Hurt: Kostja on olnud alati pühendunud jalgpallur ja hea kodanik, ma ei taha rutakaid järeldusi teha (43)

Norbert Hurt. Foto: Brit Maria Tael

Tallinna Flora peatreener Norbert Hurt rääkis, et on seni keskendunud meeskonna mängule ning ei ole Konstantin Vassiljevi skandaalset intervjuud veel kuulanud ega kaptenipaela võimaliku äravõtmise kohta midagi otsustanud. Treeneri sõnul on Vassiljev käitunud alati nagu pühendunud jalgpallur ja tubli kodanik.

Flora ja Eesti koondise kapten Vassiljev ütles Õhtulehe neljapäevases saates "Kolmas poolaeg" Ukrainas toimuva sõja kohta: "Kui nad (Ukraina - toim.) suudaks võita, siis võib-olla tuleb rahu, kui Venemaa võidab, siis võib-olla tuleb rahu. Kui mõlemad otsustavad, et räägime ja teeme rahu, siis võib-olla tuleb rahu." Ta lisas, et see ei tähenda, et ta oleks kummagi riigi poolt.

Flora võitis täna Premium liigas Narva Transi 4:3. Pärast kohtumist sõnas Hurt: "Olime meeskonnaga kokku leppinud, et meie keskendume mängule. Kui hakkaksime rääkima millestki muust, siis oleks keeruline keskenduda. Ütlesime, et see [Vassiljevi teema] võib ju olla meil kuskil kuklas, aga meie fookus on täna mängul. Minu töö on valmistada meeskond ette mänguks ja kogu lugu."

Flora fännid on nõudnud Vassiljevilt kaptenipaela äravõtmist. Hurt tunnistas, et on küll Vassiljeviga rääkinud ja teemaga kursis, kuid pole jõudnud veel ise kapteni intervjuud lugeda ega kuulata ega mingeid otsuseid teha.

"See on nii värske teema ka minu jaoks, mul ei ole olnud aega sellele niimoodi mõelda. Ma näen tema igapäevaseid tegusid, ta on pühendunud alati jalgpallile korralikult, tal on pere, ma arvan, et ta on olnud ühiskonnas väga hea kodanik. Ma ei ole näinud tema tegudes midagi sellist, mis annaks põhjuse kahelda. Aga me ei ole saanud praegu sellel teemal rohkem rääkida, minu töö on keskenduda meeskonna ettevalmistamisele," kommenteeris Hurt.

Milliseid emotsioone selle teema üleskerkimine Hurdas tekitas? "Esmalt on minu jaoks kurb, et selline teema üldse maailmas eksisteerib. Minu nägemus on väga selge - elus peaks lahendama asju mõistusega ja südamega, siin ei ole kindlasti üldse kohta agressioonil. Ka jalgpallis ei õpeta ma kunagi mängijaid mängima agressiivselt. See, et sellised asjad maailmas üldse toimuvad, on kohutav, ma mitte kuidagi ei poolda sellist olukorda. Väga kahju on ka sellest, et see mõjutab lõpuks ka sporti, kus meie tahame teha oma tööd ausa mängu vaimus. Kohas, kus reeglid on paigas. Väga kurb, eks me peame sellega toime tulema," vastas treener.

"Ma vaatan maailma tegelikult väga sügavalt ja küsin tihti enda käest, et kuskohas on õige ja kus vale, see ei ole alati nii selge. Mitte ainult sõja kontekstis, aga üleüldse tuleb esmalt sellesse sügavamalt süübida, et miks üks või teine inimene mingis olukorras maailmast ühte- või teistpidi arvab. Ma ei taha selles olukorras rutakalt järeldusi teha ega hinnanguid anda. Siiamaani polnud seda teemat õhus olnud, oleme keskendunud oma tööle. Ja selles töös pole kordagi olnud näha mingeid ohumärke, et võib-olla keegi kuskil pooldab seda olukorda, mis maailmas toimub, või võiks kuidagi provotseerida. Nagu ma ütlesin, et taha ma rutakalt mingisuguseid hinnanguid anda, vaid keskendun ikka meeskonna arendamisele."

