Erikseni ilupurakast indu saanud Horvaatia vallutas tabelitipu, Leedut ähvardab põhjamuda (0)

Horvaatia mängis end oma alagrupi tippu. Viimasena ootab ees Austria. Foto: Scanpix / Antonio Bat / EPA

UEFA Rahvuste liiga neljapäeval sai selgeks nii mõndagi. Kui näiteks Luksemburgiga 3:3 viiki mänginud Türgi kindlustas tõusu B-divisjoni, siis Leedut võib ees oodata kukkumine "mudaliigasse". Suures mängus on jätkuvalt sees Horvaatia ja Taani ning Holland ja Belgia.

A-divisjoni 1. alagrupis mängis end esimesele pulgale Horvaatia, kes alistas Taani tulemusega 2:1. Kodused läksid matši juhtima teise poolaja alguses, kui Taani värava all tekkinud segaduse järel pääses karistusala tagant paigutama Borna Sosa. Pool tunnikest hiljem virutas Christian Eriksen paarikümne meetri pealt tõelise ilupuraka tagasi. Kaks minutit hiljem oli Horvaatia taas ning lõplikult peal, skoorijaks Lovro Majer.

Samas grupis sai oma esimese võidu kätte Prantsusmaa, kes alistas Austria tulemusega 2:0. Tabamused said kirja Kylian Mbappe ja Olivier Giroud. Viimase matši eel on Austriaga vastamisi minev Horvaatia kümne punkti peal, taanlased jäävad maha ühega. Prantsusmaa ja Austria edasine saatus on veel lahtine.

Kõrgeima astme 4. alagrupis alistas 38-aastasele Remko Pasveerile debüüdi andnud Holland poolakad tulemusega 2:0. Avapoolajal viis Denzel Dumfriesilt täpse söödu saanud Cody Gakpo omad juhtima. Teisel poolajal oli täpne ka Steven Bergwijn. Niisiis võttis Poola vastu 0:2 kaotuse ning on nelja punktiga kolmandal real. 13 silma teeninud Holland on hõivanud esikoha.

Samal ajal võttis Belgia 2:1 võidu Walesi üle. Suurem töö tehti ära juba avapoolajal: 10. minutil lubati Kevin De Bruyne kastijoonelt ühega kõmmutama, pool tunnikest hiljem sutskas Michy Batshuayi. Walesi au päästis 50. minutil skoori teinud Kieffer Moore, kuid enamaks meeskondadel rammu polnud. Belgia püsib kümne silmaga Hollandi kannul. Vaid ühe punkti võtnud Walesi seis on viimase matši eel tõeliselt nukker, viimaseks õlekõrreks on duell Poolaga.

C-divisjoni 1. alagrupp pakkus tõeliselt närvesöövaid vastasseise. Grupi tagumises otsas sai selgeks, et madalamale astmele vajumine ähvardab Leedut, kes mängis Fääri saartega 1:1 viiki. D-divisjoni play-off'i on langenud ka Valgevene (3. alagrupp). 1. grupi teises madinas lõid Türgi ja Luksemburg kokku kuus väravat, kuid parem jäi välja selgitamata. Siiski piisas türklastele hädaga välja võetud viigipunktist, sest 13 silmaga ollakse kindlalt esimesel pulgal ning tõus B-divisjoni on kindlustatud.

C-divisjoni 3. alagrupis sai Aserbaidžaan Slovakkia üle 2:1 võidu. Külalised said edu kätte 44. minutil, kui Renat Dadasov rammis palli kukkumise pealt esimesse ristnurka. Kohtumise kolmandal üleminutil naasis Slovakkia mängu, sest Erik Jirka realiseeris 11 meetri karistuslöögi. Lõppsõna jäi viimasel minutil sutsanud aseritele. Nii Aserbaidžaan kui ka Slovakkia on kindlustanud C-tasandile püsimajäämise, liikuda pole enam kuhugi.

D-divisjoni 1. alagrupis sai Andorra 2:0 võidu Liechtensteini üle. Grupis on parima koha hõivanud täna libastunud Läti, viimase matši eel püsib kindlalt veel kannul ka Moldova. Andorra on kirja saanud seitse silma, Liechtenstein on jätkuvalt täiesti kuival.