Esimene tõsisem vastupanu Brasiiliat ei kohutanud, aga täht lahkus pisarates (0)

Talles Magno (nr 11) lahkus kaaslaste kätel. Foto: fifa.com

U17 maailmameistrivõistluste võõrustaja Brasiilia marssis alagrupiturniirilt läbi võrdlemisi muretult, kuid kaheksandikfinaalis Tšiili vastu tuli kaotusseisust välja ronida.

Kaio Jorge karistuslöök andis brasiillastele küll varajase edu, kuid sama mehe teine värav tühistati marginaalse suluseisu tõttu ja Tšiili ei lubanud end kaks korda äratada, haarates ise 2:1 eduseisu. Riietusruumi sai Brasiilia penaltist siiski 2:2 värava kaasa.

Teisel poolajal aitas Diego Rosa vaimustav kauglöök Brasiilia edasi, kuid kõik ei lõppenud õnnelikult. Talles Magno, kellest turniiri eel ehk kõige rohkem oodati, tegi üleminutitel viga reielihasele ja kanti kaaslaste poolt tunnelisse - hilisemad uuringud näitasid, et Vasco da Gama ründaja turniir on lõppenud. Vastast jääb Brasiilia ootama Itaalia ja Ecuadori duellist.

Kaheksa parema sekka jõudsid eile veel kolm meeskonda. Kui Hispaania edasipääsule sai kaasa elada Soccernet TV otseülekandes, siis veerandfinaalis kohtuvad nad nüüd naabrite duellis Prantsusmaaga. Les Bleus murdis Reimsi ääreründaja Nathanael Mbuku kübaratrikist Austraalia, kuid kängurumaa mehed püsisid kenasti mängus kuni 56. minutil vähemusse jäämiseni.

Jaapan ei olnud sel turniiril endale veel väravat lüüa lubanud, kuid Mehhiko kohitsemisel jäid nad hätta ja kaks teise poolaja väravat aitasid viimase veerandfinaali - seal ootab neid Lõuna-Korea näol viimane konkurentsi jäänud Aasia koondis.

Brasiilia - Tšiili 3:2 (2:2)