Koduseks EM-finaalturniiriks valmistuvad Eesti neiud pidid Soomele napilt alla vanduma (0)

Eesti U17 neidude koondis peab sõprusturniiri. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Eesti neidude U17 koondis alustas kodust UEFA sõprusturniiri napi 1:2 kaotusega Soome eakaaslastele.

Soomlannad pääsesid juhtima 18. minutil, kui Emilia Ebnezer saatis terava löögi Eesti värava põiklati alla. Kohe teise poolaja alguses oli külalistel suurepärane võimalus lüüa teinegi värav, sest Anna Mariin Juksar kukutas karistusalas Olivia Uleniuse ja Terke Kram määras penalti. Emelia Wegelius saatis aga palli 11 meetrilt üle põiklati.

Eesti sai sellest indu ja 63. minutil jõuti viigini. Aleksandra Orlova lõikas vastase kaitsjate söödu vahelt ja pääses Viivi Pietiläga silmitsi ning üritas palli üle tema tõsta. Soome väravavaht sai käed vahele, kuid Orlova jõudis uuesti pallini, söötis selle tagasi Vanessa Grutopile ning naiskonna kapten veeretas löögi rahulikult posti kõrvale.

80. minutil korraldasid soomlannad siiski rünnaku, mis tõi võiduvärava. Ennist penaltil eksinud Wegelius tegi pika spurdi otsajooneni ja söötis sealt tagasi värava ette, Eesti väravavaht Katarina Elisabeth Käpa sai küll käe vahele, ent pall põrkas Laura Oksanenile, kellele jäi mõnelt meetrilt 2:1 lõppskoori vormistamise vaev.

Sõprusturniir on osa Eesti neidude U17 koondise ettevalmistusest 2023. aastal toimuvaks Euroopa meistrivõistluste finaalturniiriks, kuhu on võõrustajana juba koht tagatud. UEFA egiidi all toimuv sõprusturniir loob noortele jalgpalluritele võimaluse panna end proovile rahvusvahelise tasemega ning valmistab neidusid sünniaastaga 2006–2007 ette U17 vanuseklassiks, mil alustatakse võistlemist Euroopa eakaaslastega.

Lisaks Eestile osalevad turniiril Läti, Soome ja Armeenia ning kõik kohtumised peetakse EJL-i jalgpallihallis. Tänases esimeses mängus võitis Läti 4:0 Armeeniat. Eesti kohtub neljapäeval kell 18 Armeeniaga ja pühapäeval kell 17 Lätiga.