Abramovitš pani klubi müüki, Werner kerkis kangelaseks ja saatis Chelsea veerandfinaali (3)

Roman Abramovitš. Foto: Scanpix / Ben Stansall / AFP

Londoni Chelsea flirtis Inglismaa karikasarjas krahhiga, kui kaheksandikfinaalis jäädi kaks korda esiliigaklubi Luton Towni vastu kaotusseisu, aga saadi lõpuks 3:2 võit. Chelsea kangelaseks kerkis kolmes väravas osaline olnud Timo Werner.

Koduväljakul mänginud Luton haaras juba teisel minutil juhtohjad, kui nurgalöögi olukorras säras täpse löögiga Reece Burke. Chelsea viigistas avapoolaja keskpaigas, kui Werneri söödust sahistas Saul Niguez, aga vaheajale mindi siiski võõrustajate eduseisus, sest Harry Cornick realiseeris mõned minutid enne poolajavilet üks-üks olukorra Kepa Arrizabalaga vastu.

Chelseas taastas viigiseisu 68. minutil, kui Ruben Loftus-Cheek leidis oivalise sööduga Werneri, kes oli Lutoni karistusalasse jooksnud Werneri ja realiseeris kindlalt. Kümme minutit hiljem tegi Werner eeltöö Chelsea võiduväravale, kui andis mõõdetud söödu Romelu Lukakule.

Kui Chelsea oleks karikasarjas konkurentsist langenud, siis oleks kaks šokkuudist samale päevale sattunud, sest Londoni suurklubi omanik Roman Abramovitš andis teada, et plaanib klubi maha müüa. "Nagu olen ka varem öelnud, siis olen alati otsuseid teinud klubi huvidest lähtuvalt. Seetõttu olen praeguses olukorras otsustanud klubi maha müüa, kuid usun, et see on nii klubi, fännide, töötajate kui ka toetajate huvides," lausus Abramovitš pressiteate vahendusel.

Ta lisas: "Klubi müük ei toimu kiirkorras, vaid nõuetekohase menetluse alusel. Ma ei nõua laenu (BBC andmetel enam kui 1,5 miljardit naela - toim.) tagasimaksmist. See pole minu jaoks kunagi äri või raha olnud, vaid puhas kirg jalgpalli ja klubi vastu. Lisaks olen andnud oma meeskonnale ülesandeks asutada heategevuslik sihtasutus, kuhu kogu müügist saadav tulu annetatakse. See on mõeldud Ukraina sõja ohvritele."

Inglismaa karikasarjas pääsesid järgmisesse ringi ka Southampton ja Liverpool. Southampton oli kodus 3:1 parem West Ham Unitedist ja Liverpool sai kodus Takumi Minamino kahest väravast 2:1 jagu Norwich Cityst. Tänaseks on selgunud kuus veerandfinalisti (Manchester City, Crystal Palace, Middesbrough, Chelsea, Southampton, Liverpool). Ülejäänud kaks selguvad mängudest Everton - Boreham Wood ja Nottingham Forest - Huddersfield Town.

Luton Town - Londoni Chelsea 2:3 (2:1)
2. Reece Burke, 40. Harry Cornick - 27. Saul Niguez, 68. Timo Werner, 78. Romelu Lukaku

Southampton - West Ham United 3:1 (1:0)
31. Romain Perraud, 69. pen. James Ward-Prowse, 90+5. Armando Broja - 60. Michail Antonio

Liverpool - Norwich City 2:1 (2:0)