Luup peale | Ancelotti võlus San Sirolt võidu välja ja Interi euroneedus jätkub (0)

Võiduvärava autor Rodrygo. Foto: Scanpix / AP Photo / Antonio Calanni

Milano Inter tegi kodustaadionil sümpaatse esituse, kuid jättis kasutamata suure hulga võimalusi skoori avamiseks, enne kui Real Madridi vahetusmehed ise 89. minutil mängu ainsa värava sepistasid.

Kumbki meeskond ei olnud nõus pallikontrolli vastasele loovutama, mis tegi sellest mängust avaminutitest peale haarava heitluse. Kõigepealt taktikaliselt, aga peagi järgnes sellele ka ohtralt väravavõimalusi.

Avapoolaja esimesel poolel püsis taktikepp pigem Interi käes, kes omas ka palju häid šansse juhtima asumiseks. 9. minutil pääses Edin Džeko terava nurga all Thibaut Courtois'ga silmitsi, aga Reali väravavaht päästis. Järgnenud nurgalöögi järel saatis Milan Škrinijar pealöögi kuuelt meetrilt üle värava. 19. minutil pääses Lautaro Martinez Ivan Perišici tsenderduse järel vabalt peaga löögile, aga lõi otse Courtois' suunas.

Real oli esmakordselt ohtlik alles 27. minutil, kui kõigepealt käkiti kolm-kahe vastu kontrarünnak ebatäpse sööduga ära ja jätkuolukorras jäi terav tsenderdus Karim Benzemale seljataha. 36. minutil pääses Eder Militao nurgalöögi järel kuuelt meetrilt täiesti vabalt peaga löögile, Samir Handanovic oli mängust väljas, aga pall lendas napilt postist mööda.

Poolaja lõpp kuulus jällegi pigem Interile. 37. minutil jõudis Martinez Nicolo Barella tsenderduse järel lähedale. Veidi hiljem veeres Marcelo Brozovici kaval löök kastijoone tagant loetud sentimeetrid tagapostist mööda. 43. minutil pääses Džeko kümnelt meetrilt ühe puutega jalaga löögile, aga pall lendas jällegi liialt Courtois' peale.

Teine poolaeg kaldus omakorda pigem Realile, kuid konkreetsete väravavõimalusteni nad naljalt ikkagi ei jõudnud. Handanovicilt nõuti esimest tõrjet alles 57. minutil, kui ta tõrjus Dani Carvajali terava nurga alt sooritatud ürituse. Enne seda oli Interil olnud veel üks hea võimalus, kui Courtois võttis suurepärase reaktsioonitõrjega ära Džeko pealöögi.

Real muutus tõsiselt ohtlikuks alles kohtumise viimasel kümnekonnal minutil. Vinicius Junior raiskas esmalt kaks võimalust, suutmata palli kaitsjatest mööda toimetada. 89. minutil kombineerisid aga võiduvärava kaks vahetusmeest, kui 18-aastane Eduardo Camavinga andis vastaste trahvikastis ühepuutesöödu ja 20-aastane Rodrygo jätkas täpse ühepuutelöögiga. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Muutuste tuuled pole sugugi nii tugevad

Kahe hooaja vahel räägiti mõlema klubi puhul palju nende finantsseisudest ja isegi uute ajastute algusest, kui nii Real kui ka Inter jäid ilma mõnedest tähtedest ja vahetasid treenereid. Nagu uue hooaja algus kinnitab, oli meediakära rohkem kui asi väärt ning kuuldused hiiglaste langemisest on tugevasti liialdatud.

Real lasi küll minna Sergio Ramosel PSG-sse ja müüs Raphael Varane'i Manchester Unitedile ning ei saanud ise Kylian Mbappe’d PSG-st kätte, kuid samas tuli Müncheni Bayernist lepingu lõppedes üle David Alaba ja Tottenhamist naasis laenult Gareth Bale.

Inter jäi Romelu Lukaku müümisega Chelsea'le ilma oma tähtsaimast mängumehest, samuti müüdi Achraf Hakimi PSG-sse, ent neilgi õnnestus väikeste kuludega ka olulisi tugevdusi hankida, kui PSV-st toodi suvisel EM-il säranud paremäär Denzel Dumfries ning vabaagentidena liitusid Hakan Calhanoglu, Edin Dzeko ja Joaquin Correa.

Rääkimata siinkohal tulevikku silmas pidades tehtud diilidest, näeme ka puhtalt praegust isikkoosseisu vaadates, et tähtmängijate kontsentratsioon ei ole oluliselt langenud. Seda eriti Reali puhul, kes ei kaotanud sugugi glamuuri ka Zinedine Zidane’i asendamisega Carlo Ancelotti vastu. Seevastu Interi suurimaks küsimärgiks võinuks pidada just treeneripinki, sest meeskonna Itaalia tippu viinud Antonio Conte vahetati oluliselt vähemnimeka Simone Inzaghi vastu.

Simone Inzaghi ja Carlo Ancelotti. Foto: Scanpix / EPA / Matteo Bazzi

2. Tuntud tuumikud üksikute muutustega

Uued tuuled ei paista väga välja ka uute treenerite käekirjadest. Kui jätta kõrvale paari eelmises punktis mainitud ässa puudumine, siis ei pruugiks pühapäevahuviline üldse aru saadagi, et suve jooksul midagi olulist muutunud on.

Inzaghi on jäänud Conte mänguplaanile ja tuumikule truuks, kasutades jätkuvalt 3-5-2 asetust, mida täidavad valdavalt samad mängumehed. Vaid Calhanoglu asendab Christian Erikseni, Džeko Lukakut ning Matteo Darmian ja Ivan Perišic mahuvad Hakimi puudumisel mõlemad põhikoosseisu. Tänanegi algüksteist ei pakkunud ainsatki üllatust.

Ancelotti on pidanud hooaja alguses rohkem mängijatega vangerdama, kuid seda ennekõike rohkete vigastuste tõttu. Suures plaanis mängib ka Real eelmisele aastale sarnast jalgpalli sarnase mängijateringiga. Tänase kohtumise eel oli ainsaks üllatuseks see, et vigastatud Bale’i asendas ründekolmiku paremal küljel Lucas Vazquez, olgugi et senistes mängudes olid ründetrio kohad alati jaotunud Bale’i, Karim Benzema, Vinicius Juniori ja Eden Hazardi vahel. Hazard jäi seekord pingile, aga usutavasti oli küsimus ka tema tervislikus seisundis, sest kuigi Lucas Vazquez vahetati esimesena välja, sekkus tema asemele hoopis Rodrygo.

3. Väärilised vastased

Kohe mängu algusest sai selgeks, et vastamisi on kaks kõrgetasemelist meeskonda, kes väärivad teineteist. Kumbki ei rahuldunud vasturünnakutele panustamisega, vaid mõlemad üritasid mängu üle kontrolli enda kätte haarata. Mõlemad alustasid julgelt lühikese sööduga tagant ja tegid tihti kõrget pressi, et vastast selles elemendis halvata. Mängutempo ei olnud alati kõige kõrgem, aga mõlemad näitasid korduvalt ka võimet kiirelt käike vahetada ja välkkiirelt rünnakule suunduda.

Raske öelda, mida konkreetselt Ancelotti vaheajal muutis, aga kohe teise poolaja algusest muutus Reali kõrge pressing tulemuslikuks ning Inter oli sunnitud liigsete riskide võtmisest hoiduma, ajades mängu oluliselt sirgjoonelisemaks. Peagi vahetas Inzaghi välja mõlemad ääred, et värskestest jalgadest kiiretel üleminekutel kasu lõigata. Kuigi pallivaldamine kaldus Reali kasuks ja neil oli ka rohkem perioode, mil vastane terve meeskonnaga kaitsesse suruti, siis Interil avanes vähemalt sama palju häid väravavõimalusi.

Tervikuna olnuks viik selles mängus õiglane tulemus, kuid kogenum peatreener suutis tõmmata kaardipakist välja need jokkerid, kes kohtumise saatuse otsustasid. Siiski tuleb kiita ka Inzaghit, sest Interi kohal seisid suviste muudatuste järel suuremad küsimärgid ning Reali hinnati ka selle mängu eel soosikuks, mida mängupilt aga ei kinnitanud. Statistikagi ütleb, et avapoolajal võitis Inter löökide arvestuse 13:5 (neist postide vahele 4:0) ja lõpuks 16:14 (5:2).

4. Interi euroneedus

Kodumeeskond näitas taktikaliselt küpset ja samas enesekindlat jalgpalli, mis ei olnud sugugi kehvem kui eelmisel Meistrite liiga hooajal Antonio Conte käe all näidatu. Paraku on 2010. aasta Meistrite liiga võitjal viimastest aastatest ette näidata vaid järjestikused põrumised ja tulemuse poolest ei olnud erandiks ka tänavuse hooaja start.

Pärast seda, kui Inter 2018. aastal viieaastase vaheaja järel Meistrite liigasse tagasi jõudis, ei ole nad kolmel katsel kordagi suutnud alagrupist edasi murda. Seejuures kuuluti ka mullu Realiga samasse alagruppi ja kaotati neile mõlemad mängud. Teinegi grupikaaslane oli sama, kes tänavu - Donetski Šahtjor. Kolmandaks vastaseks on nüüd aga uustulnuk Tiraspoli Sheriff, kes haaras avapäeva järel 2:0 võiduga alagrupi liidrikoha enda kätte.

5. Mängu parim - Thibaut Courtois

Reali väljakumängijatest seekord keegi eredalt esile ei tõusnud,  aga väravavahi viis tõrjet ei ole naljaasi. Eriti otsustav oli teise poolaja tõrje Džeko pealöögile.

Milano Inter - Real Madrid 0:1 (0:0)