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

rester’   •  
(91.129.98.***)
“üleüldse tuleb esmalt sellesse sügavamalt süübida, et miks üks või teine inimene mingis olukorras maailmast ühte- või teistpidi arvab”

Ükski põhjendus ei ole piisav Venemaa toetamiseks.
Herr   •  
(213.35.168.***)
ZinedineZidane   •  
(217.159.164.***)
Ei ole veel kuulanud nii tähtsat ja probleemset intervjuud, kummaline :)
Myyt50   •  
(46.131.76.***)
Päris ajuvaba jutt, klubi tuleviku jaoks päris tähtis teema, aga peatreeneril ei ole podcastis 15minutit antud teemal vestlust aega olnud kuulata.
Piinlik Piinlik   •  
(91.129.109.***)
NH kas tahad ka rääkida kuidas käitud noormängijatega, kuidas sina otsustas kes noortekoondistes on, kas tahad ka rääkida kuidas Flora mängija Tartus Ukraina teami tervitas??? Ära aja jama suust välja
IUdutuli   •  
(90.190.244.***)
Täiesti põskes on need vennad seal, kollektiivselt. Uskumatu.
A. Polõnski   •  
(85.253.118.***)
Idioot
Jaanus   •  
(80.235.48.***)
Idioot
stranglers   •  
(80.235.34.***)
Hurt, mine m...! Raske teema on see jalgpalliüldsuse, mitte sinu jaoks. Võtke juba ette midagi, mitte et pole jõudnud rääkida. Millal te räägite siis? Jõulu ajal koos Karpiniga või?
tarmo treimann   •  
(94.246.238.***)
Täiesti uskumatu kaader
jaan mae   •  
(84.50.232.***)
Tule taevas appi
jaan mae   •  
(84.50.232.***)
Flora toetajad, palun hääletage jalgadega, see ei ole reaalne klubi ju.
Eranio   •  
(87.119.177.***)
Ma vaatan maailma tegelikult väga sügavalt ja küsin tihti enda käest, et kuskohas on õige ja kus vale, see ei ole alati nii selge.
Kebab   •  
(91.129.109.***)
Uskumatu.
J7P   •  
(146.255.183.***)
Pohlak ja co ütlevad vist aasta pärast ka, et pole jõudnud veel podcasti või selle refereeringuga tutvuda...loodavad, et asi lihtsalt vaibub ja midagi otsustama ei pea
Andre Andre   •  
(46.131.71.***)
Täiesti perses , ausalt. Klubi kapten on teemas , Eesti rahvas kihab , meedia on punane ja Hurt pole 2. Paeva kuulanud milles küss. Pole aega süveneda. Naeruväärne , hale, kurb. Unustage Eesti jalgpall seniks kuni karvane on pukis, seniks kuni alluvad on valmis toorelt vōtma ja saama . Midagi ei muutu. R.I.P.
Qwerty60188234   •  
(84.220.9.***)
Mis kuradi värske teema? Kullamehed, teil kõnnib poolteist aastat elevant toas ringi juba. Vastustest kumab läbi, et see mees on aivarist läbiimbunud.
Piinlik.
Cooked   •  
(104.28.31.***)
Trankmann oli suurepärane sõjaväelane ja hea kodanik
ZinedineZidane   •  
(217.159.164.***)
Ainuke põhjendus sellisele pidevale käitumisele EJL poolt ja sellega tihedalt seotud inimeste puhul on näidanud sarnaseid jooni Putiniga, kui võim lööb pähe või ainuvõim on suur kaua olnud, hakkad mõtlma, et teen mis tahan nagu Putja seal teeb mis tahab, vastan kui tahan, loen tähtsaid asju kaks päeva hiljem kui tahan jne väga sarnane muster.
Janno Tammekivi   •  
(87.119.177.***)
Nagu oligi arvata, mitte miski ei muutu.
Jääb, poob ja laseb ikka see sama vest. Rääkigu mida tahes, nii on ja jääb.
ZinedineZidane   •  
(217.159.164.***)
Tegelt ikkagi tundub pgiem, et Kostja toodi ohvriks selle Flora 1milli aitamise leevendamiseks, et meedias see jääks tahaplaanile. Ei tundu loogiline ajastus ja kõik see värk.
Karel K   •  
(81.90.124.***)
Ei ole aega, et süveneda?
Tõsiselt ei leia seda 5 minutit, et kuulata millist sousti tema meeskonna liider kuskil podcastis suust välja oksendab?
NH leiab selle lingi 1 minutiga kui tal vähegi ajusid on. ...Sellist tehnilist vőimekist võiks ju ometi tänapäevaste standarditega peatreenerilt oodata.

