EM-valiksari: miks mängib Eesti Saksamaaga 21.45, aga Valgevene Hollandiga 19.00? (12)

Holland käis Eestis viis aastat tagasi, Saksamaa viimati 1939. aastal. Foto: Gertrud Alatare (arhiiv)

Eesti rahvuskoondis loositi 2020. aasta Euroopa meistrivõistluste valiksarjas ühte gruppi Saksamaa, Hollandi, Põhja-Iirimaa ja Valgevenega. Kuidas mängude graafik paika sai ja mida toob tulevik?

Sinisärke ootab valiksarjas neli kodumängu - juunis võõrustame Põhja-Iirimaad, septembris Valgevenet ja Hollandit ning oktoobris Saksamaad. Kui põhjaiirlasi ja ilmselt ka valgevenelasi saame võõrustada kell 19.00, siis maailma tippudega mängime vastavalt esmaspäeva ja pühapäeva hilistel õhtutundidel.

Miks see nii on, mida oodata piletimüügist ja millised on võimalused öiseks transpordiks, küsime Eesti Jalgpalli Liidu infojuhilt Mihkel Uibolehelt.

REKLAAM

Sel nädalal tulid müüki EM-valiksarja piletipaketid, mille paketi hind on jäänud taskukohaseks. Kui kodumängude piletid üksikmüüki tulevad, kas hind on sõltumatult mängust sama või maksab tippmeeskondade nägemine rohkem?
Üksikpiletite hinnad - eeldusel, et paketimüügist jääb pileteid üle ja meil on võimalik üksikmüüki teha - on samas kategoorias varasemate aastatega. Näiteks 2014. aastal olid Eesti - Inglismaa EM-valikmängul üksikpiletite hinnad 27 ja 24 eurot, seal kandis on nüüd Saksamaa ja Holland. Põhja-Iirimaa ja Valgevene üksikpiletid on 18 ja 15 euro juures.

Endiselt on lahtine, kas Eesti ja Valgevene mäng toimub reedel, 6. septembril kell 19.00 või 21.45. Millal see selgub ja millest sõltub?
UEFA on sõlminud telelepingud mitme aasta peale ette ja seal on fikseeritud algusajaks üldjuhul kell 21.45. Rääkisime enne loosi UEFA-ga läbi, millised on võimalused tuua rohkem mänge kella 19 peale. Järgmist telelepingut tehes UEFA arvestab sellega. Praegu on see võimalik siis, kui mõlemad osapooled ja UEFA telepartnerid on sellega nõus. Eesti - Valgevene ja ka Valgevene - Eesti mängud on sellised, mille osas on olemas suuline kokkulepe. Ootame, et see saaks kirjalikult fikseeritud.

Pühapäeval, 13. oktoobril kohtub Valgevene kodus Hollandiga ja meie Saksamaaga. Valgevenes algab mäng 19.00, meil 21.45. Miks mängime meie pühapäeva õhtu kohta üsna ebamugaval ajal? Kas saime valida?
Ei saa valida. Kalendri koostab UEFA loosiprogramm vastavalt telelepingutele. Meil on sel korral neljast mängust kaks kell 19, mis on mõistlik tulemus. Nagu öeldud, rääkisime enne loosi UEFA-ga, kes arvestab järgmiste telelepingute tegemisel meie ettepanekuga. See ei tähenda, et kõik mängud hakkavad olema kell 19, aga neid peaks olema senisest rohkem.

UEFA on palju rõhunud teleproduktile, aga näiteks Armeenia võõrustab Itaaliat oma aja järgi kell 21 (Itaalias 18), mis ei tundu Kesk-Euroopa jaoks just parim. Näiteks Horvaatia ja Wales peavad suvises aknas mänge ka keset päeva. Mis alustel tehakse erandeid ja kuidas läbirääkimised käivad?
Kalendri koostamisel on UEFA paika pannud kolm võimalikku mängu algusaega: nädalavahetusel kell 15 Kesk-Euroopa aja järgi (kell 16 Eesti aja järgi), lisaks nii nädala sees kui ka nädalavahetusel kell 18 ja kell 20.45 Kesk-Euroopa aja järgi (kell 19 ja kell 21.45 Eesti aja järgi).

