Infoneti fänni uus avalik kiri jalgpallihuvilistele: meid on niigi vähe. Milleks meile need konfliktid? (13)

Laupäevased sündmused. Foto: Brit Maria Tael

Seoses laupäevasel Premium liiga mängul Infoneti ja Flora vahel tribüünil vallandunud kähmlusega ning selle järel internetis kihama löönud üks teise materdamisega kutsus Infoneti fänn Oleg Abljaev vutisõpru üles konfliktid selja taha jätma.

Loe ka teisi teemaga seotud artikleid:

Soccernet.ee avaldab Ablajevi kirja muutmata kujul:

Head vutisõbrad ja netikommentaatorid, kes polnud mängul staadionil viibinud!

Ma olen see sama Oleg Ablajev.

Oma tänases kõnes pöördudes Riigikogu poole Eesti Vabariigi President proua Kersti Kaljulaid ütles: "Mitte keegi ei tohi pidada vähem sinimustvalge lipu alla kuuluvaks neid kaaskodanikke, kes pärinevad teisest keelest või kultuurist."

Suure kibedusega pean nentima, et austatud kommentaaatorite väljaütlemiste toon täna ei olnud muu, kui vaid just nende endi arvates valitud inimeste sõnumid. Paraku tänase päeva jooksul jõudsin veenduda selles, et pole veel kõik kaasmaalased saanud jagu eelarvamustest ja hoiakutest, mis ei ole, minu sügaval veendumusel, sugugi konstruktiivsed.

Kuigi ma pole rahvusest eestlane ja mu emakeeleks eesti keel, ma sügavalt austan ja armastan Eesti tavasid, kombeid ja elulaadi. Aga ei talu selliseid väljaütlemisi, et Lasnamäe elanikud on kõik tatari-mongoli päritolu ja nii edasi ja nii edasi. Muideks Infoneti fännide hulgas on üle 10 erinevate rahvuste esindajaid – eestlased, venelased, ukrainlased, rootslased, norrakad ja teised... Meie keel on jalgpalli keel. Meie kirg on jalgpall. Meie maailmavaated ei piirdu vaid rahvusluse nelja seinaga. Meie elumõte on viisakas suhtumine igasse inimesse ning vahet pole mis rahvusest ta on ja mis keelt ta räägib.

Kindlasti see laupäevane juhtum ei tee au Infoneti fännidele nagu ei oleks teinud see ka mõne teise jalgpalliklubi fännidele.

Mul on siiralt kahju, et sõnaline konflikt ning ühe inimese soov end oma kaaslaste silmis kangelaseks teha, päädis kähmlusega, mille käigus kakluses osalejad kogemata, rõhutan: kogemata, tekitasid vaimset või, andku Jumal ja lapsevanemad meile andeks, füüsilist valu alaealistele isikutele.

Aga pöördudes austatud anomüümsete arvamusliidrite poole tahan ma ütelda: kui teie, armsad kaaskodanikud ei viibinud sündmuskohal siis ärge võtke vaeva välja mõelda igasuguseid tõsilugusid Infoneti fännide pealikust! Selles intsidendist ma osa ei võtnud. Sündmus, kuhu olin jõudnud, oli see, et nägin nutvat FCI akadeemia kasvandikku, kes nuttis selle pärast, et Teie arvates head ning nende endi arvates euroopalikud FCF fännid elasid oma viha tema peal. Kui küsisin lähedal seisvatelt FCF fännidelt, mis värk on, vastuseks kõlasid vaid ähvardused ja muud sõimusõnad.

Ausalt, laupäevane juhtum oli äärmiselt nõme ja tobe ja tahaksin edastada sõnumi kõigile jalgpallihuvilistele üle Eesti:

Armsad sõbrad! Meid on niigi vähe. Seda te olete näinud ise. Milleks meile need konfliktid, kunstlikult loodud vastandumised nagu mingid keskaegsed ususõjad või Hispaania kodusõda? Omad inimesed ju!

Pagan võtku, meil vähemalt üks ühine huvi olemas – selleks ongi jalgpall – pigem hakakem vaeva nägema, kuidas meie jalkaelu paremaks muuta, kui klaarida arved, mille maksumuseks on ümmargune null!

Kõigile kaunist hooaja lõppu!

