed põhitegijad on klubidest lahkunud?

Juba eelmise hooaja lõpusirgel paistis, et nii Vaprusel kui Tulevikul on omi raskusi. Kui hooaega soliidselt alustanud pärnakad olid sügisel raskustes punktide võtmisega ning sekka sattus ka suureskoorilisi kaotusi, siis Tuleviku masinavärk ei hakanud üldse korralikult tööle. Tasuks kõigest viis silma, mis viis kõrgliigast langemiseni.

Nii valmistuski Tulevik tegelikkuses Esiliigas mängimiseks kuniks kõigest nädalad enne hooaja algust saabus suvepealinnast ettepanek panna võistkonnad kokku. Põhjuseks koosseisuprobleemid Vapruses, sest kahe hooaja vahel lahkus võistkonnast arvukalt võtmemängijaid. Sealjuures liikusid jutud, et ilma liitumiseta taandunuks kõrgseltskonnas ka pärnakad.

"See on üks põhjus, miks ühendnaiskond loodi, et jõud ühendada," rääkis Vaprus ja Tulevik Ühendnaiskonna värske peatreener Karl Pajula Soccernet.ee-le. "Aga kindlasti ma ei näe selles mingisugust traagikat. Meil on olemas väga sügav võistkond, väga palju mängijaid, võrdse tasemega mängijaid. See annab uutele ja noortele mängijatele võimaluse."

Suuri küsimusi on jagunud, vastuseid ehk pisut vähem

Uue hooaja eel võistkonna kapteniks valitud noormängija Jane Mirjam selgitas, et teatavad ohumärgid olid õhus juba kuude eest. "Trennidest oli mingil määral näha, kes on asja juures tõsisemalt ja kes mitte. Ikka on kahju, et osad mängijad ära läksid või lõpetasid, aga samas on nende otsused mõistetavad," sõnas ta, viidates nii klubi vahetanud Kristina Bannikova, Gerli Israeli kui ka Trinity Õismetsa lahkumistele, endine kapten Laura Usta astus vutimaailmast sootuks välja. Tuleviku poolelt on Saku Sportingusse liikunud kaitsja Sandra Liir.

U17 koondiseski möllav 16-aastane Mirjam tunnistas, et suures tuhinas mõlkusid ka tema peas mõtted, et ehk peaks mujale kiikama. "Teadsin, et tahan ikkagi kõrgemal tasemel edasi mängida - see on ilmselt ka koondise suhtes mõttekam. Aga siis 2-3 nädalat tagasi saime teada, et hakkame koos Viljandiga mängima. Ja muidugi esindaksin pigem oma kodulinna värve," kinnitas ta.

Muidu Tulevikku tüürinud Sergei Vassiljev jätkab abitreenerina. Foto: Jana Pipar

Ka Pajula kinnitas, et segadust on jagunud. "Meil on olnud väga palju väljakutseid hooaja ettevalmistusel. Ühest küljest see, et Viljandi Tulevik sai paar nädalat tagasi alles teada, et nad peavad hakkama valmistuma Meistriliigaks. Ka Vapruse poole pealt oli meil palju küsimusi - mis mängijad meil täpselt on, kui palju mängijaid meil on, kes on uus treener ja millal ta alustab," lahkas Pajula.

"Kokkuvõttes tuli see variant väga õigel hetkel ja on mõlemale poolele väga kasulik. Nüüd on tekkinud mingitviisi rahu ja selgus, mis on pingeid natukene maha võtnud. Saame selle toel edasisi plaane teha ja edasi liikuda," lisas 25-aastane peatreener.

Pajula selgitas, et senised kõnelused Tulevikuga on möödunud pigem libedalt ning peamised rollid - kuidas töötavad kolm treenerit - jaotatud. Nii jäid peatreenerikohustused justnimelt Pajulale, keda abistavad Tuleviku poolelt Sergei Vassiljev ning aastaid Vapruses töötanud väravavahtide treener Ruslan Mironov.

