City jäi kahe väravaga kaotusseisu ning tuli seejärel mängu tagasi, aga säilitas viimaseks vooruks ikkagi põnevuse (0)

Jack Grealish tõi City küll mängu tagasi, kuid viigist enamat tiitlisoosik ei suutnud. Foto: Scanpix / Daniel Hambury / EPA

Kui Manchester City alistanuks tänases Premier League'i kohtumises West Ham Unitedi, muutnuks nad Liverpooli tiitlilootused õhkõrnadeks. Paraku nad seda aga ei suutnud - mäng lõppes 2:2 viigiga.

Ehkki kohtumine algas City domineerimise tähe all, nõelas 24. minutil hoopis West Ham. Jarrod Bowen sai kaitseliini taha püstsöödu, mängis palli Edersonist mööda ning kõmmutas mänguvahendi paremasse nurka.

Avapoolaja viimasel minutil saabus duubel kaks - Bowen mängiti taas liini taha vabaks. Sedapuhku otsustas 25-aastane inglane kiirema lahenduse kasuks ning rammis palli karistusala joonelt paremasse alanurka, tehes seisuks juba 2:0 ning muutes manchesterlaste meele veelgi mõrumaks.

City tuli teisele poolajale vastu aga selgelt elavnenuna ning 49. minutil pani tiitlinõudleja ka ise võrgu sahisema. Standardolukorra järel ei suutnud West Ham palli karistusalast minema klaarida ning Jack Grealish vajutas mänguvahendi karistusala joonelt maapõrkega lati alla.

Möödus 20 minutit ning külalised jõudsid ka viigini. Riyad Mahrez andis karistuslöögist palli esiposti lähistele ning Vladimir Coufal koksas selle sealt peaga omaväravasse. City oli mängus tagasi ning asus võiduväravat jahtima.

86. minutil avanes neil selleni jõudmiseks hiilgav võimalus. Gabriel Jesusil tõmmati karistusalas jalad alt ning Anthony Taylor määras videokohtunikuga konsulteerimise järel penalti. Paraku katse ebaõnnestus: Mahrezi löök ei olnud küll teps mitte kehv, kuid Lukasz Fabianski sirutas hästi ning tõi palli lööja poolt vaadatuna parempoolsest nurgast välja. Kolmanda tabamuseni kumbki meeskond ei jõudnudki ning mäng lõppes 2:2 viigiga.

City edestas matši eel Liverpooli kolme punktiga ning kui nad suutnuks West Hami alistada, olnuks Liverpooli lootused juba ülimalt teoreetilised. Nimelt on City väravate vahe näitaja +72 ning Liverpoolil +65, mis tähendab, et meistritiitli hankimiseks pidanuks punasärgid seitsmeväravalise vahe ühel või teisel moel tagasi tegema. Kuivõrd viimases voorus madistab City Aston Villaga, polnuks tõenäoliselt ka sealt suuremat abi loota.

City viik jätab Liverpooli lootused aga ellu. Punasärkidel on jäänud pidada kaks liigamängu - Southamptoni ja Wolverhamptoniga - ning Cityst möödumiseks peavad nad igal juhul mõlemad võitma (kui jätta kõrvale ühe suure võidu teenimise ja teise mängu viigistamise võimalus, sest võrdsete punktide korral on hetkel edu ikkagi Manchesteri helesinise meeskonna käes). Lisaks peab Liverpool lootma, et City ei suuda viimases voorus tabelikeskmik Aston Villa vastu enamat viigist.