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

:)   •  
(85.253.120.***)
Teete nalja või. Kes teil FCI juhtkonnast neid kirju kirjutada laseb või raudselt ise kirjutavadki valmis. Ise lendate peale ja siis süüdistate teisi. See ei pruugi normaalne olla, aga samas täiesti arusaadav, et jalka väljaku ääres verbaalselt üksteist mõnitatakse või isegi solvatakse, aga ega siis kohe kätega kallale ei tungita selle peale. Niimoodi toimuks iga jumala päev igas riigis kaklused. Inglismaal laulavad 10 000 fänni vastasfännide kohta mõnitavalt jne, aga kas näed kuskil kaklust telekast, pigem vastatkse samaga vastu lauldes. Nagu väljakulgi, meelega provotseerid vastastest et ta endast välja läheks (tirid särgist, ütled vaikselt sõnu, kõik kuulub jalka juurde), sina saad kollase heal juhul, aga kes provokatsiooni ei talu, punase. Sama oli sel mängul tribüünidel. Flora provotseeris, FCI ei talunud ja lendas peale. Ega verbaalsus pole karistatav, kokkuvõttes, aga füüsiline on.

Nii et Altosar, suck it up, ole meheks ja vabanda ise teiste eest ning ära viska teisi rongi ette, eriti neid kes ei suudaks nii perfektses eesti keeles selliseid vabanduskirju valmis kirjutadagi, eriti kui mainib, et ta emakeel pole Eesti.
gh   •  
(146.255.181.***)
respekt. kõik jama algab sellest et keegi arvab et vastaste halvustamine on jalgpallikultuuri osa. nagu ka eelmine kommentaator. toetan ainult eesti koondist ja ei kujuta ette et kulutaksin 1%-igi energiat vastaste peale. praeguseks on enamjaolt euroopast selline fanlus kõrvale jäetud, ainult idaeuroopas veel üritatakse
.   •  
(80.235.46.***)
Sa pole küll siis Euroopa fänlust näinud. Vaata natuke ringi. Vastase mõnitamine on üle maailma levinud.
Fakk   •  
(82.131.19.***)
Uus kiri jälle või? kle ma ei jaksa enam.
aru ei saa   •  
(88.196.134.***)
Altosar ametisikuna läks mängu ajal teise klubi jobudega kaklema ja nüüd hoopis mingi teine vend kirjutab üleskutseid? :D
flora fännid   •  
(194.126.122.***)
olen ise üle 20 a erinevatel tasemetel jalgpallimänginud ja üksjagu ka Eesti liigat tribüünidel jälgimas käinud.

Kõige ebameeldivamad on ALATI olnud flora fännud. Nad on nagu rahvuslikud ossid - labased, räuskavad ja väga tihti täis.

ebameeldiv on jalkat vaadata kui mingid jörrid kuskil räuskavad - pigem toovad nad kahju kui kasu. vähegi rahulikuma jalkafänni jaoks on tegemist väga häiriva ja ebameeldiva faktoriga.

+ mingi rahvuslik vimm on enamustel neil alati kuskil sees olnud. Kasvage suureks või leidke uus hobi endale. Eesti jalgpall teist kindlasti puudust ei tunne.
eelmisele   •  
(83.179.253.***)
kuule palun mine teatrisse või leia ise endale uus hobi!!!
Jõgeva ultra   •  
(91.129.117.***)
Kui meid poleks, siis poleks ka staadionil mingi actionit ega atmosfääri. Tra fannid, ultrad,hooliganid ei saagi
mingid meeldivad olla, nojh vb rotid on kõige naiselikum punt.. Suurem osa eestis pealtvaatajest moodustavad ka fannid rsk.
MG   •  
(87.119.164.***)
Loodetavasti saavad süüdlased karistatud, aga küsimus jääb, kuidas läheb edasi FCI? Enne tänavust hooaega oli selgeks identiteediks Lasnamäe kesksus. Sel hooajal on juurde hangitud impo nimi ning nüüd ka peksjate oma.
Kui esindusmeeskond kolib ALeCoqile, siis mis identiteet alles jääb?
Positiivseid variante on väga vähe, kiire lahendusena näen mina vaid ühte - sm Altosar ütleb, et mina olengi see impotendist rusikakangelane ja astun klubi maine kahjustamise pärast tagasi. See võiks mõndagi leevendada.
mg   •  
(194.150.65.***)
nõustun sinuga 100%, olen ise fcf fänn 4 aastat ja see, et enne mängu juba teen õlled on normaalne. Sina jobikael, sa oled 20 aastat lakkunud tohvri ja igoneni varbaid. ära musta meid, kui sa ei ole näinud mis toimub kohapeal, väärastunud idiootse mõtlemisega tatikas.
Aadu   •  
(85.29.241.***)
Aitäh, Oleg Ablajev. Olen samuti tundnud korduvalt piinlikkust "fännide" käitumise pärast. Kui veidi sportlikku aasimist annab staadionil atmosfääri pisut juurde, siis purjus räuskamine ei aita ei meeskonda ega eesti jalgpalli. Veelgi hullem - jalgpallimängust mingite wannabe-ärplejate initsiatiivil välismaa-ihalusel kakluste korraldamine - viib publikut staadionilt ära.

