Luup peale | Kuressaare kolistas posti ja latti, Paide sahistas võrku (1)

Siim Luts ja Edrisa Lubega. Foto: Liisi Troska

Paide Linnameeskond sai Premium liigas järjekordsed võidupunktid, seekord alistati võõrsil FC Kuressaare 4:0. Paide püsib liigatabelis kolmandal, Kuressaare kaheksandal kohal.

Kuigi Paide domineeris sisuliselt esimest poolaega täielikult, siis Kuressaare väravalukku ei suudetud lahti muukida ja puhkepausile mindi viigiseisul. Teisel poolajal said külalised oluliselt rohkem väravavõimalusi ja esimene värav tuli üpris varakult. Kuressaarel eriti ohtlikke võimalusi ei tekkinud ja väljakuperemehed tegelesid rohkem kaitsetööga.

Siim Lutsu tsenderduse realiseeris 50. minutil tabamuseks Edrisa Lubega ja Paide sai suuremad pinged maha. 65. minutil oli Paidel kasutada penalti, kuid Luts lõi üle värava. Seejärel tegi Henri Anieri söödust skoori Sergei  Mošnikov ja Paidel oli kaheväravaline eduseis. Kristjan Pelt sai kaks resultatiivset söötu, kui 76. minutil suurendas Paide eduseisu Luts ja 90. minutil Anier.

Eesti koondise ründaja Anier mängis Paide eest alles oma teise kohtumise, mõlemal korral on ta sekkunud pingilt. Nüüd avas Anier väravaarve. Lisaks tegi debüüdi Hollandi ääreründaja Deabeas, olles väljakul viimased kümmekond minutit. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Paide pöörane surve ja nurgalöögid

Kui peakohtunik Siim Rinken andis kohtumise avavile, siis haaras Paide koheselt initsiatiivi ja hakkas mängu domineerima. Mäng oli täielikult Paide käes, külalised valdasid palli ja kombineerisid Kuressaare karistusala lähistel. Sageli tekkis olukord, kus 21 meest olid Kuressaare poolel viimasel kolmandikul. Puudu oli ainult Paide väravavaht Mait Toom.

Sellegipoolest ei õnnestunud Paidel eriti ohtlikke väravavõimalusi tekitada, sest igal pool olid Kuressaare mängijad valvel ja olid löökidel ees. Paide teenis mängu jooksul rohkem kui 20 nurgalööki - mõlemal poolajal üle kümne -, kuid Kuressaare tuli nende kaitsmisel toime. Teisel poolajal muutus Paide mäng ladusamaks ja tekkis rohkem võimalusi, realiseeriti neli.

2. Mario Miil kolistas posti ja latti

Kuressaarel ei olnud eriti väravavõimalusi, aga tuleb tunnistada, et seekord ei soosinud kodumeeskond õnn, mida oleks olnud vaja. Kuressaare äärekaitsja Mairo Miil oli kaks korda väga lähedal, et skoori teha. Esimesel poolajal põrkas pall talle karistusalas ootamatult ette, kuid pall lendas Miili puutest posti. Teisel kolmveerandtunnil läks Miil umbes 40 meetri kauguselt parema jalaga löögile, pall tegi igasuguseid vigureid ja lendas latti. Mait Toom oli justkui pealtvaataja.

Kui posti asemel oleks pall maandunud Paide väravas, oleks Kuressaare läinud 1:0 ette ning kui Miili teine suurepärane löök oleks võrgu sahisema panud, oleks Kuressaare löönud 1:1. Mängu oleks kindlasti elevust juurde tulnud, aga need on ainult oleksid, mis enam ei maksa midagi.

3. Mängu parim - Siim Luts

Siim Luts küll eksis 1:0 eduseisus 11 meetri karistuslöögil, aga hea meel on näha, et sageli erinevate probleemide küüsis vaevlev mees on tahtmist täis ja mängib isuga. Sedapuhku toimis Paide vasakäär, kus Luts peamiselt tegutses, suurepäraselt. Lisaks oli Lutsul ideaalne klapp Joseph Salistega. Luts ei kartnud minna vastasega silmitsi ja teha üks-ühele. Tihti olid just tema osavad jalad, mis Paide rünnakul teravust tekitasid.

Värav ja resultatiivne sööt lisavad mehele kindlasti enesekindlust. Ta kogub hoogu ning ehk naaseb Luts oma parimate päevade tasemele. Paide püsib medalimängus ning Luts oleks oluline lüli Eesti koondises, sest Rahvuste liiga mängud on tulekul.

4. Kuressaarest Vilniusesse

Kuressaare alistamine oli Paidele euromängu peaproov, kuid suure tõenäosusega on järgmisel neljapäeval toimuv Euroopa liiga esimese eelringi kohtumine Vilniuse Žalgirisega teistsuguse iseloomuga ja Paide peab oluliselt rohkem tegema kaitsetööd. Seda ei saadud Kuressaare vastu eriti harjutada, ent 4:0 võidult on kindlasti hea euromängule minna.

Henri Anier oli pärast mängu arvamusel, et Paide trumbiks on euromängus Žalgirisega kiired üleminekud kaitsest rünnakule. Ehk tuleb keskenduda Edrisa Lubega kiirusele? Kuressaare vastu pääses Lubega paaril korral jooksu ning kaitsjad olid selgelt hädas. Milliseks kujuneb Paide ajaloo esimene euromäng, näeb juba järgmisel nädalal.

FC Kuressaare - Paide Linnameeskond 0:4 (0:0)