Kolme käe sõrmi appi vaja: 11-väravalises thrilleris jäi peale Paide U21 (Tammeka U21 langes liigast) (0)

Robi Saarma ja Siim Martti Kubensky tegid küll skoori, aga Paide jäi kokkuvõttes ühega peale. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Esiliiga 30. mänguvoor tõi kaasa korraliku väravatesaju. Kõige rohkem elevust pakkus ehk Paide U21 ja Nõmme Unitedi vastasseis: kodumeeskond jäi peale tulemusega 6:5. Pärnu Jalgpalliklubi alistas kindlalt külla sõitnud FCI Levadia U21 meeskonna, Tartumaal lepiti 1:1 viiki.

Paides tegi esmalt skoori Nõmme Unitedi ründaja Ander Ott Valge, kui saatis mänguvahendi 9. mänguminutil võrku. Sellele järgnes vastasmeeskonna tipuründaja Kristofer Pihti tabamus. Pealinlased sahistasid seejärel aga uuesti: 27. minutil oli täpne Nikita Vassiljev, kuus minutit hiljem Paul-Kevin Chan. Avapoolaja lõppseisu 2:3 vormistas Paide mängumees Rasmus Kallas.

Teine poolaeg oli aga sama väravaterohke. Parema minekuga asus teele Paide: järjest tegid skoori Simon Usar, Marten Henrik Kelement ja teise värava kirja saanud Piht. 89. mänguminutil sahistasid nõmmekad taas, kui Siim Martti Kubensky palli üle väravajoone saatis. Kaks minutit hiljem vormistas Piht oma kübaratriki. Lõppskoori pani paika aga Robi Saarma, kes sai kirja oma 28. Esiliiga tabamuse sel hooajal.

Tartus jäi parem meeskond välja selgitamata. Welco asus 14. mänguminutil Miikal Roosi tabamusest kohtumist juhtima, kuid kodumeeskonna vastus tuli kiirelt. Kuus minutit hiljem löödi matši teine ja viimane värav, kui täpne oli Carl Robert Mägimets. Niisiis lõpetasid meeskonnad oma hooaja viigipunktiga.

Suvepealinnas sai PJK kindlalt jagu FCI Levadia U21 meeskonnast. Avapoolaeg võideti 1:0: 20. mänguminutil oli täpne Vitali Kudrõk. Teisel poolajal said tabamused veel kirja Silver Õismets, Joonas Sild ja Tarmo Kovalevski.

Kuivõrd Tammeka U21 meeskonna tulevik oli kohtumise eel lahtine, siis nüüd on selge, et meeskond pallib järgmisel hooajal madalamal tasemel ehk Esiliiga B-s. Esiliiga viimane kohtumine, ühtlasi ka kullahinnaline lahing peetakse homme: Maardu Linnameeskond võõrustab Tallinna Kalevit.

Esialgsed protokollid (EJL-i kodulehelt):

20. novembril kell 13.00 Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul

Tartu JK Tammeka U21 - Tartu JK Welco 1:1 (1:1)
20. Carl Robert Mägimets - 14. Miikal Roos

Hoiatused: 68. Georg Lani, 71. Henri Käblik, 74. Giacomo Uggeri - 39. Mark William Mugra, 90. Artur Aus
Pealtvaatajaid: 97
Mänguolud: +5, uduvihmane ilm, kunstmuru rahuldavas seisukorras.
Peakohtunik: Karl Kena
Abikohtunikud: Thor Vaas, Petteri Schultz

Tammeka U21: Andero Antsov, Mikk Raid (70. Kener-Mairon Krull), Mattias Erik Tiik, Aleksandr Kuhharev (61. Henri Käblik), Georg Lani, Carl Robert Mägimets (66. Mark Trubatšov), Martin Jõgi, Mart Paul Preiman (57. Georg Voldemar Järve), Egert Naruson (46. Kevin Burov), Giacomo Uggeri, Mihkel Sepp.
Varus: Marcus Agarmaa, Herman Pedmanson, Henri Käblik, Mark Trubatšov, Kevin Burov, Kener-Mairon Krull, Georg Voldemar Järve.