Reegel ütleb, et mäng ei saa alata hiljem kui kohaliku aja järgi kell 22. Armeenias on seega ainus variant alustada kell 18 Kesk-Euroopa aja järgi, mis on Armeenias kell 21. Nagu eelnevalt selgitasin, siis läbirääkimisi ei peeta, vaid tegemist on telelepingutega paika pandud aegadega.

Wales ja Slovakkia mängivad kohaliku aja järgi kell 14 ja Horvaatia - Wales kell 15. Kas ka meie saaksime oma kodumänge soovi korral sarnasel ajal pidada? Kas oleme selleks soovi avaldanud?
See lähtub taas telelepingutest. Sellist valikut pole antud alaliitudele, et mis on teie valik. Meie eelistatud algusaeg on kell 19.

Meie mängud Hollandi kui Saksamaaga algavad kell 21.45, mis tähendab, et inimesed, kes ei ela Tallinnas, aga soovivad mängule tulla, ei pääse üldiselt ühistranspordiga koju tagasi. Millised on võimalused lisabusside ja –rongide käima panemiseks mängupäevadel? Millest sõltub, kas rong sõidab näiteks ainult Keila või ka Tartu poole?
Koostöös Elroniga on tõesti õnnestunud mitmel mängul Keila-suunalise rongi hilisem väljumine tekitada. Oleme rääkinud ka teistest suundadest, aga probleemiks on see, et rongide sõiduplaani ümbertegemiseks on piiratud võimalused. Sellised ettevõtmised saavad toimuda koostöös. Mida rohkem on huvilisi, seda lihtsam on jalgpalliliidul läbi rääkida transpordiettevõtetega.

Plaanis on taas läbirääkimisi pidada nii Elroniga kui ka bussiettevõtetega - üks mõte on, et näiteks hilise väljumisega Tallinn - Tartu buss teeks eripeatuse A. Le Coq Arena läheduses ja võtaks mängult tulnud inimesed peale. Eesmärk on, et koondise mänguga kaasneks järjest rohkem sellist tüüpi rutiine, mis näiteks UEFA Superkarika puhul olid iseenesest mõistetavad. 

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (12)

Registreeritud kasutajate kommentaare ei ole.

FÄNNIDEST JA ARMASTUSEST EKSIILIS
Piirkonna rolli muutumisest jalgpalliklubi toetamisel
TEISIPÄEVA NAELAD
Vassiljev: võib juhtuda, et mingi laenuleping tuleb
PERSOONILUGU
Esimese välishooaja selja taha jätnud Lepistu: ütlen ausalt, algus oli vaimselt raske
EILE VÄLJAS
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Goldberg sai teises mängus raske võidu
EESTLASED VÕÕRSIL
Goldberg sai teises mängus raske võidu (0)
 
SOCCERNET.EE - NÜÜD KA IPHONE'ILE!

Kui omad iOS-il põhinevat nutitelefoni, on sul nüüd võimalik kasutada Soccernet.ee pakutavat kogu ulatuses - tiri omale siit alla verivärske mobiiliäpp!

Androidi äpp ei ole samuti kuskile kadunud - kui Sinu telefonis veel ei ole, saad selle tirida Play Store'ist.

Jalgpall luubi all ja sinu taskus!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused toimuvad kahe hooaja vahel Eesti meistriliga klubides.

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee näitab algaval hooajal otsepilti kokku üle 100 mängust nii Premium liigas, Esiliigas, naiste Balti liigas kui ka mujal. Püsi lainel!

EKSKLUSIIV

Loe Soccernet.ee värskemaid  eksklusiivlugusid:

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK