Koondis andis Lätile turmtuld, kuid kaotas (26)

Ikka ja jälle jäi eestlastel napilt puudu. Foto: Siim SemiskarEesti koondis andis Balti turniiri avamängus võõrustajamaa Läti väravale turmtuld, kuid pidi ohtrate raisatud võimaluste järel ikkagi 0:1 kaotusega leppima.

Igalt positsioonilt lätlaste väravat pommitanud eestlased hoidsid initsiatiivi pea terve kohtumise vältel, aga ainus värav sündis teise poolaja algusest penaltist hoopis lätlasele.

"Mängu iseloom ja tulemus seekord päris ei kattu. Olime päris head, aga kahjuks ei löönud väravat ära," kommenteeris Eesti peatreener Tarmo Rüütli pärast kohtumist.

Eesti poolelt jõudsid korduvalt lähedale nii Vjatšeslav Zahovaiko, Tarmo Kink, Klavan, debütant Sander Puri kui paljud teised, aga viigiväravgi jäi siiski sündimata.

Ühtekokku pommitasid valgetes särkides mänginud eestlased vastaste väravat 24 korral, neist raamidesse lendas 9 lööki. Lätlaste arvele jäi võidumängus vaid 8 pealelööki, millest 2 lendas postide vahele.

REKLAAM

Rüütli: kui on löök, siis löö

Kiirete kohanemisele kulunud minutite järel alustas Eesti turmtulega juba neljandal minutil, kui Martin Vungi terav kauglöök suundus tagumisse alumisse nurka, kust väravavaht Andris Vanins selle raskustega kätte sai.

Kolm minutit hiljem võttis Zahovaiko vasakus kastinurgas palli endale hästi ette ning lõi pöördelt peale, kuid löök läks veidi üle jala ja lendas üle värava. Kümned sekundid pärast seda saatis Ats Purje Joel Lindpere tsenderdusest palli värava eest läbi ja napilt-napilt tagumisest postist mööda.

Eesti koondise arvukal fänniarmeel jäi üle vaid ebaõnne needa ja ilusa etenduse nautimist jätkata. Zahovaiko pealöögi püüdis väravavaht; Lindpere kaugürituse Vanins küll pillas, aga sai lõpuks ikkagi kätte; Zahovaiko suunas Sidorenkovi tsenderdusest palli väravast mööda. Ning seda kõike nelja minuti sees.

"Kui sul sellised lööjad meeskonnas on, siis ei ole mõtet neid vaka all hoida," kommenteeris peatreener ohtraid kauglöögiüritusi. "Kui sul on löök, siis löö. Kui sul on Cristiano Ronaldo tribling, siis tribla kõigist mängijaist mööda."

Foto: Siim SemiskarStarkovs: kokkumäng jättis soovida

Samasuguses tempos jätkus kogu esimene poolaeg - eestlased lõid teravusi ja üritasid kaugelt, lätlaste puurilukk klaaris olukorrad mõningaste probleemidega. Võõrustajad jõudsid seejuures oma esimese pealelöögini alles veidi enne pooltunni täitumist, kui Juris Laizans sooritas üsna ohutu kauglöögi.

Paar minutit hiljem hoidis lätlaste puurivahti töös Tarmo Kingi kauglöök, mis sai ebatavalise põrke järel tõrjutud Vaninsi rinnaga. Hetk hiljem võinuks aga tulla mängu kannapööre, kui suure surve alt vabanenud kodumeeskond nõelas ohtlikult kontrarünnakul.

Aleksejs Višnjakovs sai paremalt äärelt Juris Laizansilt söödu ja sooritas terava ühepuutelöögi, kuid esmakordselt tõsiselt mängu sekkuma pidanud Mart Poom vastas talle suurepärase reaktsioonitõrjega.

"Vastased mängisid esimesel poolajal tunduvalt paremini, sest meie koondis tuli alles hiljuti kokku, aga Eestil oli enne Gruusiaga mäng. Meie kokkumäng jättis soovida ja see oli eestlaste trump," arvas Läti juhendaja Aleksandrs Starkovs.