Welco: Artur Karjagin, Joonas Luts (60. Artur Aus), Mikk Valtna, Marko Mägi (60. Rainer Jeeret), Mihkel Penu (71. Karel Kuusik), Jaagup Raudmäe, Mark William Mugra, Ander Vool, Miikal Roos, Joonas Kartsep, Marten Zovo.
Varus: Andreas Kevin Põldvee, Artur Aus, Mark-Oskar Arst, Karel Kuusik, Rainer Jeeret.

20. novembril kell 13.00 Paide kunstmuruväljakul

Paide Linnameeskond U21 - FC Nõmme United 6:5 (2:3)
17., 77., 90+1. Kristofer Piht, 38. Rasmus Kallas, 50. Simon Usar, 63. Marten Henrik Kelement - 9. Ander Ott Valge, 27. Nikita Vassiljev, 33. Paul-Kevin Chan, 89. Siim Martti Kubensky, 90+2. Robi Saarma

Hoiatused: 73. Siim Martti Kubensky (Nõmme United)
Pealtvaatajaid: 63
Mänguolud: +5, vahelduv pilvisus, kunstmuru väga heas seisukorras.
Peakohtunik: Reelika Turi
Abikohtunikud: Karolin Kaivoja, Anni Rahula
Neljas kohtunik: Triinu Vaher

Paide U21: Mattias Sapp, Joel Kokla, Kristofer Piht, Matrix Einer (57. Jander Poolma), Sander Soo, Siim Aer, Rasmus Kallas, Kevin Metso, Simon Usar, Sten-Erik Tamme (46. Carmo Toomet), Marten Henrik Kelement.
Varus: Carmo Toomet, Jander Poolma.

Nõmme United: Carl Kaiser Kiidjärv, Sander Alex Liit, Robi Saarma, Nikita Vassiljev, Henri Leoke (63. Mihkel Ratassepp), Ander Ott Valge, Paul-Kevin Chan (46. Kirill Aleksandr Antonov), Marten Metsniit (46. Kaspar Sander Born), Siim Martti Kubensky, Aleksandr Alteberg (57. Andreas Tiits), Rico Ernits.
Varus: Kirill Aleksandr Antonov, Andreas Tiits, Mihkel Ratassepp, Kaspar Sander Born.

20. novembril kell 13.00 Pärnu kunstmurustaadionil

Pärnu Jalgpalliklubi - Tallinna FCI Levadia U21 4:0 (1:0)
20. Vitali Kudrõk, 51. Silver Õismets, 74. Joonas Sild, 77. Tarmo Kovalevski

Hoiatused:
Realiseerimata penalti: 30. Jevgeni Novikov (PJK)
Pealtvaatajaid: 32
Mänguolud: +6, vahelduv pilvisus, tuuline ilm, kunstmuru rahuldavas seisukorras.
Peakohtunik: Joonas Jaanovits
Abikohtunikud: Sander Saga, Erkko Liiv

PJK: Kaupo Koort, Joonas Sild, Jevgeni Novikov, Tanel Melts, Risto Pärnat, Jako Kanter, Tarmo Kovalevski, Mirko Mardiste, Reimo Madissoo, Nazar Võzdrõk, Vitali Kudrõk.
Varus: Johannes Gevlja, Veiko Vespere, Eke Tormis Pikk, Igor Mohhov, Taras Lõsenko, Silver Õismets.

FCI Levadia U21: Aleksandr Kraizmer, Artur Voilenko, Andres Järve, Nikita Grankin, Igor Sokolov, Romeo Aan, Andrei Koršunov, Nevil Krimm, Casper Nicolas Lugtmeijer, Ain Lust, Artur Sakarias.
Varus: Igor Morozov, Arseni Terletski, Fjodor Melehhov, Darijus Jurs.