MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EESTI MEESTE KOONDIS
Link kopeeritud

Eesti parim Norra vastu – hüpanud, blokeerinud ja posti põrutanud Maksim Paskotši

Link kopeeritud
Soccernet.ee
Soccernet.ee

Maksim Paskotši. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Eesti meeste koondis kaotas MM-valikmängus Norrale 0:1. Soccernet.ee toimetus valis kohtumise säravaimaks eestlaseks keskkaitsja Maksim Paskotši, kes ei kohkunud mitte ühegi väljakutse ees.

Eesti koondis mängis norrakatega kohati kui täiesti võrdne võrdsega. Palli vallati 40% ajast (Norra 60% vastu), mis viisid ühtekokku 20 rünnakuni. Sealt leiti kaks väravaraamidele läinud pealelööki, samal ajal kui pisut rohkem ehitanud Norra suunas palli väravale kolmel puhul.

Neist üks üritus sai määravaks. 62. minutil pääsesid norrakad kontrarünnakusse, mille tagajärjel lõi Erling Haaland palli läbi blokeerima jõudnud Karl Jakob Heina ja Maksim Paskotši latti ning seejärel võrku.

Soccernet.ee toimetuse hinded:

Karl Jakob Hein – 7. Alustas 14. minutil rutiinse püüdmisega ning ega tema tööpäev eriti karmimaks ei kujunenudki. Avapoolaja lõpus seisis tõsisemalt silmitsi Haalandiga, kuid superstaari torust tuli päris raamide keskele läinud pall. Käis enesekindlalt korjamas ka tsenderdusi – neid tuli nii äärtelt kui teravamalt värava peale – kõik langesid Heina saagiks.

On palliga enesekindel ja praaki sisse ei lase. Mängu avamise osas tundub väljakut varasemast veel paremini nägevat: tajub hästi, millal on ruumi mängida lühikesega ja millal tasuks pall võitluse peale lüüa. Värava olukorras pole suurt midagi ette heita, sest ründajad – vastasleeri kaks kõige ohtlikumat kuju – tulid niigi kahekesi, aga ikka oli Eesti lähedal pigistamaks olukorrast maksimumi. 60. minutil võttis meeskonnale vajaliku hetke hinge tõmmata, kui istus maha ja palus puusanukile külma spreitada.

Heina tohterduspausiga sai terve meeskond korraks aja maha võtta. Foto: Brit Maria Tael

Michael Schjönning-Larsen – 7. Avapoolajal kogus justkui alles hoogu ning tegi ära kõik, mida oli vaja teha. Kaitsefaasis oli sel korral natuke julgem ja jõulisem, ka näitas mitmel puhul, et on saanud põrke ja peaga klaarimise osa paremaks. 11. minutil tegi supertaklamise, suutis jala sirutada vahele ka paaris teises momendis. Teiseks poolajaks oli sooja täielikult sisse saanud ja hakkas huugama: triblas mitu korda vastastest kui torbikutest mööda ning leidis siis hea jätku kaaslastele. Mängu üleminutitel lasi suurepärase tsenderduse tagumisse posti, millest Alex Matthias Tamm oleks peaaegu skoorinud. Meeldivalt nahaalne esitus, ei peida end platsil ära – olgu tegemist kaitse- või ründefaasiga.

Eesti parim Maksim Paskotši – 8. Kaheksandal minutil näppas Haalandi eest palli ning sellega seadis kogu matšiks kammertooni. Klaaris vastase esimese nurgalöögi peaga, siis pani otsa blokke ja vaheltlõikeid. Teise poolaja keskel kerkis Haalandiga koos õhku ja põrutas palli kui murevabalt minema. Iga õnnestumine toitis järgmist ning näis, nagu Paskotšit ei takista miski. Kui siis ainult väravapost, mida ta 73. minutil kauglöögist ja sellele tulnud rikošetist tabas. Enne seda oli ta löögile pääsenud ka peaga.

