Jalgpalliliidu juhatusega kohtunud Vassiljev loobus Eesti koondise kaptenikohast (30)

Konstantin Vassiljevi nimel on Eesti koondises 157 mängu. Foto: Brit Maria Tael

Teisipäeva õhtul kogunes Eesti Jalgpalli Liidu juhatus koosolekule, kus kohtuti Konstantin Vassiljeviga, kes otsustas koondise kaptenipaelast loobuda.

Šveitsis UEFA Pro treenerikoolitusel viibiv Vassiljev ühines koosolekuga interneti vahendusel. 39-aastane poolkaitsja sattus eelmisel nädalal suure pahameeletormi alla, kui ta vältis Õhtulehe taskuhäälingule antud intervjuus Venemaa sõjast Ukrainas rääkides poole valimist.

Vassiljevilt küsiti intervjuus, kas ta on sõjas Ukraina poolt. "Kui nad suudaks võita, siis võib-olla tuleb rahu, kui Venemaa võidab, siis võib-olla tuleb rahu. Kui mõlemad otsustavad, et räägime ja teeme rahu, siis võib-olla tuleb rahu," lausus ta.

Eesti Jalgpalli Liidu juhatus rõhutas koosoleku järel tehtud avalduses enda ühemõttelist poolehoidu Ukrainale, kuid tunnustas ka Vassiljevit, kes otsustas kaptenipaelast loobuda.

Eesti Jalgpalli Liidu juhatuse avaldus:

"Kordame alaliidu ühest ja selget seisukohta: seisame Eesti eest, Ukraina toetamise poolt ja Venemaa agressiooni vastu. Ukraina toetamine tähendab iseenesest mõistetavalt, et oleme vastu Venemaa sõjale Ukrainas, oleme mõistnud ja mõistame selle hukka. Loodame kogu südamest, et sõda lõpeb Ukraina jaoks kogu oma territooriumi üle kontrolli taastamisega ja nii kiiresti kui võimalik.

Konstantin Vassiljev selgitas, et ta on olemuselt patsifist ning igas tähenduses lojaalne Eestile, samas mõistes kujunenud olukorda, otsustas loobuda Eesti meeste koondise kaptenikohast.

Juhatus tunnustab Vassiljevi otsust ja ei kahtle tema lojaalsuses."

Vassiljevi teemat lahkas esmaspäeval ka Soccernet.ee taskuhäälingu "Pikk ette (ja ise järele)" värske episood (alates 10:20):