Järsk pööre

Kui esimese poolaja järel pidanuks Eesti koondis kõigi loogikareeglite kohaselt juhtima, siis teise poolaja alguses pöördus mäng järsult ja pöördumatult.

Esmalt hoiatas Laizans 25 meetrilt teele saadetud raketiga, mis raksatas ristnurga juures vastu posti. Isegi Poomi pantrihüpe polnuks eestlasi päästnud, kui see pall kümmekond sentimeetrit täpsem oleks olnud.

Paar minutit hiljem jäi aga Klavan kaitses Vits Rimkuse katmisega hiljaks ning kui vastane sai värava ees palli, kukkus Rimkus tema surve all ja kohtunik vilistas penalti. Laizans realiseeris selle kindlalt, saates palli parema posti äärde.

"Eks kaitse kokkumäng aitas sellele kaasa," nentis Rüütli. "Teise poolaja alguses ei laabunud kõik paraku omavahel päris hästi, ei saanud seda kõrget palli kätte ja magati oma mees maha. Loodeti vist ka kerge suluseisu peale."

Foto: Siim SemiskarUued halud tulle

Teine poolaeg eestlaste poolt vaadatuna enam nii hea ei olnud. Kaotusseisus oldi küll vastastest märksa väravajanulisemad ning jätkati ka kaugtuld, aga sihik paistis ühe enam paigast ära minevat.

Tunni aja täitudes otsustas Rüütli tulle halge juurde visata, vahetades väljakule debütant Sander Puri, Aleksandr Dmitrijevi ja Vladimir Voskoboinikovi. Mõningast ründeteravust see ka lisas, kuid lätlastel olid lahtises mängus samuti omad võimalused.

67. minutil pääses aktiivselt sekkunud Puri peaga löögile, aga pall lendas meetrijagu üle värava. Neil minuteil elavnes sinisärklaste mäng taas ning peagi ei jäänud palju puudu ka Dmitrijevil ja taaskord Kingil.

Viimased kaks väga ohtlikku lööki sooritas penaltiolukorras patustanud Klavan, kel siiski napilt oma teo heastamisest puudu jäi. 78. minutil üritas ta 40 meetri pealt üllatuslööki ja puurivaht oli tõesti kergetes raskustes, aga pall lendas napilt üle. Seitse minutit hiljem lõi ta aga järjekordse löögi tagumisest postist mööda.

Lätlaste parim šanss eduseisu suurendamiseks tekkis viimastel hetkedel Andrejs Pereplotkinsil, kes jooksis eestlaste kaitseliini üle, kuid saatis palli Poomiga silmitsi pääsedes ettevõrku.

Kuusteist tundi taastumiseks

Homme õhtul kell 16:00 lõpetab Eesti koondis enda jaoks turniiri kohtumisega Leedu vastu. Lätlased ja leedulased otsustavad lõpliku tabeliseisu pühapäevase omavahelise mänguga.

Läti vastu end väga heast küljest näidanud Lindpere Leedu vastu enam ei mängi, ülejäänud pallurid peavad aga napi 16-tunnise puhkuse järel taas end kokku võtma. Peatreener Rüütli suuri vangerdusi teha ei kavatse ega saagi, sest koosseisuprobleemid lihtsalt ei luba.

"Väga palju variante pole, ehk väravavahi kohal võib anda võimaluse ka Mihkel Aksalule," kommenteeris ta. "Täna saatsin kõik kolm vahetust sisse ning pingile jäid vigane [Taavi] Tähn ja poolvigane [Urmas] Rooba. Ehk Rooba avaldab ka soovi homme kaasa lüüa." Samas kinnitas ta, et võimaluse võib saada teine võimalik debütant Igor Morozov.

Kas kaks päeva järjest on võimalik nii head mängu näidata? Tarmo Kink: "Eks ta väga raske saab olema kindlasti, sest alles teisipäeval mängisime Gruusiaga ja nüüd veel. Leedule on see esimene mäng, aga lahinguta me alla ei anna."