Uskumatu, mis teil toimub seal Floras?
Kas tõesti olete täiesti idioodid või arvate, et kõik teised on idioodid?
Ardo Klaasen   •  
(91.129.108.***)
Kuna isand aivar pole täpset seisukohta öelnud, siis sulasel pole ka veel seisukohta
R380   •  
(140.248.40.***)
EjL = Punane Partei
jkj   •  
(176.46.117.***)
Huvitav kas Aikulkaliigub vene raha?
Härra Porloon   •  
(85.253.34.***)
Keegi võiks korra Kostjale öelda, et vaata sõbrakene need 50 Ukraina sõdurit, kes käisid vaatamas eelmise aasta lahingut teie ja Levadiaga, kas sa neid mäletad? No igal juhul nendest on ellu jäänud ühe käe sõrmedel loetavad.
cyrusvk   •  
(88.196.93.***)
Üleüldse on Hurda ja Vassiljevi maailm keeruline. Krt seda teab, on see lapik, ümmargune või hoopis krunnis. Kui Hurt viitsiks süübida sellesse, mis paljude idast tulnute peas valitseb, oleks see maailm palju lihtsam. Kui tõde ei taha tunnistada, siis ongi asjad väga keerulised.
Karvik   •  
(87.119.182.***)
See 1milli ühelt teisele, Jalkaliidult Florale laenamine on jah kaduma läinud vahele. Liit võtab laenu, et kõrgliiga klubi saaks võla maksta
tarmo treimann   •  
(87.119.186.***)
Hurda mõtteviis minu jaoks: Meie eesmärk Floras on kasvatada häid jalgpallureid aga eelkõige häid inimesi. Selle pärast ma vaatangi maailma sügavalt ja mõtlen, kust jookseb hea ja halva piir. Kuna ma ei ole suutnud sellest aru saada, siis ilmselge et kuna ma vaatan maailma nii sügavalt siis selle kõrval ei ole aega heade jalgpallurite kasvatamiseks. Ma siiani püüan aru saada, et kas kõik see mis ma Flora spordidirektorina meie jaoks õigetel eesmärkidel olen teinud on ainult selle pärast halb, et kontekstist välja võetuna loetakse seda käitumist halvaks, ebaausaks ja manipuleerivaks.
Jonesy Kane   •  
(217.140.206.***)
Tundub et hr hurt ei taju üldse mis on õige või vale. Masendavad tegelased seal floras ja ejls, lihtsalt tülgastav..
Jānis Rubulis   •  
(37.157.114.***)
Mihkel Luup   •  
(91.129.109.***)
Aga mis kõige naljakam, eeldan ca 99% soccerneti komenteerijaid on seoutud Floraga. Aga näidake oma mune ka, viige oma lapsed mujale klubidesse. Võib olla siis hakkab midagi muutuma. Seni kui kummardate Florat ja vesti maffiat seni jääteki kõvatama siin.
J7P   •  
(146.255.183.***)
Flora on täiesti selgrootu, Pohlaku ärihuvid Venemaa suunal on liiga suured. Muidu ei saa enam kulbiga kalamarja käia söömas.
Pohlaku Vest   •  
(217.140.207.***)
Palun fännid võtke midagi ette - boikoteerige mänge vms
Mart Lambi   •  
(46.131.68.***)
2023 aastaruanne FCF 200 000 eurot konsultatsioone.
Laen 5a ja tagasi makstud. Aga seda ju ei taha, sest siis jääks arenguvestlused tegemata - on see Pohlaku või Häberli konsult ei tea.
Laen raskustes klubile pole probleem. Probleem on pisikestes asjades kus mugavusest ei tulda välja. Nagu näiteks kas oli vaja teha 200tuh eest konsulte 2023 et EJL kannataks ja peab võlakoormust suurendama.
Kallutatus on ju nii ilmselge.
Sorrythat111   •  
(85.253.10.***)
Milleks on vaja kõigi närve ja aega raisata Floral ja liidul ? Ainuke uudis, mis sellele podcastile oleks pidanud järgnema oleks olnud, et klubi lõpetab lepingu ja koondist enam ei esida. Rohkem poleks vaja olnud.
atleticomadrid   •  
(90.190.248.***)
