Ibrahimovic alustas üle pika aja põhikoosseisus ja purustas rekordeid, aga Milan jäi tühjade pihkudega (1)

Zlatan Ibrahimovici väravast Milanile ei piisanud. Foto: Scanpix / Ettore Griffoni / EPA

Viimasel ajal sageli vigastustega kimpus olev Zlatan Ibrahimovic alustas enam kui aasta pikkuse pausi järel Itaalia kõrgliiga mängu AC Milani põhikoosseisus ja lõi ka värava, aga meeskonda see kaotusest ei päästnud.

Milan mängis võõrsil Udinesega ja jäi üheksandal minutil Roberto Pereyra väravast kaotusseisu. Viigiväravani jõuti dramaatilisel moel. Milani kasuks määrati käega mängu eest penalti - Udinese väravavaht Marco Silvestri tõrjus Ibrahimovici löögi, aga penalti läks kordamisele, sest Udinese ründaja Beto oli liiga vara karistusalas. Korduspenalti lõi Ibrahimovic kindlalt sisse.

Selle väravaga tegi Rootsi ründelegend järjekordse rekordi, sest 41-aastane Ibrahimovic on nüüd kõige vanem väravalööja Serie A-s, möödudes selles arvestuses Alessandro Costacurtast. Lisaks sai Ibrahimovicist kõige vanem väljakumängija Serie A ajaloos.

Ibrahimovici rekordid Milani võiduni ei aidanud. Udinese taastas eduseisu vaid paar minutit pärast Ibrahimovici viigiväravat, kui enne avapoolaja lõppu sahistas Beto. Teisel poolajal vormistas Udinesele 3:1 võidu Kingsley Ehizibue.

Milan jätkab liigatabelis 48 punktiga neljandal kohal, aga mängu vähem pidanud AS Roma on ühe punkti kaugusel selja taga. Mängud on varuks ka eesolevatel Milano Interil ja Rooma Laziol, kes edestavad Milani vastavalt kahe ja ühe punktiga. Udinese tõusis 38 punktiga kaheksandaks.

Bologna ronis võõrsil Salernitana vastu mõlemal poolajal kaotusseisust välja ja mäng lõppes 2:2 viigiga. Seejuures mõlemale Bologna viigiväravale andis resultatiivse söödu Kreeka vasakkaitsja Georgios Kyriakopoulos. Monza ja Cremonese leppisid teise poolaja väravatest 1:1 viiki.

Udinese - Milan 3:1 (2:1)
9. Roberto Pereyra, 45+5. Beto, 70. Kingsley Ehizibue - 45+3. pen. Zlatan Ibrahimovic

Eemaldamine: 45+3. Andrea Sottil (Udinese peatreener)

Salernitana - Bologna 2:2 (1:1)
7. Lorenzo Pirola, 64. Boulaye Dia - 11. Lewis Ferguson, 73. Charalampos Lykogiannis

Monza - Cremonese 1:1 (0:0)