Ametlik protokoll:

kell 19:08 Skonto staadionil

Läti - Eesti 1:0 (0:0)
48. pen. Juris Laizans

Hoiatused: 42. Genadijs Solonicins, 52. Deniss Ivanovs, 57. Vitalijs Astafjevs, 71. Oskars Kljava - 50. Andrei Sidorenkov, 83. Aleksandr Dmitrijev
Pealtvaatajaid: 4 500
Peakohtunik: Audrius Zuta
Abikohtunikud: Gintautas Mirauskas, Jurijus Lukjanciukas
Neljas kohtunik: Saulius Atmanavicius (kõik Leedust)

Läti: 30-Andris Vanins, 17-Oskars Kljava, 3-Vitalijs Astafjevs, 13-Kaspars Gorkšs, 5-Juris Laizans, 6-Deniss Ivanovs, 7-Deniss Kacanovs, 15-Genadijs Solonicins (76. 18-Aleksandrs Caunja), 20-Girts Karlsons, 10-Aleksejs Višnjakovs (78. 9-Vladimirs Kolesnicenko), 11-Vits Rimkus (58. 14-Andrejs Pereplotkins).
Varus: 1-Aleksandrs Kolinko, 2-Igors Savcenkovs, 4-Dzintars Zirnis, 9-Vladimirs Kolesnicenko, 14-Andrejs Pereplotkins, 18-Aleksandrs Caunja, 21-Andrejs Butriks.

Eesti: 1-Martin Poom, 2-Tihhon Šišov, 3-Andrei Stepanov, 4-Ragnar Klavan, 5-Andrei Sidorenkov, 7-Ats Purje (60. 6-Sander Puri), 11-Aivar Anniste (60. 17-Aleksandr Dmitrijev), 16-Martin Vunk, 10-Joel Lindpere, 15-Tarmo Kink, 9-Vjatšeslav Zahovaiko (60. 8-Vladimir Voskoboinikov).
Varus: 12-Mihkel Aksalu, 13-Urmas Rooba, 14-Taavi Rahn, 17-Aleksandr Dmitrijev, 6-Sander Puri, 8-Vladimir Voskoboinikov.

Statistika:

               I pa.  II pa.  Kokku
Pealelöögid    3:14   5:10     8:24
Pl. väravale   1:8    1:1      2:9
Postid/latid   0:0    1:0      1:0
Nurgalöögid    1:1    1:1      2:2
Vead          12:5    4:9     16:14
Suluseisud     2:2    3:1      5:3

Eesti mängijad:

             Pealelöögid  Pl. väravale  Postid/latid  Vead  Suluseisud
Šišov             0             0             0         1        0
Stepanov          0             0             0         1        0
Klavan            3             1             0         4        0
Sidorenkov        0             0             0         2        0
Purje             2             0             0         1        0
Puri              2             0             0         1        0
Anniste           2             0             0         0        0
Dmitrijev         1             1             0         1        0
Vunk              1             1             0         0        0
Lindpere          3             2             0         0        2
Kink              5             3             0         1        0
Zahovaiko         5             1             0         0        1
Voskoboinikov     0             0             0         2        0

Kokku            24             9             0        14        3

Läti mängijad:

             Pealelöögid  Pl. väravale  Postid/latid  Vead  Suluseisud
Kljava            0             0             0         4        0
Astafjevs         1             0             0         3        0
Laizans           4             2             1         1        0
Ivanovs           0             0             0         2        0
Solonicins       
0             0             0         2        0
Karlsons          0             0             0         1        2
Višnjakovs        1             1             0         1        1

Rimkus           
0             0             0         2        0
Pereplotkins      3             0             0         0        2