1. Ma ei mõista neid, kes kutsuvad üles Flora fänne klubi boikoteerima. Vastupidi - minge ja tehke oma hääl kuuldavaks, selja pööramine ja koju jäämine ei muuda kunagi mitte midagi!
2. Vassiljev on Flora palgaline lepinguline töötaja. See, et ta agressiooni hukka ei mõista ei tähenda, et ta töötuks peaks jääma, ma ei poolda sellist tühistamist. Aga koondis on teine asi, tema mitte kutsumine on täna jalgpalliliidu otsus ja mitte Häberli!
ZinedineZidane   •  
(217.159.164.***)
Pole kursis aga tundub, et see konsulatsioonide tegemine vist mingi hea viis sponsorite raha klubist välja kantida ja siis EJL abi küsda :)
stranglers   •  
(80.235.34.***)
Pigem ikka boikott mõjub rohkem kui paar plakatit. Aga noh, pole plakateidki. Kui ma oleks Flora fänn, siis ma praegu enam ei suudaks olla. Tegelt ammu enam mitte. Aga ega neile midagi öelda ei saa ju, peavad ise ikka otsustama, mis on nende jaoks õige.
atleticomadrid   •  
(90.190.248.***)
See on jällegi näide Eesti olematust jalgpallikultuurist. Kui sulle klubi tegemistes või inimestes midagi ei meeldi, siis sa annad sellest märku, mitte ei jaluta minema. Sinu linn, sinu klubi jne.
Newcastle fännid ei jäta oma klubi, sest nende president m**n oli. Osa Milani fännidest saatis tribüünilt sõnumiga sinnasamusesse ka karjääri lõpetava klubi legendi Maldini.
stranglers   •  
(80.235.34.***)
Võibolla jah, atleticomadrid, aga tahaks näha tegusid. Ukraina lipud ja Putin huilo on tore, aga sellest on vähe. Klassikaline oleks vile igale antud isiku pallipuutele.
Millegipärast ei kujuta ette, et Paides või Pärnus näiteks saaks selline Tymoštšuk või Vassiljev rahulikult edasi mängida.
aiVAR Toomas Vint   •  
(80.235.108.***)
Janno Tammekivi   •  
(194.150.65.***)
Tahaks kuulda teiste meistriliiga klubide seisukohta ka, Paide jne võiks oma arvamuse asjast öelda, nii jalgpalliliidu kui Kostja käitumise kohta.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
EM-FINAALTURNIIR
Memo | Mida Portugali suured tähed ei suutnud, selle tegid noored mehed ära paari minutiga
PREMIUM LIIGA
Saladuslik Stojkovic: oodata on suuri otsuseid! Ja väga kiiresti  (Villlota: meie tahtsime rohkem)
EESTI KLUBIDE EUROLOOS
PREMIUM LIIGA
EM-FINAALTURNIIR
TASKUHÄÄLING
Pikk ette (ja ise järele) | Milleks meile VAR, kui ei oska seda kasutada?
KUHU EDASI?
Üleminekukeerisesse sattunud David: ma ei taha sellest midagi teada, tahan lihtsalt jalgpalli mängida
UURIME TÕDE
ALUSTAS UUS VIDEOSAADE
VIDEO | Uus lõbus viktoriinisaade! Kas Sappinen teeb Jürgensoni söötudest kübaratriki?
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
17
13
3
1
39:7
42
2.
Nõmme Kalju FC
16
9
5
2
31:16
32
3.
Tallinna FC Flora
17
9
5
3
30:19
32
4.
Paide Linnameeskond
18
9
1
8
26:20
28
5.
JK Narva Trans
15
5
3
7
22:33
18
6.
Tartu JK Tammeka
15
4
4
7
19:19
16
7.
JK Tallinna Kalev
18
4
4
10
20:36
16
8.
Pärnu JK Vaprus
16
4
4
8
16:27
16
9.
FC Kuressaare
15
3
5
7
19:31
14
10.
FC Nõmme United
15
2
4
9
10:24
10
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
SILM PEALE!

Vaata siit värsket videolugu!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
42
Nõmme Kalju FC
32
Tallinna FC Flora
32
Paide Linnameeskond
28
JK Narva Trans
18
Tartu JK Tammeka
16
JK Tallinna Kalev
16
Pärnu JK Vaprus
16
FC Kuressaare
14
FC Nõmme United
10
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!