"Kuna kõik muutused-uudised on tulnud väga viimasel hetkel, siis on meil viimased nädalad olnud väga töökad ja kiired," rääkis Pajula. "Asja teeb lihtsamaks see, et pigem on meil klubides sarnased vaated. Kõik jutuajamised on pigem hõlpsalt läinud, vasturääkivusi pole olnud. Nüüd, kui ootused paigas, on töö samuti lihtsam."

Igasuguste asjatamiste taustal on Pajula saanud uut ametit täiel rinnal nautida vaid ehk nädalakese. Mirjam selgitas, et Anastasija Štšerbatšeniast vabaks jäänud kohta täitis märtsi algusest Mironov, viimastes 2-3 trennis on näpunäideid saadud juba Pajulalt. "Praegu on pigem nii, et tema õpib meid tundma ja vastupidi," lisas pallur.

Ruslan Mironov jätkab väravavahtide treenerina. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Kahe liidetud võistkonna ühiseid treeninguid planeeritakse kord nädalas, kuid seni pole süsteem veel tööle hakanud. "Suuresti hakkame seda vaatama jooksvalt, kuidas võimalik on. Eesmärk on nii, et teeme kolm treeningut nädalas, üks nendest on siis ühistrenn," selgitas Pajula, kes lisas, et kui võistkonnad viibivad oma kodulinnades, tehakse trenne samasugustest eesmärkidest lähtuvalt.

Esimeseks eesmärgiks on leida oma nägu

Uue hooaja eel on Vaprus ja Tulevik saanud kokku vaid korra ning pidanud maha sõprusmängu poistega. Sellest mängust on nii Pajulal kui Mirjamil sees hea emotsioon. "Ma ei arvanud, et kokkumäng nii hea on ja üleüldse nii hästi läheb. Muidugi kuna see oli ainult üks mäng, siis on vara midagi ära sõnuda. Esimene emotsioon on igatahes väga hea," rääkis kapten.

Pajula sõnul polnud esimesel kohtumisel arugi saada, et tegelikult on koos kaks eraldi võistkonda. "Kogu see motiveeritud ja õhkkond, mis võistkonnas oli, oli väga positiivne. Ei olnud mingisugust hõõrdumist, kõik oli ühtne kohe algusest peale. See kandus ka platsile - üksteist toetati ja julgustati," lisas ta.

Nii on Vaprusest ja Tulevikust loodud Ühendnaiskonna esmane eesmärk õppida üksteist korralikult tundma ja sellest lähtuvalt edasi toimetada. "Meie esimeseks eesmärgiks on leida ühine mõtteviis, oma mäng, isegi oma algkoosseis - kuhu meie mängijad sobivad. Meil on natuke aega vaja, aga ma olen täiesti kindel, et oleme konkurentsivõimelised," sõnas Pajula.

"Kindlasti, kuna meie võistkond on väga-väga noor, siis keskendume sellele, kuidas areneda ja kuidas püüda vähemalt mängida enda mängu," jätkas võistkonna peatreener. "Tulemusliku poole pealt otsest eesmärki polegi välja toonud. Kindlasti püüame ja lähme iga mängu võitma ja võimalikult head tulemust võtma. Eks siis hooaja lõpus ole näha, kui palju punkte ja mis koha see kokkuvõttes annab. See ei ole miski, millele me sel hooajal otseselt keskendume."

Vaadates üldisemalt liigale otsa, siis rääkis Pajula, et rolli võiksid mängida vangerdused naiskondades. "See hooaeg on olnud hästi palju muutuseid ja üleminekuid võistkondades. Usun, et sel hooajal tuleb palju ettearvamatust," sõnas ta. "Meie eesmärk on kindlasti kõigile väljakutset pakkuda. Pakun, et Põlva ja Viimsiga oleme ehk võrdsed. Aga ma ei näe, miks me ei võiks ka teistelt klubidelt punkte võtta."