Loodan, et nii staadionilippaja kui kakluse algatanud kodanikud saavad karistada ja mõlemad osalenud fännigrupid (ja teisedki) rahunevad maha.
tervist   •  
(31.53.88.***)
Ütleksin kohe, et olen Viljandist ning ei toeta ühtki Tallinna klubi.
Kommentaator .-le:
See, et mõnitamine on Euroopas "levinud" ei tähenda, et seda peaks ka siin tegema, sest me elame Eestis ning meie jaoks on jalgpalli vaatamine vaikne, mitte meeskonna toetamine.
Mujal Euroopas on suured fännigrupid, kõik on koguaeg oma tiimi toetamas. Kui eestisse jõuaks ka millalgi fännikultuur, siis võib niimoodi õigustada.
Üldse minu point on selles, et pealtvaatajad peaksid julgemad olema ja kaasa laulma, et oma meeskonda toetada, mitte lihtsalt suu ammuli vaatama kuidas 5-10 isikut laulab.
Eesti jalgpallikultuur on imelik...
jõgeva ultras nahhui vit   •  
(82.131.19.***)
infonet nahhui ja flora meistriks . Jutul lõpp kusikud rotid,vargad,...

Sisene
KODUSED VUTIJUTUD
Marti Pähn: minu ambitsioon on teha Tammekaga klubi kõige parem hooaeg
PIKK ETTE (JA ISE JÄRELE)
Pikk ette (ja ise järele) | Premium liiga loomuliku verevahetuse tagavad Põhjamaised klubid, mitte rahapatakad
INGLISMAA JALKAJUTUD
Udune Albion | Ühendatud anumate põhimõte aitab Arsenali ja pitsitab Manchester Cityt
RAHA-RAHA-RAHA
Põhjalik turuülevaade! Kui palju laristasid inglased? Millised rahad käisid Eesti klubidest läbi?
Naiste koondise aasta numbrites 2022
EESTI NAISTE KOONDIS
OLUKORRAD KLAARIKS
Videokohtunik | Hooajale joon alla! Rähklemine ja sülitamine ning suluseisud ja sisselendamised panid kukalt kratsima  (+ kogu aasta statistika)
RISTNURK
Flora testis Itaalias neljajalgset mängijat
ÜLEMINEKUSPEKULATSIOONID
Flora testis Itaalias neljajalgset mängijat (0)
 
Vett? Spordijooki? Kurgipurki?
KURIOOSUM
Vett? Spordijooki? Kurgipurki? (0)
 
5. veebruar on talentide päev
JALGPALLIFAKTID
5. veebruar on talentide päev (0)
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Paide Linnameeskond
0
0
0
0
0:0
0
2.
Tartu JK Tammeka
0
0
0
0
0:0
0
3.
Tallinna FC Flora
0
0
0
0
0:0
0
4.
JK Tallinna Kalev
0
0
0
0
0:0
0
5.
FC Kuressaare
0
0
0
0
0:0
0
6.
Pärnu JK Vaprus
0
0
0
0
0:0
0
7.
JK Narva Trans
0
0
0
0
0:0
0
8.
Harju JK Laagri
0
0
0
0
0:0
0
9.
Tallinna FCI Levadia
0
0
0
0
0:0
0
10.
Nõmme Kalju FC
0
0
0
0
0:0
0
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
97
Tallinna FCI Levadia
79
Paide Linnameeskond
65
Nõmme Kalju FC
65
FC Kuressaare
50
Tartu JK Tammeka
39
JK Narva Trans
38
JK Tallinna Kalev
35
Tallinna JK Legion
22
Pärnu JK Vaprus
11
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!