Viljandi saatis piirlinnas pärnakad relegatsioonile veelgi lähedamale (4)

Viljandi Tuleviku võimas hoog jätkus Premium liiga 22. voorus, kui võõrsil alistati Narva Trans 2:1. Ühtlasi jätkus Transi jaoks viimaste kuude kohutav seeria.

Viljandi tuli mängule kahe ülimagusa võidu pealt - Premium liigas alistati nädal tagasi Levadia 1:0, karikasarjas sama skooriga Tartu Tammeka. See-eest Trans oli viimasest kuuest mängust kaotanud koguni viis.

Mäng algas Kreenholmi staadionil 88 pealtvaataja ees ülirahulikult. Enne avapoolaja viimast minutit olid ainsad kaks head võimalust ühe minuti sees Narva Transil. 14. minutil oli Viljandi kaitsja lähedal omaväravale, kuid Karl-Romet Nõmm suutis palli ristnurgast tõrjuda. Järgnenud nurgalöök läks värava eest läbi ja Tanel Tambergil jäi pallini ulatumisest puudu loetud sentimeetrid.

45. minutil teenis Viljandi nurgalöögi. Kuigi sellest midagi ei sündinud, siis Tuleviku kaitsjate pika palli järel eksis Transi kaitsja klaarimisel ning Sander Post saatis vasaku jalaga palli tagumise posti põrkest väravasse.

Teist poolaega alustas Trans korraliku survega, kuid õnnetust olukorrast jäädi hoopis ise kahe väravaga kaotusseisu. 55. minutil suunas Gerdo Juhkami madala tsenderduse Irie ligikaudu 20 meetri pealt Artur Kotenko seljataha. Narvakate olukord läks veelgi täbaramaks kaks minutit hiljem, kui punase kaardi sai Igor Ovsjannikov.

76. minutil sai Trans lootuse punkte teenida tagasi. Oskar Berggren võttis Ilja Ferapontovi kastis maha ja järgnenud penalti realiseeris Dmitri Kovb.

Rohkemaks Adiam Kuzjajevi hoolealused võimelised polnud ning lisaminutitel oli Herolil hoopis hea võimalus viljandlaste kolmas värav lüüa. Artur Kotenko vastas sellele aga hea tõrjega.

Tabelis suurendas Viljandi vahet viimasel kohal oleva Pärnu Vaprusega juba kaheksale punktile. Koht kõrgemal olevast Paidest lahutab neid vaid punkt. Trans on endiselt viiendal positsioonil, kuid nii Tammeka kui ka Sillamäe Kalev on neile kuklasse hingamas.

Mängu parim - Sander Post

Eesti kõrgliiga legend mängis täna küll keskkaitses, aga lisaks suurepärasele tööle enda värava kaitsmisel näitas ta ka oma oskusi ründajana, realiseerides esimese poolaja lõpus ilusti endale tekkinud olukorra.