Kuigi mitmed olulised mängijad on lahkunud, siis Pärnu Rannastaadion saab ka tänavu naiste Meistriliiga võistkonda võõrustada. Foto: Brit Maria Tael

Mirjami sõnul võiks Ühendnaiskond mängida sääraselt, et tabeli tükitamisega jäädakse esimesse otsa. "Arvestades seda mängu, mis meil poiste vastu oli, ja kuna mängisime Tammekaga ka Taliturniiril, siis ütleksin, et me suudaks nendega konkureerida. Muidugi hooaeg on pikem, kui muidu on olnud, aga arvan, et võime midagi teha küll siin. Ei ole, et hakkame üleminekumänge mängima, pigem selline 5.-6. koht," käis kapten välja.

Isiklikul tasandil sihib ründava suunitlusega poolkaitsja kindlat punkti. "Väravate poolelt - 10 väravat - aga see pole põhiline eesmärk. Pigem tahan jõuda sellise järjepidevuseni, et ei oleks nii, et üks on mäng on mu elu parim ja järgmisel ei saa palli isegi omaks. Tahan, et neid häide mänge oleks rohkem kui halvemaid," selgitas noor pallur.

Samal ajal tuleb kanda ka kaptenirolli, mis annab hooajale teistsuguse maigu juurde. "See on tõeline au ja uhkus. Muidugi lootsin, et saan kapteniks, aga natuke ootamatu, et see nii vara juhtus," rääkis Mirjam. "Eks mingisugune pinge on peale tulnud, et pean olema eeskujuks ja kõike ilusti tegema - mitte, et enne poleks see mu eesmärk olnud. Aga ega minu ülesanded eriti ei muutu, pean tiimi toetama ja noortele eeskujuks olema."

Uutmoodi aastale on Pajula seadnud ikkagi võistkonnast lähtuvad sihid. "Minu eesmärk ongi see, et meie naiskonnal tekiks mingisugune nägu. Et meil oleks kindel plaan, mida kõik ühtemoodi mõistaksid ja sellesse uskuksid," loodab peatreener.

Ta jätkas: "Minu jaoks on tegemist uue kogemusega, aga õnneks on mu kõrval kaks väga kogenud treenerit, kes tunnevad naiste jalgpalli väga hästi. See on väga huvitav väljakutse ja ma olen kindlasti põnevil!"

Foto: Liisi Troska / jalgpall.eeNaiskonna staar - Jane Mirjam

16-aastane Jane Mirjam on naiste Meistriliiga noorim kapten. Samas on 2021. aastal oma esimesed kõrgliigamängud pidanud Mirjamil juba arvestatav pagas: 25 mängu ning kuus väravat, sekka ka 22 matši U17 koondises. Nii on noor Vapruse pallur jõudnud juba jätta naiste jalgpalli märkimisväärse jälje.

"Jane on küll väga noor, aga temas on olulised liidriomadused. Ta on julge, samas ka väga tark ning hea vaistuga mängija. Ta on kindlasti väga hea liider," kinnitas Pajula.

Tähtsa rolli kõrval on Mirjam kindlasti ka üks Ühendnaiskonna silmapaistvamaid mängijaid. Tema jõulisus, kiirus ja võitlejahing annavad ründefaasis vajalikke lisakäike juurde. Koos Anna-Liisa Joandi ja Teisi Toomsaluga (keda vaevab hetkel põlvevigastus) on Ühendnaiskonna kahurvägi nooruslik, samas ülimalt ambitsioonikas.

Foto: Liisi Troska / jalgpall.eeKellel silma peal hoida? Merit Lelov

Kõigest 14-aastane Merit Lelov võiks suure tõenäosusega ära täita Ühendnaiskonna esiväravavahi kindad. Varasemalt pole noor puurivaht noorteklassidest pääsenud just oma ea tõttu, mis tähendab, et tänavune hooaeg saab olema tõeliselt põnev proovikivi.

"Ta on väga-väga andekas väravavaht ja ta on teinud väga suure arengu," kiitis Mirjam. "Kui ma peale löön ja mõtlen juba, et oh jess, pall on ristnurgas, siis ta hüppab ja võtab selle lihtsalt ära. Ta on väga-väga hea!"

Mirjam tõi esile ka pärnakate poolkaitsjat Mariette Leherood. "Ta on taaskord teinud hüppelise arengu. Ta on ka väga eeskujulik mängija - alati trennides kohal," rääkis ta.