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Martin Lavrov   •  
(90.190.174.***)
Õige, amööbid polegi väärt sellist jalgpallurit!
Janno Tammekivi   •  
(194.150.65.***)
Üks päev üks seisukoht ja järgmine päev juba uus seisukoht? Eks nüüd paistab kui lühinägelikud jalgpallitegelased on.
Herr   •  
(213.35.168.***)
Kao koondisest kust kurat! Ei soovi seda tegelast enam Eesti eest väljakul näha.
Karvik   •  
(146.255.181.***)
“Eesti mees” olles on lihtsam loobuda ja põgeneda kui rahvale, fännidele öelda mida oodatakse ja soovitakse.
Lootsin ootasin muud, veel viimane lootus oli veel mehe suhtes, aga kahju.
Seega nägemist. Oli tore.
jaan mae   •  
(91.129.106.***)
sellest küll ei piisa.
Jonesy Kane   •  
(93.106.14.***)
Ja nüüd juunis tibens tobens kõik ja saab reimi rekordi endale ? Naeruväärne..
ton666   •  
(145.14.30.***)
Andke andeks, kuid võtaks selle loogika korra vaatluse alla. Patsifist on definitsiooni järgi sõja, vägivalla ja militarisimi vastane. See on tore, patsifisim on n.ö. ekstreemsuses, olen selle kõigega nõus.
Kuid sõnastus mida Kostja kasutas, ei vihjanud kuidagi patsifismile. Me räägime inimesest, kelle puhul oleme rääkinud üle 10 aasta, kuidas iga ta väljaütlemine on väga kaalutud ja läbimõeldud. SIis nüüd peaks uskuma, et ta ei leidnud paremat viisi kuidas end väljendada? Kui see tõesti nii on, siis võiks ta tulla ise välja ja seda öelda, põhjendada oma seisukohta.
Minu jaoks on tema välja öeldu väga erinev nt sellest, kui ta ütleks välja: "Ma tahan lihtsalt rahu, ükskõik kuidas see tuleb, see mis Venemaa alustas on koletu ja rõve ja andestamatu, aga ma tahan ainult rahu"
See oleks midagi patsifisti stiilis, mida tavaliselt kuuled. Patsifism ei keela anda hinnangut konflikti alustanud poolele, ta ei keela noomida või taunida poolt kes on süüdi. Vaid see on mõtteviis, kus paned rahu ja elu kõrgemale kõigest muust, ükskkõik kui strateegiliselt kasulik või kahjulik see ka poleks.
Kuid kordan, see ei keela kuidagimoodi hukka mõista režiime, kes ise aktiivselt otsivad konflikte ja eriti kes alustavad koletuid sõdasid ja sõjakuritegusid.
Kostja, leia oma munad üles, ole patsifist, kuid miski ei keela sul hukka mõista seda mida Putin ja ta käsilased teevad.
Draakon   •  
(85.253.80.***)
Kaptenipael on kõige minimaalsem asi, see ei koti suurt kedagi. Kui platsile tuleb, siis putini laulud ja vilekoor iga puute korral karjääri lõpuni on garanteeritud. Hüvastijätu matsist võib ka vaid unistada.
käbi   •  
(87.119.186.***)
Ajuvaba lihtsalt. Kui sa avalikult astud oma riigi tegemiste vastu, mis asi sind sunnib krdi pensioniealisena sinna koondisesse? Tõesti seda raha vaja nii väga? Alati saab Venemaale treeneriks minna kuskile.
Teele123   •  
(91.129.99.***)
Jätaks vb maestro nyyd rahule!
Teele123   •  
(91.129.99.***)
To käbi
Ajuvaba on see milline sallimatu yhiskond meil on, krt oleme 20 aastat euroopa liidus olnud aga kasu pole midagi, ikka sellised nagu Kreml öelnud “ väike natsiriik” aga mis parata, 700 aastat saksa võimu on teinud oma töö!
A   •  
(84.50.79.***)
Appi, kui loll jutt...
Barcelona1   •  
(87.119.178.***)
Sa Kremli troll Teele hoia üldse suu kinni.
jkj   •  
(87.122.136.***)
ju siis ikkagi vastab tõele, et kardab venemaa agressiooni hukka mõista, kuna ema ja sugulased venemaal, siis võib neil halvasti minna ja ei saa neid külastada. Eks jalkaliit teab rohkem.
Suvaline Jope   •  
(87.119.178.***)
Teele tundub laps olevat ja ei tea ega mõista, et Euroopa liidus oleme tänu sellele et pääsesime kunagi minema pasaaugust nimega Nõukogude Liit.
Sõda Ukrainas ongi selle nimel et see pasaauk enam kunagi tagasi ei tuleks!
Teele läheb küsib nüüd oma emme-issi ning vanaema ja vanaisa käest milline elu oli Nõukogude Liidus ja kas kas nad tahavad seda tagasi.
Draakon   •  
(194.204.41.***)
Mida puutub asjasse, kus kellegi ema elab. Navalnõi ema on näiteks koguaeg venemaal elanud.
tpx   •  
(90.190.***)
+1 @Suvaline Jope
J7P   •  
(46.39.144.***)
See pole ju mingi meede. Tahetakse mängida välja nagu suur asi.
Poborsky   •  
(91.129.106.***)
Naljakavõitu, aga lõpuks ometi midagi. Proovi sa Reimi rekordit üle lüüa! :)
stranglers   •  
(80.235.34.***)
Venemaad hukka mõista endiselt ei suuda ja koondises jätkab - null muutust.
Lavrov, mine haiglasse.
Raido   •  
(84.50.173.***)
Patsifism on põhimõtteline suhtumine, mille järgi ei saa inimeste tapmist ega sõjapidamist kunagi õigustada
Tundub tänapäeval sõjavastane olek ka ära keelatud ?
Tarmo Treimann   •  
(94.246.238.***)
minu arust küsimus pole olnud ju kaptenipaelas vaid selles, kas Vassiljev peaks koondisesse kuuluma. Aga nagu ikka, raha jagatakse ja klubide üle võimu kehtestatakse kogu aeg ise, siis selle küsimuse jäetakse peatreeneri ja Vassiljevi otsustada, kes ilmselgelt ei taju kogu asja konteksti ja tahetakse käed puhtaks pühkida. Aga kas sellele mõeldakse, mis siis saab, kui Kostja kutsutakse koosseisu ja tulebki staadionile? Kuivõrd see mõjutab ala üldist mainet ja publiku huvi mängude vastu? Või see ei huvita juhtkonda? Kas see on viisakas ja väärikas, kui mees selles mängus, kus ta saab rekordinternatsionaaliks saab tänu ja aplausi asemel väga suurelt osalt publikult vilet ja ehk ka mingeid pilkelaulusid kuulda? Kas see on mõistlik? Kui korraga on publikus need, kes tahavad Vassiljevit välja vilistada ja need, kes talle vägeva jalgpallikarjääri eest austust avaldada (ja põhjust on ju mõlemaks!), kas sealt ei või siis tekkida inetuid konflikte rahva seas? Kõigele sellele peaks tegelikult jalgpalliliidu juhtkond mõtlema, mitte jätta need küsimused mängija ja treeneri lahendada, kes ilmselgelt keskenduvad jalgpallile mitte platsivälistele asjadele aga need välised asjad võivad hakata mängu segama ja teha olukorra hullemaks.
stranglers   •  
(80.235.34.***)
Patsifism on õilis maailmavaade, aga Putini kõrval elades kahjuks ei saa seda luksust endale lubada, sest patsifistina (kaitseväe kulude vastane, NATO vastane, ise kaitseväele appi ei lähe isegi mitte tagalatöödele vajadusel) toetab isik tänapäeval tegelikult Putini Venemaa sõja-aparaati. Ma olin ka patsifist kunagi, ideaalses maailmas oleks siiamaani.
Raido   •  
(84.50.173.***)
Ei taha kolmandat maailmasõda .
j k   •  
(46.131.90.***)
Mida kuratit see meedia kruvib siin. Donald Trumpil on sarnane arvamus ja, kas peame teda siis venemeelseks?
Vassiljev on ju kasvanud Eestis ja saanud oma hariduse juba Eesti ajal.
Ja nüüd te hakkate siin ajama suureks tillukesi.
Ta vastus oli õige aga võib-olla lihtsalt natuke valele küsimusele.
Minge võtke mees ette ja rääkige temaga nelja silma vahel ja siis äkki näete.
j k   •  
(46.131.90.***)
Ta on otseloomulikult Ukraina poolt. Vahel lihtsalt ei ole võimalik luua endale võimatuid illusioone, mida mõned siiski teevad.
Ma ei usu, et Venemaa kogub ennast kiiremini, kui Euroopa. Me võime ju lihtsalt Ukraina saada NATOsse sisse rahu ajal ja siis Venemaa teda enam ju ei ründaks?
j k   •  
(46.131.90.***)
Vassiljev on ju ikka kandnud elu Eesti meeskonna särki, mitte vene. Ta on ikkagi siis ju eestlane ja peab ennast eestlaseks, järelikult on ka eestlaslikult meelestatud ja järelikult siis ta ei ole ka Venemaa pool, kui ta selline on
j k   •  
(46.131.90.***)
Lihtsa loogika küsimus kamraadid
A. Polõnski   •  
(85.253.118.***)
jk, Vassiljev ei ole ennast kunagi eestlaseks pidanud. Üldse mingi loll uusmarksistlik komme on teistset rahvustest inimesi vägisi põlisrahvuse hulka pookida,
stranglers   •  
(80.235.34.***)
Ta tõesti ei pea eestlane olema. Küsimus ei ole rahvuses. Mul on väga euroopalikke vene tuttavaid.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
FINAAL!
SN Dublinis | Autoriteet-treenerite kindel arvamus: taktikalise asetusega finaali ei võideta!
JUTUD OTSE IIRIMAALT
PREMIUM LIIGA
Luup peale | Punnis taskutega keskkaitsja ja teraskätega väravavaht hoidsid Kuressaaret pikalt. Ja siis kerkis Zenjov  (galerii!)
MAESTRO VIIMANE TANTS
PREMIUM LIIGAST
EESTLANE IIRIMAAL
JUTTU JAGUB!
UUDISEID KOONDISTEST
SKANDAAL III LIIGAS
VIDEOKOHTUNIK
Videokohtunik | Penalti mõlemas väljaku otsas? Ei, sukeldumine ja loomulik käsi
LANG 200
Tanel Langi teekond 200. mänguni: 180-kraadised pöörded testisid ihu ja vaimu, kuid verstapost oli mõeldud püstitamiseks!
RISTNURK
Arsenali fännid, šoppama!
ÄPARDUSED
Arsenali fännid, šoppama! (0)
 
