Luup peale | Legion võitles jälle südilt, aga Levadia täitis miinimumprogrammi (galerii!) (0)

Levadia sai taas oma tahtmise. Foto: Brit Maria Tael

Premium liiga uustulnuka Legioni ja mulluse hõbemedalisti Levadia duell Kadriorus lõppes võrdlemisi oodatult. Legion suutis soosikule ajuti hambaid näidata, kuid Levadia hoidis mängu suurema osa ajast kontrolli all ning vormistas 2:0 võidu.

Kolmemehelist kaitseliini kasutanud Levadia algkoosseisu kuulusid mõnevõrra üllatuslikult nii Bogdan Vaštšuk kui ka Manucho. Keskväljal otsustas Martin Reim ühe keskpoolkaitsja ehk Brent Lepistu kasuks, Rasmus Peetson jäi esialgu pingile. Legionil pääses võrreldes avavooruga algkoosseisu ülikogenud Andrei Sidorenkov, muus osas jäi juhendaja Deniss Belov kindlaks Flora vastu ajuti väga korralikku mängupilti pakkunud koosseisule.

Levadia teravama alguse suutis Legion järgnenud perioodiga kenasti neutraliseerida, kuid siis sai soosik pallivaldamise enda kätte ja hoidis kerget paremust avapoolaja lõpuni. Oma tahtmine saadi 37. minutil, kui Manucho ennetas eesmise posti juures kaitsjaid ja lükkas terava söödu võrku.

Teisel poolajal jätkus suhteliselt võrdne mäng, kuni Legion jõudis oma parima perioodini. Sidorenkovi karistuslöök laksatas Levadia meestemüüri, järgnenud nurgalöögi järel oli pall korraks pea Levadia väravajoonel lahti, aga sisselööjat ei leidunud. Pisut üle tunni oli mängitud, kui suurepärane söödumäng viis Kotenkoga silmitsi veel mullu Levadia särki kandnud Kirill Nesterovi, aga kogenud väravavaht jäi duellis peale.

Viimaseks paarikümneks minutiks siiski Legioni jõud rauges ja 87. minutil vormistas Dmitri Kruglov penaltist lõppseisu, kui Aleksandr Volodin oli karistusalasse tormanud Manucho maha tõmmanud ja punase kaardi saanud. Soccernet.ee tegi kohtumisest järgmised tähelepanekud:

1. Koroonaseisak kummagi meeskonna mängu ülemäära ei mõjutanud

Legion esitas märtsikuises avavoorus Flora vastu südi partii ega vandunud mänguliselt soosikule suurelt alla, kuid klassivahe oli samas siiski tajutav. Sama sündis nüüd teises voorus – Levadia ei näidanud midagi imelist, kuid suutis individuaalse kvaliteedi pealt siiski väravad ära lüüa ja paremuse maksma panna.

Ise vallati sarnaselt avavooru kohtumisele Kuressaarega üsna palju palli, aga ohtlikke võimalusi Pavel Londaku värava all nappis. Kuigi Legion otsustas eelmisel reedel kontrollmängu kasuks ja Levadia loobus sellest, näisid meeskonnad olevat füüsise ja võhma poolest üsna sarnases vormis.

Tõsi, teatavat rabedust võis näha mõlema meeskonna tegutsemises. Legionil ilmnes see avapoolajal näiteks Artjom Artjunini lohakas tagasisöödus, milleni Londak napilt enne Manuchot jõudis; Levadial aga teise kolmveerandtunni keskel, kui Kotenko söötis vastu Marek Šatovi jalga, kust pall üle otsajoone põrkas. Suuresti tegutsesid mõlemad nii nagu loogika ette nägi ehk täpselt nii, nagu meistrivõistluste teises voorus ikka näha võib.

2. Muu on oluline, aga mäng on põhiline

Näomaskides fotograafid-ajakirjanikud, puuduv publik, avavile eelne distantsihoidmine, pingi asemel tribüünil istuvad vahetusmängijad – kõik see muutus justkui olematuks, kui pall 90 minuti jooksul mängus viibis. Legioni klubijuhi Mihhail Artjuhhovi ja Levadia spordidirektori Sergei Pareiko häälekas juhendamisduell tribüünil oli lihtsalt natuke kõlavam kui muidu, aga muus osas mängisid meeskonnad ikka samasugust jalgpalli nagu tavaliselt. Premium liiga on tagasi!

Mehed maskidega. Foto: Brit Maria Tael

3. Mängu parim – Manucho

Kouakou Fabrice Elysee Kouadio talvine naasmine Levadiasse tekitas küsimusi – kas mees on ikka jätkuvalt samal tasemel nagu viimati Eestis pallides? See mõttekäik vajab pikemat analüüsiperioodi ehk jääb vastust ootama järgmistest voorudest, aga seekord tegi Manucho ära korraliku tipuründaja miinimuprogrammi. Ta ei paistnud küll millegi erilisega silma, kuid lõi värava ja tegi eeltöö teisele, lisaks rassis tänu pikale kasvule standardolukordade ajal innukalt kaitses. Legion tunneb samas hetkel enim puudust just mehest, kes suudaks palli ees hoida ja rünnakuid vedada.