Uskumatult enesekindel ka oma karistusalas surve all palli vallates. Üleasted, kehapetted ja muud konksud – polnud palju teha ka rahvale. Ei kartnud võtta vastu riskantseid otsuseid, mis tasusid end ära. Kui seda õnnetut väravat poleks tulnud – kus Paskotši tegi kõik endast oleneva –, võiks rahus ka "9" panna. Võimas, mis sisu ja mootor selles mehes on. Äkki Real Madrid helistabki?

Märten Kuusk – 7. Blokikuningas, kes alutas 15. minutil Martin Ödegaardi vastu. Viskus veel mitu korda otsustavalt vahele, korra suurepärase libistamisega, siis kehastus kindlaks seinaks. Kuigi ei tundu keha poolest teab mis jõuline mängija, siis ei jäänud duellides kuidagi kätta. Palliga mängus polnud nii otsustav kui keskkaitsepartner Paskotši, aga ehk polnud see ka tema otsene ülesanne. Jääb kripeldama tegutsemine väravaolukorras, kus Kuusk oleks saanud võtta vea ja hoida kontrarünnaku ära. Teisalt oli ta seejärel ainus, kes lõpuni välja jooksis, aga napilt jäi sekkumisest puudu.

Joseph Saliste – 7. Mängu algfaasis tegi ühe banaan-klaarimise, lüües palli parema jalaga rohkem kõrgusesse kui kaugusesse. Sellest sai peagi möödanik, sest juba 16. minutil toksas palli karistusalas trikitada üritanud Haalandi eest minema. Püsis Alexander Sörlothi küljes kinni kui terjer. Kohati riski piiri peal, aga tunnetas hästi, kui kaugele minna tohib. 27. minutil lasi Sörlothi küll pahasti jooksu, ent Saliste õnneks sai norrakate lõpplahendus kehv.

Kõik mehed panid justkui üle oma võimete, aga eriti just Saliste, kui mõelda igapäevasele tasemele. Näitas taas head tööraadiust, võitles pikemakasvuliste norrakate vastu julgelt ning jätkas rünnakutele isukalt kaasa tõusmist. Ei rabistanud, vaid leidis üsna häid loogilisi lahendusi ning jõudis korduvalt vastase karistusala servale. Kahtlemata Saliste parim mäng koondisetasemel.

Saliste või hoopis mõni terjer? Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Kevor Palumets – 6. Oli kogu aeg olemas ning proovis kaitseliini kaitsta kui oma elu hinnaga. Kohati jäi vastasest liiga kaugele ja ei osanud sekkumiseks õiget hetke valida, siis pani maha sellise spagaadi, et hoia ja keela. Oma pikkade jalgade ja hea mängutunnetusega suutis mitu korda teha vaheltlõikeid, mille järel jättis palli enesekindlalt oma jala juurde ja dikteeris uue rünnaku kiirust. 25. minutil pani Rauno Sappinenile 1 vs. 1 jooksu peale suurepärase palli, veel mitu korda langetas sarnase õige otsuse, kaasas kõrge kvaliteet. 32. minutil jäi väravaesises õhuduellis kaotajaks, ka oli üks neist, kes võinuks väravale eelnenud kontrarünnaku maha raiuda. Kokkuvõttes väga liikuv, proaktiivne ja kohusetundlik esitus, aga õnnestumised vaheldusid mitte nii õnnestunud olukordadega.

Mattias Käit – 5. Jäi enda kohta nähtamatuks, aga ju oli asi nii ebatavalises positsioonis kui reielihasesse kogunenud pinges. Tegi koos meeskonnaga musta tööd ning ansamblist välja ei langenud. Mõnel üksikul korral osales palliga mängus ning tegi seda pigem veatult, samas sügavat märki maha jätmata.