 
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
13
10
2
1
32:4
32
2.
Paide Linnameeskond
13
8
1
4
21:12
25
3.
Tallinna FC Flora
14
7
4
3
25:17
25
4.
Nõmme Kalju FC
11
7
3
1
25:11
24
5.
JK Tallinna Kalev
13
4
3
6
14:20
15
6.
FC Kuressaare
12
3
3
6
16:26
12
7.
Tartu JK Tammeka
11
3
3
5
13:14
12
8.
Pärnu JK Vaprus
11
3
2
6
10:18
11
9.
JK Narva Trans
11
1
3
7
9:30
6
10.
FC Nõmme United
11
1
2
8
5:18
5
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
32
Paide Linnameeskond
25
Tallinna FC Flora
25
Nõmme Kalju FC
24
JK Tallinna Kalev
15
FC Kuressaare
12
Tartu JK Tammeka
12
Pärnu JK Vaprus
11
JK Narva Trans
6
FC Nõmme United
5
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • T 19.00 Flora - Kuressaare (Premium liiga)
  • K 19.00 Levadia - Kalev (Premium liiga)
  • N 18.00 United - Trans (Premium liiga)
  • N 20.00 Vaprus - Tammeka (Premium liiga)
  • R 19.00 Kalev - Trans (U19 Eliitliiga Meistriliiga)
  • L 13.00 Flora - Tabasalu (naiste karikafinaal)
  • L 19.00 Levadia - Paide (meeste karikafinaal)
  • P 12.30 Harju - Tabasalu (Esiliiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!