Kokku             9             3             1        16        5


Vaata ka:
Koondis proovib 70-aastast põuda lõpetada

Kommentaarid

pahkmarg   •  
(.***)
Mina ei saa sellest aru, kust on Eestisse elama asunud nii palju alavrsuskompleksiga inimesi.
madiss   •  
(.***)
no comments
madiss   •  
(.***)
Ausalt ma hakkan nutma. Isegi meie 2 koosseis mngib niiiiiiiiiiii hsti va kaitse, mis on jube koba. Miks te krt vravaid ei l???
madiss   •  
(.***)
Kuigi vutt on suht jube, on kanepi lpsmas pariisis maailma 29-t. Esimene sett 6-1 meile!!!!!!!!!!!
-arsenal-   •  
(.***)
hattrick, kui prantslased vrsil valgega mnigvad ei thenda, et nad enam "Les Bleux" pole
hattrick   •  
(.***)
"Neil minuteil elavnes sinisrklaste mng taas ning peagi ei jnud palju puudu ka Dmitrijevil ja taaskord Kingil." nad mngisid valges ju?
madiss   •  
(.***)
Krt eilse mngupildi jrgi oleks pidand ltakaid lpsma nigu Flora Vaprust, mingi 6:0 vi 8:1. Krdi Rtli tehku oma poistele selgeks, et vuti eesmrk on vravaid la, mitte raha eest ilusat mngu pakkuda. Krt ma kisin sel stripiklubis litse vahtimas-nppimas, mitte ei ki seda statal tegemas.
madiss   •  
(.***)
Ma tlen selle asja kohta, et vljakul oli ks pedekari. meie omad on peded, et ra ei lnud, ltakad on peded, sest nad ongi peded ja lisaks pherdasid maas koguaeg ja leedukast kohtunik on topeltpede, sest lks mrjaks maas pherdavate lti pedede peale ja tegi umbes sama, mis on litsile 500 eeku andmine.
-arsenal-   •  
(.***)
Eesti vidab Leedut ja Lti kaotab Leedule. Eesti-Leedu 2:0 ; Leedu-Lti 1:0
Sellisel juhul peaksime olema Balti karika omanikud ;P
rory breaker   •  
(.***)
see ji ka silma et rt ei vahetatud absoluutselt. ju siis on pikad sdud niivrd ebatpsed. vga vilets testi.
rory breaker   •  
(.***)
eelkige ji silma see, et kui kink vi keegi rel tegid n Robinho leastumist, siis keegi selle ohvriks ei langenud.

teiseks ji silma see, et eesti koondislastel on palli vastuvtt ja he-puute-sdud jumalast kehvad. vibolla ainult dimitrijev suutis murdosasekundiga palli omaks saada ja adresseeritud sdu edasi anda. Teistel oli ikka ulmepuu ja oksakohad.
hust tulevat palli ei suudetud ksi kord korralikult surmata, ikka ji pall prast seda mitmeks sekuniks prkama, nii et vastased kohe kui mesilased judsid peale tormata.

kolmandaks, mis mulle Lindpere juures ei meeldi, et tundub nagu ta jookseks pea maas - ta ei vaata mida meeskonnakaaslased teevad. selleprast ji ta mitmel instantsil stmisega hiljaks ning sageli oli tema mber juba 3 ltlast, kes ta ra puresid.

rndajate kohta ei oska midagi elda, sest nagu selgus, kui meil Piirojat pole, siis need pikad pallid ei toida. Mttetu ettepeksmine kis.