Rocco Robert Shein – 6. Esimese kümne minutiga tekitas mulje, et see saab olema sajaprotsendiliselt tema mäng. Tegi kohe alguses mitu mänglevat ning hea kiirusega tõusu läbi keskvälja, sinna sekka lisas ühe kannatliku vaheltlõike. Kui aga Norra haaras keskvälja üle selgema kontrolli, siis võeti mängulusti ära ka Sheinilt. Tema selgeks trumbiks on palli valdamine kitsas alas, kuid kohati on vaja juurde kruttida järgneva söödu täpsuses ja tugevuses. Ühes aknas kaks täismängu viitavad selgelt, et tegutseb treeneritetiimi hinnangul positiivselt ning sellele vastu vaidlemiseks piisavat materjali ei jagu. Oli pidevalt pildis ning jaksu jagus. Mängu lõpus, kui Eesti surve oli tugev, oleks soovinud näha ehk mõnda ohtlikku kauglööki või muud otsustavat laadi lahendust.

Patrik Kristal – 7. Alustas mängu tugevalt ning möllas ilma igasuguse aukartuseta. Esimestel minutitel libistas palli eest Julian Ryersonilt, 19. minuti kiirrünnakut hoidis elus oivalise pausiga ning lõpetas hea pöörde ja tubli pealelöögiga. Ilma pallita oli tal ilmselgelt nii füüsiliste vastastega raske, aga võttis maksimumi ja teenis teise poolaja alguses julgelt duelli minnes vastasele kollase kaardi.

Kristal mitte lihtsalt ei mänginud hästi, vaid kutsus ka rahvast veel rohkem kaasa elama. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Norra värava eel oli hästi rünnakul kaasas, kui leidis endale vastase karistusalas söödu saamiseks ruumi ning mängis palli teravalt värava eest läbi. 74. minutil mängis läbisööduga löögile Rauno Sappineni. Tõeline rahvamees, kes kutsus publikut veel energilisemalt kaasa elama ning sütitas sellega kindlasti ka omasid. Mängida 17-aastaselt enesekindlalt Euroopa hetke ühe kuumima koondise vastu on hämmastav saavutus. 

Vlasi Sinjavski – 6. Esimesel poolajal jäid silma mitu apsu, kui ei suutnud palli jala juurde võtta ning sellega midagi kavalat edasi teha. Eks märg väljak ja teinekord ootamatu põrge tegid ka oma töö. Siis jällegi otsustas kavalate valikute kasuks, kui näiteks 3. minutil saatis Sheini suurepärase kannasööduga spurtima või 54. minutil nõksutas end vasakult äärelt sisse ja põrutas palli latti. Meie aja Tarmo Kink – kohati ajab oma jäärapäisusega jubedalt närvi, aga siis teeb mingi sellise sähvaka, et annad kõik andeks. Kokkuvõttes väsimatu tööloom, aga ka tema hingele jääb patt, et ei suutnud Norrale värava toonud kontrarünnakut maha võtta.

Rauno Sappinen – 6. Tipuründaja ja selline vastane – ootuspäraselt tuli teha palju musta tööd ja võidelda pikakasvuliste kaitsjate vastu. Kohati oli väga hea target ja suutis palli säilitada, siis panid sageli kahekesi peale tulnud vastased oma rammu maksma. Tundus, et nautis võitlust ja maadlust väga, isegi kui huul lõhki ja hammas välja löödi. Võttis 54. minutil õigustatult kollase pärast seda, kui Shein ja Palumets ei suutnud vastast ise nullida. 74. minutil sai löögile (üks kahest Eesti raami läinud pealelöögist), kuid karistusala joonelt tulnud pall jäi nõrgaks. 

Martin Miller – 6. Kuidas võtta – sellisesse mängu sekkumine võib olla ühest küljest ülikeeruline, sest ülejäänud meeskond on seadnud lati ülikõrgele, samas oli mängijatelt ja publikult tulnud energia tase ülikõrge ja -toetav. Miller oli algusest peale mängus sees, töötas hästi üles-alla. Enne Norra väravat olnud rünnaku võtmemees, kes leidis ka muudel hetkedel pigem kvaliteetseid lahendusi. Natuke valusalt on meeles üks pehme sööt viimasel kolmandikul, mis suretas hea rünnaku. Paraku tuleb ka nentida, et ta pole mingisugune suur õhuduellide mees. Kindlasti pakkus palju rohkem kui alustajaks olnud Käit.