Pärnu JK Vaprus ja Viljandi JK Tulevik Ühendnaiskond
Peatreener: Karl Pajula
Abitreener: Sergei Vassiljev
Väravavahtide treener: Ruslan Mironov
Füsioterapeut: Leila Ilisson
Kapten: Jane Mirjam
Eelarve: 1 miljon eurot (kogu klubi)
Duubelvõistkond: -
Koduväljakud: Pärnu Rannastaadion / Pärnu Rehepapi kunstmuruväljak / Viljandi Männimäe Jalgpallihall
Naiskonna värvid: kollane ja must
Kodulehtvaprus.ee
Esimene mäng: 1. aprillil kell 16.00 vs. Saku Sporting (Viljandi Männimäe Jalgpallihallis)
Esimene Soccernet.ee telemäng: 18. juunil kell 12.00 vs. JK Tallinna Kalev (Pärnu Rannastaadionil)

Koosseis:

Väravavahid: Jaanika Järve, Merit Lelov, Reti Talts.
Kaitsjad: Marve Bessmertnõi, Karina-Mirtel Dervojed, Anett Joandi, Arnika Ojala, Katarina Põldur, Liisa Ratas, Maria Soll.
Poolkaitsjad: Alina Bilokon, Kristiin Elmat, Rebeka Nora Jürgens, Raheli Jürgenson, Maive Jürmann, Elis Krais, Mariette Leheroo, Kerli Linder, Jane Mirjam, Helena Pallon, Teisi Toomsalu, Teele Vespere, Merle Viidebaum, Hanna-Leen Üpraus.
Ründajad: Anna-Liisa Joandi, Janne Roosme, Loora Treilop.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
TIPNERI KARIKAFINAAL
Luup peale | Kiirrong vahetas veerandtunniga värvi. Levadia uskumatu tagasitulek tõi neile karika ja jättis Paidele õudusunenäod  (galeriid!)
FINAAL BILBAOS
Luup peale | Barcelona superstaarid tagasid, et palverännak Bilbaosse õnnestus!
NAISTE KARIKAFINAAL
Luup peale | Tabasalu 12. mängija tegi finaalist finaali! Aga karika kergitas taas Flora
MANCHESTER ON PUNANE
Memo | Manchester on punane! Unitedi noored mängumehed panid finaalis City tuttu
VÄLISMAA
EESTLASED VÕÕRSIL
JUTTE KAUGELT MAALT
Intervjuu | Anne Rei: väljamüüdud staadion ja superstaarid väljakul – naiste Meistrite liiga finaal on nüüd suur finaal!
Videokohtunik | Ühe penalti Tammeka sai, aga teisest jäeti ekslikult ilma
KES KUHU?
Suur ülevaade | Burnleyst Bayernisse! Hull tõmme püsib õhus, aga Chelsea ja Manchester Unitedi mure on veel suurem
EESTLANE IIRIMAAL
JUTTU JAGUB!
LANG 200
Tanel Langi teekond 200. mänguni: 180-kraadised pöörded testisid ihu ja vaimu, kuid verstapost oli mõeldud püstitamiseks!
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
14
10
3
1
34:6
33
2.
Nõmme Kalju FC
12
8
3
1
27:11
27
3.
Paide Linnameeskond
14
8
1
5
21:14
25
4.
Tallinna FC Flora
14
7
4
3
25:17
25
5.
JK Tallinna Kalev
14
4
4
6
16:22
16
6.
Tartu JK Tammeka
12
3
4
5
14:15
13
7.
Pärnu JK Vaprus
12
3
3
6
11:19
12
8.
FC Kuressaare
12
3
3
6
16:26
12
9.
JK Narva Trans
12
2
3
7
12:31
9
10.
FC Nõmme United
12
1
2
9
6:21
5
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
33
Nõmme Kalju FC
27
Paide Linnameeskond
25
Tallinna FC Flora
25
JK Tallinna Kalev
16
Tartu JK Tammeka
13
Pärnu JK Vaprus
12
FC Kuressaare
12
JK Narva Trans
9
FC Nõmme United
5
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!