positiivse poole pealt olid noored (Kink, Purje, Puri jne) enamvhem.
maimps1   •  
(.***)
no ma loodan et sellise m2ngu p6hjal ikka l2ti Balti meistriks ei tule..kripeldama j2i pisut:(
rallikas   •  
(.***)
Eestilt selline Harju keskmine mng....
timo1638   •  
(.***)
tra ma ei saa aru kuidas jlle ei suutnud kolli ra lia?
Nrvi ajab juba vravaid on vaja!
kozz   •  
(.***)
Viks elda, et kllaltki rev mng oli.
GR.   •  
(.***)
Puri oli rel pris terav.
bayswater   •  
(.***)
Mis krt.turmtulest siin kirjutatakse???? Kirjutajal soovitaks kindlasti sitta Hispaaniasse,kui Eesti seal mngib ja siis ehk mees neb,mis on turmtuli jalgpallis.
Paikuse   •  
(.***)
Kurb tsiasi on see, et ltakad mngisid meid taktikaliselt vga targalt le. Kui Eesti valis rndamiseks poole, siis ltlased kaitsesid 1. poolaeg ja "mngisid uimaseid". Teine poolaeg oli Eestile ootamatus vga agresiivne Lti, kes pealegi rndas allapikest. Sisiliselt 2:0 Ltile kui arvestada ka ohtlikku posti. Eesti sellega vastata ei suutnud. Eesti vahetused kahjuks mgupildile midagi juurde ei andnud!
-arsenal- to Tofoa   •  
(.***)
See oli korvpallikohtunik
Tofoa   •  
(.***)
Kust kohtunik prit on? LEEDUST? Seal pole kohtunikke juu ...
tyson   •  
(.***)
Kurat, et sellisele lltaste kobavravahile ei suudetud palli selja taha toimetatud..
Eitsile   •  
(.***)
Kuule tainas pigem on treenerivahetus meeskonnale hsti mjunud.
minaise   •  
(.***)
carlo2   •  
(.***)
Kotermann on sisse lippand - Mardist on saanud Martin Poom :P
SunWolf   •  
(.***)
Nonii, ltlased kasutasid oma vimaluse ra ja vtsid kohustusliku vidu. Leedult kah tohlakas oodata.
eits   •  
(.***)
vist esimest korda le paari aasta pole keskvljal pidurdamas dmitrijevit vi vassiljevit ning see on ka mngupildis kohe nha.

Sisene
MEISTRITE LIIGA
Juventus murdis Atletico müüri, aga mitte hinge
Juventus tegi midagi, mida on Diego Simeone ajastul suutnud veel vaid Lissaboni Benfica (2015) ja Chelsea (2017) - lõi Meistrite liigas Atletico Madridile nende enda kodus kaks väravat.
MEISTRITE LIIGA
PREMIUM LIIGA KÕVAD LAHINGUD
Luup peale | Šampanja külma! Vassiljevi hiline värav viis Flora meistritiitli veerele  (galerii!)
SOCCERNET TV
Soccernet.ee avas oma TV-keskkonna
PÕNEVAT
PREMIUM LIIGA TEISIPÄEV
Linnaruumist Hamburgi näitel
MUSTA MÕTISKLUSED
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
28
22
3
3
76:18
69
2.
Tallinna FCI Levadia
29
20
4
5
87:25
64
3.
Paide Linnameeskond
29
19
5
5
66:23
62
4.
Nõmme Kalju FC
27
15
10
2
53:26
55
5.
Tartu JK Tammeka
29
10
6
13
42:47
36
6.
JK Narva Trans
29
9
9
11
47:44
36
7.
Viljandi JK Tulevik
28
5
7
16
29:54
22
8.
JK Tallinna Kalev
28
5
5
18
20:71
20
9.
FC Kuressaare
29
4
5
20
18:69
17
10.
Maardu Linnameeskond
28
4
4
20
23:84
16
REKLAAM
 
SILM PEALE!

Vaata siit saate "Silm peale!" viimast osa!

https://www.zone.ee/
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • N, 19.00 Tammeka U21 - JK Järve (Esiliiga)
  • R, 19.00 Portugal U17 - Eesti U17 (sõprusturniir)
  • L, 13.00 Paide - Tulevik (Premium liiga)
  • P, 13.00 Kuressaare - Maardu (Premium liiga)
  • P, 17.00 Eesti U17 - Sloveenia U17 (sõprusturniir)
  • KÕIK näidatud mängud on siin!
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
69
Tallinna FCI Levadia
64
Paide Linnameeskond
62
Nõmme Kalju FC
55
Tartu JK Tammeka
36
JK Narva Trans
36
Viljandi JK Tulevik
22
JK Tallinna Kalev
20
FC Kuressaare
17
Maardu Linnameeskond
16
PREMIUM LIIGA SUVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK