Luup peale | Dortmund kaotas Manchester Cityle, aga lõi võõrsilvärava ja säilitas edasipääsuvõimalused (0)

Manchester City sai Meistrite liiga veerandfinaali avamängus Dortmundi Borussia vastu võidu, aga Dortmund lõi väärtusliku võõrsilvärava. Foto: Scanpix / Phil Noble / Reuters

Dortmundi Borussia lõi Meistrite liiga veerandfinaali avamängus võõrsil Manchester City vastu värava, aga kaotas 1:2. Trumbid on endiselt inglaste käes, aga sakslased säilitasid edasipääsuvõimalused. Korduskohtumine toimub 14. aprillil Dortmundis.

Avamängu esimene arvestatav väravavõimalus avanes 7. minutil Dortmundi Borussial, kui Jude Bellingham tegi individuaalse meisterlikkusega Kyle Walkerile ära ja läks karistusalas löögile, aga Manchester City väravavaht Ederson Moraes pareeris löögi.

Manchester City avas skoori 19. minutil, kui Emre Can tegi keskväljal lubamatu valesöödu ja Kevin De Bruyne alustas ja lõpetas rünnaku. De Bruyne andis palli vasakule, kus Phil Foden omakorda paremale, kus Riyad Mahrez mängis De Bruyne'i löögile - 1:0.

Esimese poolaja esimesel lisaminutil sai Mahrez karistusala juurest löögile, aga pall lendas Bernardo Silva rikošetist Dortmundi väravavahi Marwin Hitzi sülle.

Teine poolaeg algas Dortmundi väravavõimalusega, kui Erling Braut Haaland lükkas Ruben Diase minema ja läks üks-üks olukorras löögile, aga Ederson tegi suurepärase tõrje.

65. minutil oli Manchester Cityl suurepärane šanss eduseisu suurendamiseks, kuid Phil Fodeni lähilöögi tõrjus Hitz. Kümmekond minutit hiljem proovis De Bruyne, kelle kauglöök läks napilt mööda. Minut hiljem raiskas Foden järjekordse väravavõimaluse ja Hitz säras tõrjega.

Manchester City valdas palli ja domineeris mängu, aga 84. minutil nõelas Dortmund, kui Bellingham söötis karistusala juures olnud Haalandile, kes mängis Marco Reusi osava sööduga silmitsi Edersoniga. Kuigi Ederson sai Reusi löögile näpud vahele, maandus pall väravas - 1:1.

Dortmund sai ihaldatud võõrsilvärava, aga kaotas avamängu, sest Manchester City taastas 90. minutil eduseisu, mida enam ei loovutatud. De Bruyne riputas palli karistusalasse, kus Ilkay Gündogan andis selle Fodenile, kes seekord ei eksinud - 2:1.

Järelejäänud aja jooksul kummalgi meeskonnal väravavõimalusi ei tekkinud ja Manchester City sai 2:1 võidu. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Vaieldavad otsused avapoolajal

Rumeenia kohtunikul Ovidiu Hateganil (kes, muide, oli vilemees 2010. aastal, kui Sillamäe Kalev kaotas Euroopa liiga eelringis Minski Dinamole 0:5) ei olnud sugugi lihtne päev, sest vaieldavad otsused esimesel poolajal röövisid värava nii Manchester Citylt kui Dortmundi Borussialt.

Hategan määras 30. minutil Manchester City kasuks penalti, kui Emre Cani jalahoop Dortmundi karistusalas tabas Rodri põlve. Dortmund oli pettunud ja patuoinaks olnud Can sai kohtunikuga vaidlemise eest kollase kaardi. Videokohtunikud ei suutnud otsust langetada, misjärel läks Hategan ekraani juurde. Ta uuris videokordusi üsna kaua ja seejärel tühistas penalti.

Teine vaieldav otsus oli seitse minutit hiljem, kui Manchester City väravavaht Ederson tegutses karistusalast väljaspool aeglaselt ega suutnud palli klaarida. Jude Bellingham napsas korgid ees palli endale, aga ei teinud Edersoni vastu viga, ja lükkas palli tühja väravasse. Hategan andis Bellinghamile ohtliku mängu eest kollase kaardi ega lugenud Dortmundi väravat. Hategan oli enne vile andnud, kui pall oli väravasse jõudnud, mistõttu videokohtunikud ei sekkunud.

2. Igav veerandfinaalpaar? Ei ole!

Kui selgusid veerandfinaalpaarid, siis kahele meeskonnale anti koht nelja parema hulgas. Paljud jalgpallisõbrad ja isegi -eksperdid arvasid, et Londoni Chelsea jalutab Portost üle ja Manchester City teeb sama Dortmundi Borussia vastu. Jah, Manchester City on endiselt Dortmundi vastu suursoosik, aga praegu Saksamaa kõrgliigas alles viiendal kohal asuv Dortmund näitas avamängus, et Inglismaa kõrgliiga liider Manchester City on haavatav.

Manchester City söödumäng toimis pepguardiolalikult hästi, aga samamoodi toimis Dortmundi kaitseblokk, eriti esimesel poolajal, kui Manchester Cityl ei olnud palju võimalusi. Teisel poolajal tulid Dortmundil mõned individuaalsed eksimused sisse ja Manchester City leidis rohkem käike, aga väravavõimaluste realiseerimine vedas alt.

Dortmund sai suures plaanis Manchester City pidurdamisega hakkama, aga kõige tähtsam on see, et nad säilitasid kordusmänguks reaalsed edasipääsuvõimalused, sest võõrsil löödud värav on Meistrite liigas väga oluline. Neutraalsetele jalgpallisõpradele see meeldib. Dortmund lööb kodus 1:0, keerab kaitse lukku ja pääseb edasi? Keeruline, aga mitte võimatu.

Lisaks näitas kolmik Jude Bellinghan - Erling Braut Haaland - Marco Reus, et Manchester City vastu on võimalik Meistrite liigas skoorida. Manchester Cityl sai kuninglikus eurosarjas läbi nulliseeria. Pep Guardiola hoolealused hoidsid asjad lukus 788 minutit (!) järjest. Tänavusel hooajal on Meistrite liigas löödud Manchester Cityle kaks väravat. Porto kaotas alagrupis avamängus Manchester Cityle 1:3 ja nüüd Dortmund veerandfinaali avamängus 1:2.

3. Mängu parim - Phil Foden

Manchester City vasakul äärel tegutsenud Phil Foden oli kogu aeg mängus sees ja tekitas eelkõige endale, aga ka kaaslastele palju väravavõimalusi. Paremal päeval oleks Foden teinud kübaratriki, aga seekord oli realiseerimine kehv. See tema esitust väga palju ei mõjutanud. Ja meeldetuletuseks, et võiduvärava lõi 90. minutil just Foden. Särav mäng 20-aastaselt inglaselt.

Teine mängija, keda esile tuua, on 29-aastane keskväljamaestro Kevin De Bruyne, kes tegelikult ehitas mõlemad Manchester City väravad ja oli meeskonnale kõige kasulikum, aga võiduvärava löönud Foden jäi oma teravusega rohkem silma.

Manchester City - Dortmundi Borussia 2:1 (1:0)