Miller sekkus Käidi kohale teiseks poolajaks. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Robi Saarma, Alex Matthias Tamm, Henri Anier ja Markus Poom – mängisid hinde teenimiseks liiga vähe. Küll aga säras Tamm 90+4. minuti äreva pealelöögiga ning ka Anier segas vastaskaitsjaid endale omaselt. Saarma tööks oli lasta häid tsenderdusi – midagi nagu tuli, aga ei tulnud ka. Ehk võinuks see kolmikvahetus pisut varem tulla?!

Eesti koondis – 7. Kui ilusad kaotused on olemas, siis see oli see. Kui välja arvata üks õnnetu olukord, mis päädis väravaga, siis muus osas tegi Eesti suurepärase ülimalt distsiplineeritud ja hingestatud esituse. Kuigi värav jäi tulemata, siis oli selle löömiseks mitu-mitu head olukorda. Kas tõesti oli puudu Karol Mets ja äärtel uhasid meie tagasihoidliku Premium liiga kaitsjad? Kergitame kaabut terve koondise ees!

Hinnete skaala: 10 - teiselt planeedilt; 9 - maailmaklass; 8 - hiilgav; 7 - väga hea; 6 - hea; 5 - keskmine; 4 - alla oma taseme; 3 - kehv; 2 - täiesti kohutav; 1 - tuleks kaaluda alavahetust. 

SEOTUD PILDIGALERIID

Fotograaf: Brit Maria Tael

Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael Fotograaf: Brit Maria Tael

Fotograaf: Liisi Troska

Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska

Fotograaf: Andrei Smetana

Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana
klubide mm
Premium liiga
Olulisi uudiseid
object(Poll)#253 (8) { ["poll_id"]=> string(3) "478" ["question"]=> string(37) "Vali VivatBet maikuu parim mängija! " ["order_nr"]=> string(1) "1" ["date_added"]=> string(10) "1749708839" ["vote_count"]=> string(3) "384" ["start_date"]=> string(0) "" ["end_date"]=> string(0) "" ["variant"]=> array(4) { [0]=> object(PollVariant)#256 (6) { ["variant_id"]=> string(4) "2361" ["answer"]=> string(11) "Markus Poom" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "1" ["vote_count"]=> string(3) "116" ["source"]=> string(2) "SN" } [1]=> object(PollVariant)#257 (6) { ["variant_id"]=> string(4) "2362" ["answer"]=> string(14) "Siret Räämet" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "2" ["vote_count"]=> string(2) "71" ["source"]=> string(2) "SN" } [2]=> object(PollVariant)#258 (6) { ["variant_id"]=> string(4) "2363" ["answer"]=> string(13) "Kristjan Kask" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "3" ["vote_count"]=> string(3) "178" ["source"]=> string(2) "SN" } [3]=> object(PollVariant)#259 (6) { ["variant_id"]=> string(4) "2364" ["answer"]=> string(15) "Evert Grünvald" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "4" ["vote_count"]=> string(2) "19" ["source"]=> string(2) "SN" } } }
HÄÄLETUS
Vali VivatBet maikuu parim mängija!
Markus Poom
30%
Siret Räämet
18%
Kristjan Kask
46%
Evert Grünvald
5%
Millised koondised kutsuvad?
Intervjuu
Kommentaar
intervjuud
Eksklusiiv
Koondisest
Kõva lahing
Noored koondislased
Üksinda või ühiselt?
Siht selge!
VIIMASED UUDISED
KÕIK
EESTI
VÄLISMAA
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

POPULAARSEMAD UUDISED
LOETUMAD
KOMMENTEERITUMAD